Rusi aj Fíni hladko vyhrali, Biriukov skončil v nemocnici

Najkrajšie momenty z tretieho dňa MS v hokeji
Ruský útočník Jevgenij Dadonov v súboji so Slovincom Žigom Pavičom pred brankárom Lukom Gračnarom počas zápasu B-skupiny na majstrovstvách sveta v Česku. Ostrava, 3. máj 2015. Foto: SITA/AP

OSTRAVA 3. mája (WEBNOVINY) – Ruská hokejová reprezentácia zvládla aj svoj druhý duel na 79. majstrovstvách sveta v Česku, keď v nedeľu zdolala v súboji základnej B-skupiny v Ostrave výber Slovinska 5:3. Pohodlný trojgólový náskok si Rusi vypracovali už v prvej tretine, keď sa do streleckej listiny zapísali postupne Kovaľčuk, Kuľomin a Dadonov.

Súťažte s nami o lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Biriukova trafil puk do tváre

Slovinci v 24. minúte skorigovali zásluhou A. Kopitara, no na rozdiel troch gólov upravil neskôr Šipačov. Na presný zásah slovinského útočníka Panceho z 35. minúty odpovedal v tretej tretine druhým presným zásahom v zápase Dadonov, bodku za duelom dal gól Slovinca Saboliča.

Obrazom: Najkrajšie momenty z tretieho dňa MS v hokeji

Zápas po zásahu pukom do tváre nedohral Rus Biriukov, ktorého s podozrením na zlomeninu čeľuste museli odviezť do nemocnice. Pre R-Sport to potvrdil tlačový hovorca ruskej výpravy Igor Larkin. Biriukova trafil do tváre v prvej tretine puk po strele Kopitara od modrej čiary.

Dadonov si pripísal štyri kanadské body (2 góly a 2 asistencie), jeden presný zásah a dve gólové prihrávky mal Šipačov, tri asistencie zaznamenal Panarin. Rusi dali päť gólov, no mnoho ich ďalších šancí zostalo nevyužitých. Slovinci najbližšie nastúpia proti Slovákom, vzájomný duel je na programe v utorok 5. mája od 20.15 h.

Fíni ovládli derby

Hokejisti Fínska sa otriasli po prehre 1:5 s výberom v USA vo svojom otváracom zápase. V nedeľu večer v severskom derby prevýšili hráčov Dánska 3:0. Fíni mali počas celého stretnutia obrovskú prevahu, no dánsku svätyňu odkliali až v prostrednom dejstve.

V 28. minúte dosiahol víťazný presný zásah kapitán „Suomi“ Jussi Jokinen. O minútu neskôr zdvojnásobil vedenie favorita Janne Pesonen a na 3:0 upravil v 36. minúte Aleksander Barkov. Po štyridsiatich minútach prestrieľali Fíni Dánov 33:6, napokon 38:16. Dáni v sobotu podľahli Slovákom 3:4 po samostatných nájazdoch.

Výsledky: B-skupina (Ostrava):
Rusko – Slovinsko 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Góly: 5. Kovaľčuk (Dadonov, Barulin), 5. Kuľomin (Antipin), 19. Dadonov (Panarin, Šipačov), 30. Šipačov (Panarin, Dadonov), 46. Dadonov (Šipačov, Panarin) – 24. A. Kopitar (Pretnar, Kranjc), 35. Pance, 55. Sabolič (Tičar, Jeglič)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Sidorenko (Biel.) – Fluri (Švaj.), Lederer (ČR), 7557 divákov

8. Nórsko 2 0 0 0 2 3:8 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.