'Havrani' šokovali Košice, Nitra v play-off vyprášila Martin

HC Košice/ŠHK 37 Piešťany
Zľava: Jiří Bicek z Košíc a Eduard Šedivý z Piešťan v zápase play-off hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - ŠHK 37 Piešťany. Košice, 28. február 2015. Foto: SITA/Tibor Zmak

KOŠICE 28. feburára (WEBNOVINY) – Majstrovské Košice nezačali dobre vyraďovaciu časť Tipsport extraligy v sezóne 2014/2015. V úvodnom stretnutí štvrťfinále play-off podľahli Košičania na domácom ľade Piešťancom 1:3.

Obrazom: Piešťany vyhrali prvý zápas play-off v Košiciach

Po hodoch prišlo bolenie brucha

Prehra Košičanov je o to prekvapujúcejšia, že v ostatných týždňoch sa viezli na dvanásťzápasovej víťaznej vlne. Od príchodu trénera Petra Oremusa okúsili trpkosť prehry teraz prvýkrát.

Hostia, ktorí vstupovali do „vyraďovačky“ z ôsmeho miesta po základnej časti, strelili v rozpätí štyroch minút prvej tretiny dva góly vďaka Jánovi Románkovi a Samuelovi Petrášovi. Domácim trvalo 43 minút, kým gólovo aspoň raz odpovedali. Úspešným strelcom bol Peter Sojčík. Nestačilo to však a ďalšie zásahy z domácich hokejok už neprišli.

Na konečných 3:1 pre Piešťany upravil 4 sekundy pred naplnením 60. min Marcel Holovič. Druhý zápas štvrťfinálovej série sa hrá v nedeľu opäť v Košiciach.

Stümpel s hetrikom, Tománek štyrikrát asistoval

Deväť gólov uštedrili hráči Nitry súperovi z Martina v úvodnom súboji štvrťfinále play-off hokejovej Tipsport extraligy. Vicemajster z Nitry zvíťazil zdrvujúco 9:2, ale po dvoch tretinách to bolo na nitrianskom zimáku iba 4:2 pre domácich.

Rozhodujúca fáza zápasu prišla od 50. min, keď Nitrania zaťažili konto brankára Jakuba Čecha ďalšími piatimi gólmi. V stretnutí bol strelecky mimoriadne úspešný domáci útočník Jozef Stümpel, už 42-ročný veterán strelil tri góly a pridal jednu asistenciu.

Roman Tománek sa blysol štyrmi asistenciami. Druhý súboj série hranej na štyri víťazstvá je na programe v nedeľu 1. 3. opäť v Nitre.

Súhrn výsledkov sobotňajších prvých zápasov štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy 2013/2014 (hrá sa na štyri víťazstvá):

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 1:3 (0:2, 0:0, 1:1) – stav série 0:1

Góly: 43. Sojčík (Češík) – 7. Románek (Bučka, Rais), 10. Petráš (Haring, Peško), 60. Holovič

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stano – Bednár, Gajan, 3209 divákov

Košice: Hylák – Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Suja, Šeda – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Lapšanský, I. Rachůnek, Bicek – Hrnka, Matúš Chovan, Kutálek – Sojčík, Češík, R. Bondra

Piešťany: Šúrek – Leppänen, Brňák, Škadra, Šedivý, Kotaška, Leško, Rais, Bučka – Haring, Peško, Petráš – Holovič, Pašek Stupka – T. Klempa, Mišura, R. Konečný – F. Hudec, Vaculín, Románek

HK Nitra – MHC Mountfield Martin 9:2 (2:0, 2:2, 5:0) – stav série 1:0

Góly: 8. Stümpel (Tománek, Lukáš Novák), 12. Bajtek (Tománek, Ordzovenský), 30. Stümpel (Tománek, Ordzovenský), 39. R. Mráz (Lukáš Novák), 50. Lukáš Novák (P. König, Stümpel), 51. H. Ručkay (R. Školiak, Marek Slovák), 53. Stümpel (P. König, Tománek), 57. Lelkeš (R. Mráz, Mezei), 59. Lelkeš (Michal Novák, J. Ručkay) – 32. Fujerík (Brcko), 37. Brcko (Macho, Zucker)

Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Jonák – Kacej, Výleta, 3175 divákov

Nitra: Lakosil – P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, Piačka, E. Bednár – Lukáš Novák, Stümpel, Tománek – Pupák, J. Štefanka, Lelkeš – H. Ručkay, R. Školiak, Marek Slovák – J. Ručkay, Bajtek, R. Mráz

Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, Brcko, Dlouhý, Rusina, Kolba, M. Dvořák – Važan, Galamboš, J. Markovič – T. Varga, Macho, Zucker – Bílek, J. Svoboda, T. Török – Podzinš, Fujerík, O. Jokeľ – Dírer