Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

Meniny má: Viktor

Majster začal ligu víťaznou drámou, Poprad zdolal Zvolen

Autor: SITA, 11. septembra 2015 20:38
Žilinčania si proti Košiciam vypracovali dvojgólový náskok, na výhru to však nestačilo.

Najkrajšie momenty z prvého kola Tipsport ligy Zľava: Martin Leško zo Žliliny, Richard Jenčík z Košíc a Tomáš Tomek zo Žiliny počas hokejového zápasu 1. kola Tipsport extraligy HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina. Košice, 11. september 2015. Foto: SITA/Ivan Fleischer

POPRAD 11. septembra (WEBNOVINY) - Hráči HK Popradu zvíťazili v piatkovom domácom zápase úvodného kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport Ligy 2015/2016 nad HKM Zvolen 3:1. Už v 5. min sa domáci ujali vedenia, keď po prihrávke Richarda Rapáča skóroval jeho brat Branislav.

Na začiatku druhej tretiny v 23. min si Rapáčovci úlohy vymenili, tentoraz sa do streleckej listiny zapísal Richard. V 45. min vykresal iskierku nádeje pre Zvolen Puliš, nádeje hostí však pochoval v 52. min L. Paukovček, ktorý zvýšil na priebežných 3:1. Paukovčekov presný zásah bol napokon víťazný, keďže hostia sekundu pred uplynutím riadneho hracieho času znížili Klímom na konečných 2:3.

Obaja súperi sa stretli aj vo štvrťfinále play-off uplynulej sezóny 2014/2015. Napínavú sériu vtedy ukoristili pre seba Popradčania, triumfovali 4:3 na zápasy.

Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého kola Tipsport ligy

HK Poprad - HKM Zvolen 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
5. B. Rapáč (R. Rapáč), 23. R. Rapáč (B. Rapáč), 52. L. Paukovček (Bartečko, R. Suchý) - 45. Puliš (Juraško, Brabenec), 60. Klíma (Škvaridlo, Brabenec)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Goga - Gajan, Gavalier, 1049 divákov

Poprad: M. Kostúr - Ťavoda, R. Suchý, Fabian, Dinda, Kasík, Malina, Pitka, Gaborčík - Hvila, L. Paukovček, Bartečko - Štrauch, Síkela, Kroták - B. Rapáč, R. Rapáč, T. Török - Bajaruns, O. Rusnák, Števuliak
Zvolen: S. Baroš - Juraško, Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, F. Fekiač, Hatas, L. Pokovič - Puliš, Brabenec, Semorad - Škvaridlo, Klíma, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Hokejisti úradujúceho slovenského majstra HC Košice vstúpili víťazne do nového ročníka.

V piatkovom zápase zdolali na svojom ľade hráčov MsHK DOXXbet Žilina 5:4 po predĺžení, i keď po II. tretine "oceliari" prehrávali 2:4. Žilinčania si vypracovali dvojgólový náskok zásluhou presilovkových presných zásahov Stupku a Drevenáka v druhej časti hry, Sojčík však dvomi gólmi v III. tretine vybojoval pre Košičanov predĺženie a v ňom Šoltés rozhodol po 60 sekundách o celkovom úspechu domáceho HC. V rámci individuálnych štatistík sa najvýraznejšie presadil košický obranca Eduard Šedivý s bilanciou dva góly - jedna asistencia.

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 5:4 po predĺžení (2:2, 0:2, 2:0 - 1:0)
9. E. Šedivý (Jenčík, P. Bartoš), 15. E. Šedivý (M. Bartánus, Bicek), 44. Sojčík (Češík, E. Šedivý), 54. Sojčík (Lelkeš, Češík), 62. Šoltés (Suja) - 8. Drábek (Drevenák), 17. Richard Huna (Róbert Huna), 26. Stupka (R. Konečný, Bulík), 35. Drevenák (Bulík, Drábek)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel - Korba, Rovenský, 2548 divákov

Košice: Riečický - Štrbák, T. Slovák, E. Šedivý, Philipp, Pavúk, Cebák, Macejko, Bortňák - Jenčík, P. Bartoš, Hrnka - M. Bartánus, Suja, Bicek - Sojčík, Češík, Lelkeš - T. Hričina, Boltun, Šoltés
Žilina: T. Tomek - Grman, Kurali, Hochel, Makovský, Hořava, M. Leško, A. Lipovský, Niník - D. Rehák, Róbert Huna, Richard Huna - R. Konečný, Bulík, Stupka - Drábek, Ježek, Drevenák - J. Kubiš, E. Švec, Schroner

Hokejisti Dukly v piatkovom domácom zápase zdolali hráčov MHC Martin 3:1. Skóre stretnutia otvoril v II. tretine Martinčan Surovka, "vojaci" však odpovedali dvomi presnými zásahmi - v priebehu troch minút sa presadili Nemec a Drgoň.

V záverečnej časti hry oslabil šance Martina na bodový zisk Richard Pavlikovský, ktorého presný zásah uzavrel gólový účet zápasu.

Najkrajšie momenty z prvého kola Tipsport ligy Zľava: Patrik Koyš z Dukly Trenčín a Tibor Varga z MHC Martin počas zápasu 1. kola hokejovej Tipsport ligy medzi Dukla Trenčín - MHC Martin. Trenčín 11. september 2015. Foto: SITA/Tomáš Somr

Dukla Trenčín - MHC Martin 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
30. V. Nemec (Drgoň, Vozdecký), 33. Drgoň (Róbert Petrovický, Koyš), 43. Richard Pavlikovský (Róbert Petrovický, Michal Hlinka) - 26. Surovka
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Holienka, Junek

Trenčín: Chábera - P. Mikuš, Richard Pavlikovský, Hatala, M. Zaťko, Holenda, Drgoň, Trefný, Nechala - Melichárek, R. Dlouhý, J. Gašparovič - Vozdecký, V. Nemec, Ölvecký - Michal Hlinka, Róbert Petrovický, Koyš - M. Jakúbek, J. Zlocha, D. Hudec
Martin: Dzubina - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Bačik, Jáchym, Trávniček, Tomáš Varga - Surovka, Špirko, Tibor Varga - Poliaček, Murček, Pokrivčák - Jokeľ, Dírer, Kokavec - Kabáč, Jurášek, Rzavský

Stretnutie medzi HK 36 Skalica a ŠHK 37 Piešťany ponúklo zaujímavé osemgólové divadlo s víťazným koncom pre hostí. Tí si v priebehu úvodnej dvadsaťminútovky vypracovali dvojgólový náskok, ale domáci ešte do prvej prestávky vyrovnali skóre na 2:2.

Rozhodujúca z hľadiska konečného výsledku bola prostredná časť hry, ktorú Piešťany vyhrali 3:1. Tretia tretina už divákom na tribúnach neponúkla žiadnu zmenu skóre. Rozdielovým hráčom v drese hostí bol útočník Jozef Balej, ktorý strelil dva góly a na jeden prihral.

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 3:5 (2:2, 1:3, 0:0)
17. R. Školiak (Barák, Mickievics), 19. Polata (R. Školiak, Komínek), 32. Brendl (M. Sloboda) - 11. Tibenský (Hrehorčák), 14. Balej (Hrehorčák), 22. Balej (K. Kučera), 25. Brancis (Gipters, Balej), 37. M. Filo (Brňák, J. Ručkay)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Orolin, Šefčík, 1086 divákov

Skalica: Romančík - Barák, Jaborník, Ďurák, Jan Novák, Polata, P. Horváth, Zukal, Opalek - Mickievics, R. Školiak, Komínek - M. Sloboda, I. Rachůnek, Brendl - Lantoš, Studenič, K. Jass - Brodek, Kovalovský, M. Trenčan
Piešťany: Rybár (48. - 50. Košarišťan) - Gachulinec, R. Filip, Kotaška, Brňák, Gipters, S. Hudec, Krot, Hluch - Belluš, P. Stantien, J. Šimíček - M. Filo, Holovič, J. Ručkay - Balej, Brancis, K. Kučera - Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.