Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Nemeček je stále pod paľbou, hokejové hviezdy nechcú ustúpiť

Autor: SITA, 11. septembra 2015 11:45
Slovenskí hokejisti vo svojom vyhlásení tvrdia, že budú akceptovať nového šéfa Slovenského zväzu ľadového hokeja iba v prípade, že vzíde z férovej voľby.
Pod vyhlásenie sa podpísalo 5O slovenských hokejistov, medzi nimi sú aj (zľava) Michal Handzuš, Tomáš Tatár, Zdeno Chára a Marián Hossa. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 11. septembra (WebNoviny.sk) -

Zoznam hokejistov, ktorí stoja za vyhlásením a požiadavkami:

Zdeno Chára
Marián Hossa
Andrej Sekera
Ľubomír Višňovský
Michal Handzuš
Ján Laco
Tomáš Tatar
Ladislav Nagy
Marek Viedenský
Martin Marinčin
Peter Budaj
Tomáš Surový
Andrej Meszároš
Branislav Konrád
Branko Radivojevič
Dominik Graňák
Ivan Baranka
Jaroslav Halák
Jaroslav Janus
Jozef Stümpel
Július Hudáček
Juraj Mikuš
Karol Sloboda
Libor Hudáček
Marek Hrivík
Marián Gáborík
Marcel Hossa
Mário Bližňák
Martin Cibák
Michal Sersen
Milan Bartovič
Peter Ölvecký
Peter Podhradský
Rastislav Staňa
René Vydarený
Richard Pánik
Štefan Ružička
Tomáš Jurčo
Tomáš Kopecký
Tomáš Marcinko
Tomáš Starosta
Ján Lašák
Radoslav Suchý
Marek Čilliak
Ľuboš Bartečko
Peter Hamerlík
Marek Zagrapan
Richard Zedník
Tomáš Záborský
Roman Kukumberg
Martin Bartek
Lukáš Cingeľ

V slovenskom hokeji to i naďalej vrie. Potvrdil to aj hokejový útočník a v minulosti úspešný reprezentant Michal Handzuš, ktorý zaslal agentúre SITA vyhlásenie v súvislosti so súčasnou situáciou.

Za vyhlásením stojí vyše 50 hokejistov, zväčša bývalých či súčasných reprezentantov, ktorí okrem vyjadrenia pretrvávajúcej nespokojnosti so stavom po znovuzvolení Igora Nemečka na čelo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sformulovali aj konkrétne požiadavky.

"Ich naplnenie považujeme za potrebné pre dosiahnutie pozitívnej zmeny v slovenskom hokeji," uviedol Michal Handzuš.

Vyhlásenie slovenských hokejistov v plnom znení:

"S nastávajúcim začiatkom hokejovej sezóny sme sa rozhodli vyjadriť naše nemenné stanovisko k udalostiam, ktoré sa udiali na poslednom kongrese SZĽH. Odmietame sa zmieriť s týmto stavom, a rozhodli sme sa preto nielen opätovne vyjadriť našu nespokojnosť s aktuálnou situáciou, ale aj žiadať o konkrétne zmeny. Zároveň vyhlasujeme, že sa neuspokojíme len s čiastkovými riešeniami, ale budeme trvať na celkovom ozdravení systému voľby prezidenta SZĽH, ktoré vyvrcholí novou voľbou za férových podmienok.

V prvom rade žiadame o zmenu stanov, na ktorej sa chceme podieľať. Cieľom ich úpravy má byť naplnenie základných demokratických princípov v hokejovom hnutí - zástupcovia hokejových klubov a organizácií volia predsedu SZĽH a výkonný výbor, pričom predseda vyberá funkcionárov SZĽH. Tento spôsob voľby by nemal byť pokrivený vytváraním "účelových" riešení, aké fungujú dnes.

Je nepredstaviteľné, aby funkcionári zväzu a členovia zväzových komisií volili vedenie hokeja, ktoré ich nakoniec menuje. Zároveň neexistuje dôvod nato, aby výlučná právomoc voliť predsedu SZĽH patrila niekomu inému ako tým, ktorí reálne predstavujú hokejové hnutie. Preto tiež žiadame, aby sa tento absurdný stav napravil vyhlásením nových volieb prezidenta SZĽH na základe upravených stanov garantujúcich férový a spravodlivý výber.

Rovnako trváme na principiálnom postoji - nespájať naše mená s aktivitami a akciami SZĽH, kým jeho vedenie nepristúpi k opakovaniu voľby prezidenta za nových pravidiel. Veríme, že novovymenovaní tréner a generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie naše rozhodnutie pochopia ako úprimnú snahu nastoliť v hokeji novú kultúru. Verejnosti ďakujeme za podporu, ktorá nás nabíja energiou a chuťou nevzdávať sa. Budeme akceptovať nového šéfa zväzu, ktorý vzíde z férovej voľby".


V Banskej Bystrici, dňa 11.9. 2015

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety