Líder extraligy nezaváhal v Martine, Zvolen pokoril Skalicu

Košice zdolali Zvolen
Košickí hráči sa tešia z gólu v zápase 45. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - HKM Zvolen. Košice, 27. január 2015. Foto: SITA/Tibor Zmak

BRATISLAVA 1. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipsport extraligy 2014/2015 na ľade MsHK DOXXbet Žilina 3:1. Hostia položili základy svojho víťazstva v prvej polovici duelu, v 25. minúte viedli gólmi Bartečka a Sýkoru 2:0.

Tri minúty pred koncom tretej tretiny síce znížil Uram, posledné slovo však patrilo Popradčanovi Štalsovi. Poprad je v extraligovej tabuľke priebežne na štvrtom mieste, Žilina figuruje na deviatej pozícii.

Obrazom: Banská Bystrica uspela v Trenčíne, musela meniť brankára

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 57. Uram (S. Hudec, Ďurkech) – 18. Bartečko (Paukovček, T. Sýkora), 25. T. Sýkora (Bartečko), 60. Štals (Hvila)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: R. Krajči 10 min za napadnutie hlavy a krku, Bajaník 5+10+DKZ za údery – Paukovček 5+10+DKZ za údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura – Jobbágy, Smrek, 1231 divákov

Žilina: Cibuľa – Cunik, Ďurkech, S. Hudec, Bajaník, Dresler, Krčula, Mravec – Milan Procházka, Jabrocký, R. Krajči – Valášek, Demel, Uram – Dolinajec, Síkela, Schroner – J. Šimko, Drábek, A. Bezák

Poprad: Landsman – Kurali, R. Suchý, Makovský, Fabian, D. Brejčák, Kasík, Dinda, Malina – Bartečko, Paukovček, T. Sýkora – Gríger, S. Takáč, Paločko – Štrauch, Boltun, Matis – Hvila, Štals

Z víťazstva sa tešili aj hokejisti HKM Zvolen, ktorí zdolali hráčov HK 36 Hant Skalica 4:2. Hostia dokázali dvakrát zmazať jednogólový náskok Zvolenčanov, na gól Škvaridla odpovedal Zukal, na presný zásah Slobodu zas Vaškovič.

V tretej časti hry však domáci udreli opäť, v 54. minúte sa presadil Fekiač a o štyri minúty neskôr pridal gólovú poistku Ťavoda. Na tieto presné zásahy už Skaličania nedokázali adekvátne reagovať. Zvolen sa v extraligovej tabuľke priebežne vyšvihol na tretie miesto, Skalica figuruje na desiatej pozícii.

HKM Zvolen – HK 36 Hant Skalica 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 5. Škvaridlo (Ťavoda), 25. M. Sloboda (Obdržálek, L. Jurík), 54. V. Fekiač (I. Jaroš, Škvaridlo), 58. Ťavoda (Podkonický, Brabenec) – 22. Zukal (Nechala, Brendl), 35. Vaškovič (Komínek, Chylo)

Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Gründling (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Stanzel, Výleta

Zvolen: S. Baroš – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Popela, Ťavoda, Pichnarčík – I. Jaroš, Brabenec, Podkonický – M. Sloboda, L. Jurík, Obdržálek – Škvaridlo, Bortňák, V. Fekiač

Skalica: Romančík – Barák, Gründling, Drtina, Krejčiřík, Zukal, Nechala, Mikéska, Všetečka – Vaškovič, Bezúch, Komínek – J. Jurík, R. Školiak, Štumpf – B. Mráz, Brendl, Chylo – Markulinec, Lantoš, Šimíček

HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany zvíťazili nad hráčmi HK Nitra tesne 3:2. Nitrania dvakrát v priebehu stretnutia dokázali vyrovnať a zmazať tesný náskok domáceho mužstva, na presný zásah Kutáleka zo 48. minúte však už nenašli odpoveď. Nitra klesla v tabuľkovom poradí extraligy na piate miesto, Piešťany sú ôsme.

ŠHK 37 Piešťany – HK Nitra 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 16. Brňák (Mišura, S. Petráš), 32. B. Rapáč (Jaborník, Kutálek), 48. Kutálek (Pašek) – 29. Stümpel (H. Ručkay), 38. Tománek (Stümpel, H. Ručkay)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: L. Novák (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Lauff – Korba, Bogdaň, 1613 divákov

Piešťany: Šúrek – Rais, Brňák, Kotaška, Šedivý, Jaborník, Leppänen, Drgoň, Bučka – Haring, Peško, Petráš – T. Klempa, Holovič, Stupka – Kutálek, Pašek, B. Rapáč – Vaculín, Mišura, Románek

Nitra: Lakosil – Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Mezei, Kuzma, Milo, Bačik, Michal Novák – H. Ručkay, Stümpel, Marek Slovák – Tománek, J. Štefanka, Lukáš Novák – Š. Novotný, Lelkeš, R. Mráz – Pupák, Bajtek, J. Ručkay

Hokejisti HC Košice vyhrali na ľade MHC Mountfield Martin tesne 3:2, počas väčšej časti duelu sa však nemuseli obávať o plný bodový zisk.

„Oceliari“ viedli po dvoch tretinách 3:0 gólmi Sojčíka, Rachůnka a Hrnku, v záverečnej časti hry skorigovali výsledok Illo a Smrek, ktorý sa presadil 11 sekúnd pred záverečnou sirénou. Košičania sú v tabuľke extraligy na prvej priečke, Martin figuruje na siedmom mieste.

MHC Mountfield Martin – HC Košice 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Góly: 45. Illo (Smrek), 60. Smrek (T. Varga, Galamboš) – 12. Sojčík (R. Bondra, Češík), 26. I. Rachůnek (Spilar, A. Jánošík), 27. Hrnka (M. Bartánus, Macejko)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Hrnka (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Sčensný, Tvrdoň, 2500 divákov

Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, Dlouhý, Lojek, Brcko, Smrek, Kolba – T. Varga, Galamboš, Zucker – Važan, J. Svoboda, J. Markovič – Podzinš, Fujerík, A. Themár – O. Jokeľ, Dírer, Illo

Košice: Melicherčík – Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda – Jenčík, Bartoš, Spilar – Lapšanský, I. Rachůnek, Bicek – Hrnka, Matúš Chovan, M. Bartánus – Sojčík, Češík, R. Bondra

Banská Bystrica uspela v Trenčíne, musela meniť brankára

Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica zvíťazili na ľade Dukly Trenčín 5:3. Hostia rozhodli o svojom víťazstve v tretej tretine, záverečnú časť hry vyhrali 3:1. Dva góly a dve asistencie si v drese „baranov“ pripísal na konto útočník Michal Handzuš.

Zaujímavosťou je, že duel nedochytal brankár Košarišťan – nie však pre zranenie alebo striedanie, ale pre trest do konca zápasu za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, keď v 22. minúte fauloval protihráča. Do bránky Banskobystričanov sa tak postavil náhradný gólman Vilim Rosandič. Banskej Bystrici patrí druhé miesto v extraligovej tabuľke, Trenčín je šiesty.

Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 23. Dudáš (T. Bokroš, Šišovský), 25. Dudáš, 45. Filo (Koyš, Holenda) – 5. Handzuš (Kafka), 22. Heizer (Kytnár), 47. Kafka (M. Rosandič, Handzuš), 56. Handzuš (Heizer, Kafka), 60. Matoušek (Handzuš)

Vylúčení: 10:6 na 2 min, navyše: Košarišťan (B. Bystrica) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Bundil – Bednár, Gajan

Trenčín: Konrád – Andersons, T. Bokroš, Dudáš, Hochel, Novajovský, Hatala, Holenda – Michal Hlinka, V. Nemec, Melichárek – Koyš, Švec, Razingar – Šišovský, P. Stantien, Filo – Briestenský, Daniška, D. Hudec

Banská Bystrica: Košarišťan (22. V. Rosandič) – Čížek, M. Rosandič, Gachulinec, Bambúch, Jendroľ, Biro – Kadura, Handzuš, Matoušek – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Heizer – Bendík, Zigo, Gašpar – M. Surový

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po nedeľňajších zápasoch 47. kola:

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.