Obrazom: Hossa je krôčik od zisku hokejového grálu

Hokejistov Chicaga delí jedna výhra od zisku Stanleyho pohára
Hokejista Tampy Tyler Johnson (vpravo) spadol na ľad, keď sa snažil získať kontrolu nad pukom počas tretej tretiny piateho finálového zápasu o Stanleyho pohár. Foto: SITA/AP

TAMPA 14. júna (WEBNOVINY) – Hokejisti Chicaga zvíťazili na ľade Tampy Bay 2:1 a priblížili sa k zisku hokejového grálu, keď v sérii na štyri víťazstvá vedú 3:2. O výsledku v prospech hostí rozhodol v 42. minúte Antoine Vermette.

Obrazom: Hokejistov Chicaga delí jedna výhra od zisku Stanleyho pohára

Do bránky Lightning sa v sobotu vrátil Ben Bishop, po nešpecifikovanom zranení predviedol 27 úspešných zákrokov. Slovák Marián Hossa v sobotu odohral 16:34 min a predviedol dva strelecké pokusy. Na rozdiel od predchádzajúcich súbojov nebodoval.

Zápas číslo šesť, ktorý už môže ukončiť celú sezónu, je na programe v pondelok 15. júna v Chicagu. Blackhawks nezdvihli Stanleyho pohár nad hlavy na domácom ľade od roku 1938.