Jaroslav Halák
Útočník Dallasu Cody Eakin (20) sa teší z gólu, ktorý strelil brankárovi New Yorku Islanders Jaroslavovi Halákovi v predĺžení utorňajšieho zápasu NHL. Dallas, 3. marca 2015. Foto: SITA/AP

NEW YORK 4. marca (WEBNOVINY) – V desiatich utorňajších zápasoch NHL sa bodovo presadili iba dvaja slovenskí hokejisti. Marián Gáborík a Richard Pánik si na svoje konto pripísali po jednej asistencii a ich tímov sa na ľadoch súperov podarilo zvíťaziť.

Los Angeles zastavilo trojzápasovú sériu prehier a opäť sa dostalo ho hry o play-off. Gáborík zaznamenal 17. asistenciu v sezóne a pripísal si aj tri plusové body. Jeho spoluhráč Andrej Sekera strávil na ľade takmer 17 minút a na svoj prvý bod po prestupe z Caroliny stále čaká. Obranca Edmontonu Martin Marinčin odohral viac ako 16 minút.

Na Floride išiel takmer do bránky útočník

Toronto vyhralo na súperovom ľade prvý zápas od 31. decembra. Pomohlo mu k tomu aj zranenie oboch brankárov Floridy. Najskôr sa zranil Roberto Luongo, po prvej tretine ho vystriedal Al Montoya, ktorého však v tretej časti hry zradili slabiny.

Niekoľko minút nebolo jasné, čo sa bude diať. Do šatne odišli Scottie Upshall a Derek McKenzie, takže sa očakávalo, že sa jeden z nich postaví do bránky. Florida dokonca narýchlo vybavila štart trénera brankárov Robba Tallasa. Napokon Montoya po pauze pokračoval, až keď inkasoval gól na 2:3, na lavičke sa objavil vo výstroji Luongo a dochytal záverečných niečo vyše deväť minút.

„Nestáva sa to často. Takto neskoro v noci sa nám už nepodarilo vybaviť povolenie pre Tallasa,“ komentoval netradičnú situáciu generálny manažér Panthers Dale Tallon. Zranenie Luonga bolo po zásahu pukom do oblasti krku vážne, počas zápasu absolvoval CT vyšetrenie. Tomáš Kopecký z Floridy odohral 11 minút a trikrát ohrozil brankára Jonathana Berniera.

Daňo pálil ako pri Verdune

Brankár Jaroslav Halák bol treťou hviezdou zápasu, ale ďalšie víťazstvo v tejto sezóne nedosiahol. „Ostrovania“ prehrali v Dallase 2:3 po predĺžení, víťazný gól domácich strelil v 62. minúte Eakin. Slovenský gólman sa blysol 32 úspešnými zákrokmi. Dallas zastavil šesťzápasovú sériu prehier. Mohol vyhrať už v riadnom hracom čase, ale dve sekundy pred koncom vyrovnal Anders Lee. Halákov spoluhráč Ľubomír Visňovský strávil na ľade takmer 20 minút.

Čiernu sériu ťahá líder NHL, po prehrách v Minnesote, Detroite a New Yorku neuspeli hokejisti Nashvillu ani na ľade ‚diablov.‘ Aktívny bol Marko Daňo, ktorý vyslal na gólmana Washingtonu Bradena Holtbyho počas 18 minút na ľade šesť striel, ale nepresadil sa a jeho Columbus prehral 3:5. Do hry zasiahol aj Andrej Meszároš, ale jeho Buffalo neskórovalo ani raz a podľahlo Tampe Bay 0:3.

Výsledky zápasov zámorskej hokejovej súťaže NHL:
Minnesota – Ottawa 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 – 0:0 1:0)

Góly: 21. Dumba (Granlund), 29. Dumba (Stewart, Granlund), rozhodujúci sam. nájazd: Coyle – 29. Zibanejad (Ryan, Wiercioch), 32. Ryan (Hoffman, E. Karlsson)

Edmonton – Los Angeles 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 34. Gazdic (Oesterle, Gordon), 46. Purcell (Schultz, Nugent-Hopkins) – 9. Greene (Kopitar, Lewis), 20. Lewis (Kopitar, GÁBORÍK), 23. Carter (Toffoli, Doughty), 37. Clifford (Shore, Nolan), 41. Kopitar (Lewis, Doughty)

Martin Marinčin (Edmonton): odohral 16:18, Andrej Sekera 2 strely, odohral 16:36, Marián Gáborík (obaja Los Angeles) 2 strely, +3, odohral 17:39

New Jersey – Nashville 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 1. Larsson (Eliáš, Greene), 4. Gelinas (Gomez, Bernier), 59. Cammalleri (Fraser, Gionta) – 23. Fisher (Smith, Bartley)

Florida – Toronto 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 20. Pirri (Hayes, Trocheck), 34. Ekblad (Hayes, Huberdeau) – 25. Bozak (Kessel, Rielly), 41. Kadri (Gardiner, PÁNIK), 46. Holland (Booth)

Tomáš Kopecký (Florida) 3 strely, odohral 10:58, Richard Pánik (Toronto) +1, odohral 20:47

Columbus – Washington 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Góly: 22. Savard (Hartnell,Ťutin), 36. Hartnell (J. Johnson, Wennberg), 50. Hartnell (N. Foligno, Johansen) – 4. Ovečkin (Orpik, Bäckström), 17. Fehr (Gleason, Chimera), 23. Wilson (Chimera, Beagle), 44. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 60. Johansson (Ward)

Marko Daňo (Columbus) 6 striel, odohral 17:49

Dallas – NY Islanders 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)

Góly: 43. Ritchie (Jokipakka, Eakin), 48. Fiddler (Garbutt, Roussel), 63. Eakin (Jamie Benn, Klingberg) – 16. Bailey (Strome, Nelson), 60. Lee

Jaroslav Halák dostal 3 góly, 32 úspešných zásahov, odchytal 60:54, Ľubomír Višňovský (obaja Islanders) 2 strely, odohral 19:52

Tampa Bay – Buffalo 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 17. Stamkos (Killorn, Šustr), 23. Callahan (T. Johnson, Filppula), 25. Hedman (Stralman, Palát)

Andrej Meszároš (Buffalo) 2 strely, -1, 2 tr. min, odohral 15:54

Arizona – Anaheim 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 30. Rieder (Gagner, Arcobello) – 14. Kesler (Silfverberg), 26. Cogliano (Despres, Thompson), 48. Silfverberg (Fleischmann, Fowler), 58. Cogliano (Silfverberg, Beauchemin)

Vancouver – San Jose 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)

Góly: 22. H. Sedin (D. Sedin, Vrbata), 30. H. Sedin (D. Sedin, Higgins) – 4. Tierney (Goodrow), 8. M. Karlsson (Pavelski, Irwin), 8. Couture (Nieto, Marleau), 32. Nieto (Marleau), 58. Nieto (Thornton, Burns), 59. Vlasic (Thornton)

Philadelphia – Calgary 2:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)

Góly: 7. Monahan (Raymond, Hudler), 25. Backlund (Bouma, Poirier), 62. Hudler (Brodie, Gaudreau) – 41. Couturier (White), 49. Streit (Raffl, Giroux)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarko DaňoMartin MarinčinRichard PánikRoberto LuongoTomáš Kopecký