Marián Gaborík
Marián Gáborík z Los Angeles Kings strieľa rozhodujúci gól v zápase Winter Classic NHL proti San Jose Sharks. Foto: SITA/AP

SAN FRANCISCO 22. februára (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Marián Gáborík rozhodol o výhre Los Angeles Kings nad San Jose 2:1 v sobotňajšom zápase pod holým nebom v rámci Štadiónovej série pred vyše 70-tisíc divákmi.

Trenčan v tretej tretine v strednom pásme získal puk, ukázal svoju korčuliarsku rýchlosť i presné zakončenie príklepom a tešil sa zo sedemnásteho gólu v sezóne. Po stretnutí ho vyhlásili za tretiu hviezdu duelu, v ktorom vyslal sedem striel na domácu bránku.

Gáborík využil nekvalitný ľad

„Bolo to špeciálne. Odohral som druhý zápas pod holým nebom. Zmocnil sa ma skvelý pocit, keď som dostal puk do bránky. Bol to skutočne zábavný súboj,“ uviedol pre AP Gáborík a pokračoval o svojom góle: „Vedeli sme, že ľad nie je kvalitný. Snažil som sa forčekovať, získal som puk a rýchlo s ním korčuľoval do pásma. Vyšla mi strela a bol z toho gól.“

Kalifornské derby bolo druhým zápasom ročníka, ktorý sa hral pod holým nebom. Cestu do hľadiska štadióna tímu amerického futbalu San Francisco 49ers si našlo 70 205 divákov, čo je tretia najvyššia návšteva v histórii NHL. Viac divákov prišlo iba v Detroite (105 941) a Buffale (71 217).

Fanúšikovia si duel užili, hral sa pohľadný hokej. Kings vyhrali siedmy súboj v rade a posunuli sa na tretiu priečku Pacifickej divízie. Opäť bol oporou brankár Jonathan Quick, ktorý mal 31 úspešných zákrokov. V zápasoch pod holým nebom sa viac darí hosťujúcim tímom, z pätnástich vyhrali jedenásť.

Tomášovia asistovali pri víťaznej prestrelke

Prestrelku videli diváci v Dallase, kde Detroit vyhral 7:6 po predĺžení. Po dvoch tretinách viedli domáci 4:2, ale potom hostia aj s prispením jednej asistencie Tomáša Jurča a dvoch Tomáša Tatara dotiahli duel do predĺženia, o osude ktorého rozhodol už v 36. sekunde Niklas Kronwall.

Na jedinom góle Columbusu pri prehre 1:3 v Montreale sa podieľal Marko Daňo. Pre mladého útočníka to bola druhá asistencia v sezóne, v zápase zaznamenal aj plusový bod, jednu strelu a rozdal šesť bodyčekov.

Po piatich prehrách sa tešili z výhry hráči Toronta s Richardom Pánikom, v sobotu si poradili s Winnipegom 4:3 po predĺžení. Martin Marinčin z Edmontonu odohral vyše osemnásť minút a pripísal si jeden plusový bod pri prehre Oilers 1:2 s Anaheimom.

Islanders hrali bez Haláka aj Višňovského

Zhodné výsledky 3:2 po samostatných nájazdoch dosiahli na domácich klziskách v sobotu hráči Washingtonu Capitals aj Philadelphie Flyers. Washington zdolal New York Islanders, v bránke hostí dostal tentokrát pred Jaroslavom Halákom prednosť Chad Johnson a získal ocenenie druhej hviezdy duelu.

„Ostrovania“ v tomto súboji nevyužili ani služby obrancu Ľubomíra Višňovského, ktorý stretnutie sledoval z tribúny. Philadelphia si poradila s Nashvillom.

Výsledky sobotňajších zápasov zámorskej hokejovej súťaže NHL:
Washington – New York Islanders 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 20. Niskanen (Nicklas Bäcsktröm, Alzner), 55. Fehr (Laich), rozh. sam. nájazd Kuznecov – 8. Hamonic (Tavares, Bailey), 60. Strome (Lee, Tavares)

Jaroslav Halák ani Ľubomír Višňovský (obaja Islanders) do zápasu nezasiahli.

Philadelphia – Nashville 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 9. Simmonds (Del Zotto, Coburn), 32. R. White (Umberger, B. Schenn), rozh. sam. nájazd Voráček – 19. C. Wilson, 41. C. Smith (Fisher, Cullen)

Toronto – Winnipeg 4:3 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 13. Komarov (Booth), 36. Winnik (Holzer, Kadri), 44. Kadri (Rielly, Winnik), 64. Van Riemsdyk (O. Jokinen, Rielly) – 14. Trouba (Stafford, Scheifele), 20. Scheifele, 40. Michael Frolík (Stafford, Myers)

Richard Pánik (Toronto) odohral 8:17 min, 0+0, 1 strela

Montreal – Columbus 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Pacioretty (A. Markov, Gallagher), 14. Pacioretty (Beaulieu, Desharnais), 60. Plekanec – 15. Foligno (Anisimov, DAŇO)

Marko Daňo (Columbus) odohral 11:20 min, 0+1, +1, 1 strela

Ottawa – Florida 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 11. Turris (Stone, M. Michálek), 29. Ryan (Turris, Chiasson), 49. E. Karlsson (M. Michálek, Turris), 53. Lazar (Pageau, Condra) – 8. Barkov (Huberdeau, B. Campbell)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 12:02 min, 0+0, -2, 2 strely, 2 tr. min

New Jersey – Carolina 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Góly: 11. T. Ruutu (Larsson, Gomez), 13. Henrique, 20. Greene (Tootoo, Cammalleri) – 54. Skinner (Siomin, Liles)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 23:56 min, 0+0, -1, 1 strela

Edmonton – Anaheim 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 21. Purcell (Jakupov, D. Roy) – 1. Beauchemin (Palmieri, Rakell), 53. Getzlaf (Fowler, Palmieri)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 18:22 min, 0+0

St. Louis – Pittsburgh 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 55. Jaškin (Lehterä, Tarasenko), 59. I. Cole (Jackman, Tarasenko) – 17. Comeau, 27. Hörnqvist (Crosby, Letang), 36. Comeau (Despres, Malkin), 53. B. Sutter (Comeau, Perron)

Arizona – Tampa Bay 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 15. Stone (Erat, Korpikoski), 52. Arcobello – 27. Palát (Callahan, Stralman), 35. Callahan (Barberio, Stralman), 44. Palát (Hedman), 60. Stamkos (V. Filppula, Garrison)

Dallas – Detroit 6:7 po predĺžení (1:1, 3:1, 2:4 – 0:1)

Góly: 13. Jamie Benn (Jordie Benn, Sceviour), 36. Daley (Horcoff, Jamie Benn), 38. Eakin (Daley, Klingberg), 39. E. Cole (Demers, Garbutt), 45. McKenzie (Jordie Benn, Hemský), 51. Horcoff (E. Cole, Hemský) – 17. Nyquist (Sheahan, Marčenko), 30. Daciuk, 41. Kindl (Glendening, JURČO), 42. Kindl (TATAR, Daciuk), 53. Abdelkader (N. Kronwall), 59. Daciuk (TATAR, Nyquist), 61. N. Kronwall (Helm, Daciuk)

Tomáš Tatar odohral 20:25, 0+2, +2, 3 strely, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 11:00 min, 0+1

San Jose – Los Angeles 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 19. B. Burns (Wingels) – 3. Clifford (Muzzin), 45. GÁBORÍK (J. Carter)

Marián Gáborík (LA) sa stal treťou hviezdou zápasu, odohral 16:05 min, 1+0, +1, 7 striel

Viac k osobe Andrej SekeraJamie BennJaroslav HalákJonathan QuickĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarko DaňoMartin MarinčinRichard PánikTomáš JurčoTomáš KopeckýTomáš Tatar