Martin vyhral na ľade Trenčína, Zvolen vyhnal Godlu z bránky

Hokejisti Martina zdolali Trenčín, Nitra si poradila so Skalicou
Zľava: Tomáš Komínek z Dukly Trenčín a Peter Galamboš z MHC Mountfield Martin počas hokejového zápasu 44. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a MHC Mountfield Martin. Trenčín, 26. január 2014. Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 25. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti MHC Mountfield Martin prerušili sériu štyroch stretnutí bez víťazstva a v nedeľňajšom súboji 44. kola Tipsport extraligy zdolali Duklu Trenčín na jej ľade 4:3. Na Zimnom štadióne Pavla Demitru vyhralo mužstvo z Turca prvýkrát od 29. novembra 2013. Pre Martinčanov sú to dôležité tri body v boji o účasť v play-off, naďalej im patrí v tabuľke 7. priečka. Dukla je šiesta, pred MHC Mountfield má 16-bodový náskok.

Obrazom: Hokejisti Martina zdolali Trenčín, Nitra si poradila so Skalicou

Trenčania začali v nedeľu náporom, ale nevyužili ani dve presilové hry. Od polovice prvej tretiny začali preberať iniciatívu hostia, v 13. minúte otvoril skóre Jaroslav Markovič. Na oboch stranách dominovali obrany a len minimum striel sa skončilo najmä v prvej dvadsaťminútovke zásahom brankára.

V 25. minúte viedli Martinčania po zásahu Tibora Vargu 2:0, ale Marcel Hossa a Patrik Stantien vrátili Duklu do hry. V závere druhej časti sa presadil Jaroslav Markovič spomedzi kruhov a opäť dostal svoj tím do vedenia. MHC Mountfield viedol v úvode tretej časti hry o dva góly, po aktivite Markoviča skóroval Dominik Fujerík. V 43. minúte znížil na rozdiel gólu Tibor Melichárek, Dukla potom už vo zvyšnej časti súboja nedokázala vyrovnať.

Dukla Trenčín – MHC Mountfield Martin 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Góly: 26. Marcel Hossa (T. Bokroš, Andersons), 34. P. Stantien (Šišovský, Filo), 43. Melichárek (Marcel Hossa, V. Nemec) – 13. Markovič, 25. T. Varga (Galamboš), 39. Markovič (Dlouhý), 42. Fujerík (Markovič)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner – M. Orolin, Tvrdoň, 1430 divákov

Trenčín: Konrád – Andersons, T. Bokroš, Novajovský, Hochel, Dudáš, Holenda, Briestenský, Hatala – Marcel Hossa, V. Nemec, Melichárek – Koyš, Michal Hlinka, Razingar – Šišovský, P. Stantien, Filo – Daniška, Švec, D. Hudec

Martin: J. Čech – L. Matejka, I. Ďatelinka, M. Dvořák, Smrek, Brcko, Dlouhý, Rusina, Kolba – T. Varga, Galamboš, Zucker – Važan, Fujerík, Markovič – Podzinš, Dírer, T. Török – Themár, Jokeľ, Illo

Hokejisti HC Košice zvíťazili pred najslabšou návštevou sezóny v Steel aréne (2810 divákov) nad MsHK DOXXbet Žilina hladko 4:0. Bol to súboj tímov z opačných pólov tabuľky. Košice víťazstvom potvrdili prvé miesto v tabuľke, Žilina naďalej stráca na play-off šesť bodov. Oceliari pod vedením nového trénera Petra Oremusa vyhrali aj druhý duel.

Košiciam pomohol rýchly gól z hokejky Adama Lapšanského vo vlastnom oslabení už v 3. minúte. Od úvodu boli železiari útočnejší, Žilina podnikala nebezpečné protiútoky. Domáci si poistili vedenie dvoma gólmi v druhej tretine, v tretej bez výraznejších problémov dokráčali k ďalšiemu víťazstvu.

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 3. Lapšanský (I. Rachůnek), 28. Spilár (Štrbák, Jenčík), 34. Spilar (Jenčík, Bartoš), 45. E. Černák (M. Bartánus, I. Rachůnek)

Vylúčení: 3:9 na 2 min, navyše: Ďurkech (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: T. Orolin – Jobbágy, Smrek, 2810 divákov

Košice: Melicherčík – Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Hinďoš, Šeda – Jenčík, Bartoš, Spilar – R. Bondra, I. Rachůnek, Lapšanský – Hrnka, Matúš Chovan, M. Bartánus – Sojčík, Češík, Bicek

Žilina: Cibuľa – Cunik, Bobček, S. Hudec, Ďurkech, Dresler, Bajaník, Drábek, Krčula – Uram, Jabrocký, Kanko – Valášek, Demel, Drevenák – Milan Procházka, Síkela, R. Krajči – Kokavec, Rehák, Dolinajec

Hokejisti HKM Zvolen potvrdili svoju pozíciu v prvej štvorke Tipsport extraligy aj nedeľňajším hladkým víťazstvom 5:0 v 44. kole nad ŠHK 37 Piešťany. Zvolen v tejto sezóne zdolal súpera z kúpeľného mesta aj v piatom vzájomnom súboji. Hráči HKM neprehrali v posledných troch extraligových súbojoch v rade.

Piešťany nenadviazali na piatkovú výhru 3:0 v dôležitom súboji so Žilinou. Brankár ŠHK 37 Piešťany Denis Godla, ktorý žiaril na nedávnych majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov, musel opustiť bránku v 34. minúte po presnom zásahu Andreja Podkonického na 4:0. Druhý gólman Piešťan Patrik Rybár už potom do konca inkasoval iba raz z trestného strieľania Jakuba Obdržálka. Piešťany naďalej bojujú o play-off, pred prenasledovateľmi zo Žiliny majú šesťbodový náskok.

HKM Zvolen – ŠHK 37 Piešťany 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 12. Kentoš (I. Jaroš, V. Fekiač), 29. Škvaridlo (Bortňák, Martin Ďaloga), 30. Podkonický (Brabenec), 34. Podkonický (Brabenec), 59. Obdržálek (z tr. strieľania)

Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura – Gajan, Gavalier

Zvolen: Orčík (52. R. Petrík) – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík, Popela, F. Fekiač – Puliš, Brabenec, Podkonický – M. Sloboda, L. Jurík, Obdržálek – Škvaridlo, Bortňák, Martin Ďaloga – I. Jaroš, Kentoš, V. Fekiač

Piešťany: Godla (34. Patrik Rybár) – Rais, Brňák, Kotaška, Šedivý, Jaborník, Leppänen, Bučka – Haring, Peško, Petráš – T. Klempa, Holovič, Stupka – Kutálek, Pašek, B. Rapáč – F. Hudec, Toman, Vaculín – Románek

V šlágri 44. kola hokejovej Tipsport extraligy zvíťazil HK Poprad nad HC ´05 Banská Bystrica 3:1. Podtatranci zdolali súpera doma až na tretí pokus v tejto sezóne. Napriek prehre zostáva Banská Bystrica na 2. mieste tabuľky, na vedúce Košice stráca štyri body. Poprad je piaty s päťbodovým mankom na svojho nedeľňajšieho súpera.

Oba tímy predviedli fanúšikom rýchly hokej s viacerými šancami. Skóre otvorili hostia v 12. min zásluhou Matoušeka, o päť minút neskôr však vyrovnal Rapáč. Víťazný gól si pripísal na svoje konte v 25. min Arne Kroták, ktorý po kombinácii s Jaroslavom Kasíkom zavesil nekompromisne z vrcholu pravého kruhu na vhadzovanie. Kroták potvrdil pozíciu najlepšieho strelca histórie extraligy, v nedeľu v nej dosiahol už svoj 479. gól. V 30. min dal konečnú podobu výsledku Lukáš Hvila.

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 17. R. Rapáč (D. Brejčák, Štals), 25. Kroták (Kasík), 30. Hvila (Štals, R. Rapáč) – 12. Matoušek (Zigo)

Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, M. Novák – Korba, Rovenský, 1725 divákov

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Makovský, Fabian, D. Brejčák, Kasík, Pitka, Malina – Bartečko, Paukovček, T. Sýkora – Kroták, S. Takáč, Paločko – R. Rapáč, Štals, Hvila – Gápa, Boltun, Matis

Banská Bystrica: Košarišťan – Čížek, Rosandič, Gachulinec, Bambúch, P. Lunter, Biro, Bendík, Jendroľ – Kadura, Handzuš, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – P. White, Kytnár, M. Lunter – Lamper, Zigo, Matoušek

V súboji najlepšieho útoku a najhoršej obrany doterajšieho priebehu Tipsport extraligy sa presadil podľa očakávania favorit, Nitra si poradila s HK 36 Skalica 2:1. Tím spod Zobora vrátil Záhorákom prehru z konca kalendárneho roka 2014.

Nitra bola aktívnejšia, v 15. minúte otvoril skóre Henrik Ručkay. Neskôr pridala aj ďalší presný zásah, ale hlavný arbiter Lokšík ho neuznal pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Stretnutie poznamenalo množstvo nepresností na oboch stranách. V závere druhej časti hry zvýšil na 2:0 Richard Mráz. V 48. minúte vykresal nádej pre hostí Pavel Brendl kontaktným gólom. Skóre sa už potom nezmenilo do záverečnej sirény. Nitra je stále tretia, Skalica posledná desiata.

HK Nitra – HK 36 Hant Skalica 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 15. H. Ručkay (Nádašdi, Stümpel), 40. R. Mráz (J. Ručkay, J. Štefanka) – 48. Brendl (Bezúch, Krejčiřík)

Vylúčení: 0:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Tvrdoň, Výleta, 2633 divákov

Nitra: Valent – Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Mezei, Kuzma, Milo, Michal Novák – H. Ručkay, Stümpel, Marek Slovák – Tománek, J. Štefanka, Lelkeš – R. Mráz, Bajtek, J. Ručkay – Pupák, Š. Novotný, Piačka – Lukáš Novák

Skalica: M. Lipovský – Jankovič, Gründling, Drtina, Krejčiřík, Barák, Nechala, Zukal – Vaškovič, R. Školiak, Komínek – J. Jurík, Stloukal, Štumpf – B. Mráz, Brendl, Bezúch – Markulinec, Chylo, Šimíček

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po zápasoch nedeľňajšieho 45. kola:

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Arne KrotákDenis GodlaMarcel HossaMichal HlinkaPatrik RybárRichard Mráz