Košice si poradili s Trenčínom, pre kalamitu odložili zápasy

Dukla Trenčín - HC Košice
Zľava: Jakub Gašparovič z Dukly Trenčín a Peter Bartoš z HC Košice počas 19. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi Duklou Trenčín a HC Košice. Trenčín, 31. október 2014. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) – Husté sneženie a kalamitná situácia na slovenských cestách ovplyvnili aj slovenský športový život, v piatok sa neuskutočnili tri zápasy hokejovej Tipsport extraligy.

V hokejovej najvyššej súťaži sa nehrali súboje medzi Nitrou a Popradom, Piešťanmi a Martinom a Skalicou a Žilinou. Popradčania už popoludní avizovali Nitranom, že majú približne polhodinové meškanie, ktoré sa neskôr predĺžilo a pod Zobor ani nedorazili. Martinčania a Žilinčania doplatili na zlú situáciu na diaľnici D1 v okolí Trenčína, kde je cesta pri Zamarovciach upchatá a sú na nej veľké kolóny.

O termínoch dohrávok dodatočne rozhodne riadiaci orgán súťaže Pro-Hokej,“ informoval agentúru SITA riaditeľ Pro-Hokeja Vladimír Paštinský. Piešťany sa s Martinom predbežne dohodli na utorku 3. februára na 18.00 h. Do úvahy v ďalších dvoch prípadoch pripadá nedeľa 8. februára, keďže v súťaži je na budúci týždeň reprezentačná prestávka. Skaličania už tento termín avizujú aj na svojom webe. Vstupenky zakúpené na súboje v Nitre, Piešťanoch i Skalici na piatok zostávajú v platnosti aj na nové termíny.

V derby uspel Zvolen

Hokejisti Banskej Bystrice prehrali v piatkovom dueli 46. kola Tipsport extraligy v derby so Zvolenom 1:3. Domáci hráči prehrávali od 11. min po góle Lukáša Juríka, ktorý v 50. min pečatil konečný stav.

Víťazný gól hostí strelil v 49. min Andrej Podkonický. V drese domáceho HC ’05 sa presadil v úvode druhej tretiny Milan Kytnár. Bystričania nedokázali zužitkovať ani jedno zo štyroch vylúčení hostí, v tabuľke im patrí druhé miesto o sedem bodov za vedúcimi Košicami.

HC ’05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 22. Kytnár (Bambúch, Handlovský) – 11. L. Jurík, 49. Podkonický (Bagin, Brabenec), 50. L. Jurík (L. Pokovič, Obdržálek)

Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano – Tvrdoň, Orolin, 2670 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan – Čížek, Rosandič, Gachulinec, Bambúch, P. Lunter, Biro, Jendroľ – Kadura, Handzuš, Matoušek – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Bendík – M. Surový, Zigo, Gašpar

Zvolen: S. Baroš – Juraško, Bagin, L. Pokovič, F. Fekiač, Ťavoda, Pichnarčík, Popela, Koch – I. Jaroš, Brabenec, Podkonický – M. Sloboda, L. Jurík, Obdržálek – Škvaridlo, Bortňák, Kentoš – V. Fekiač, Blaško

Košice so štvrtým víťazstvom po sebe

Hokejisti HC Košice pokračujú vo víťaznom ťažení, v piatkovom dueli zdolali na domácom ľade Duklu Trenčín tesne 3:2. „Oceliari“ ani raz v zápase neprehrávali, viedli 1:0 aj 2:1, súper sa vždy dokázal dotiahnuť, ale na tretí presný zásah Mateja Hinďoša už nevedel nájsť odpoveď.

Nový tréner Košičanov Peter Oremus si zatiaľ drží stopercentnú bilanciu, od jeho príchodu HC vyhral štyri zápasy po sebe a so 100 bodmi je lídrom tabuľky o sedem bodov pred Banskou Bystricou.

HC Košice – Dukla Trenčín 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 5. A. Jánošík (Češík, Sojčík), 27. Lapšanský (Štrbák, I. Rachůnek), 45. Hinďoš (Macejko) – 11. V. Nemec (Michal Hlinka, Melichárek), 28. Dudáš (Koyš, T. Bokroš)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Štefik – Holienka, Rovenský, 3259 divákov

Košice: Melicherčík – Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Hinďoš, Šeda – Jenčík, Bartoš, Spilar – Lapšanský, I. Rachůnek, Bicek – Hrnka, Matúš Chovan, M. Bartánus – Sojčík, Češík, R. Bondra

Trenčín: Konrád – Andersons, T. Bokroš, Lintner, Hochel, Dudáš, Hatala, Novajovský, Holenda – Michal Hlinka, V. Nemec, Melichárek – Šišovský, P. Stantien, Filo – Koyš, Švec, Razingar – Briestenský, Daniška, D. Hudec

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po zápasoch piatkového 46. kola:

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Andrej PodkonickýMichal HlinkaMilan KytnárPeter OremusVladimír Paštinský