Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

Meniny má: Frederik, Frederika

Zvolen rozhodol v nájazdoch, 'barani' si udržali suverenitu

Autor: SITA, 15. septembra 2015 18:44
Hokejisti Zvolena zvíťazili nad domácim Trenčínom 3:2 po samostatných nájazdoch.
Najkrajšie momenty z tretieho kola Tipsport ligy Fanúšikovia Nitry poslali počas zápasu tretieho kola Tipsport ligy odkaz prezidentovi Slovenského zväzu ľadového hokeja. Foto: SITA/Martin Havran
TRENČÍN 15. septembra (WebNoviny.sk) - Hokejisti Trenčína okúsili trpkosť prehry v treťom súťažnom zápase najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy, keď v utorok v rámci 3. kola nestačili doma na Zvolen - podľahli mu 2:3 po samostatných nájazdoch.

Dukla viedla 1:0 aj 2:1, nedokázala však doviesť duel do víťazného konca. O vyrovnanie na 2:2 sa postaral v 49. minúte kmeňový hráč Slovana Bratislava Radovan Puliš, ktorý hosťuje v tíme HKM.

Ten istý hráč mohol rozhodnúť desať sekúnd pred koncom predĺženia, ale jeho teč strely Michala Juraška trafil betóny Jana Cháberu. V nájazdovej lotérii bol úspešný len Petr Obdržálek a zariadil dva body pre hostí.

Obrazom: Najkrajšie momenty z tretieho kola Tipsport ligy

Bystričania si udržali suverenitu

Úradujúci slovenskí vicemajstri z Banskej Bystrice si v najvyššej súťaži naďalej držia suverenitu, v utorkovom dueli zdolali na domácom ľade hráčov Piešťan tesne 2:1. Bystričania viedli v polovici zápasu 2:0 po góloch Juraja Majdana, ten najprv pekne zakončil akciu Fredrika Sandgrena s Brettom Sonnem a neskôr ho šikovne našiel pred bránkou veterán Michal Handzuš.

Hostia v tretej tretine už len skorigovali zásluhou Jakuba Ručkaya, ktorý tečoval strelu Marcela Holoviča. Banská Bystrica pred Piešťanmi zdolala v riadnom hracom čase aj Nitru (4:1) a majstrovské Košice (1:0) a je na čele ligovej tabuľky, najbližšie sa predstaví v Martine.

Nitra zdolala majstrovské Košice

Hokejisti Nitry sa dočkali prvého víťazstva v novej sezóne Tipsport ligy, keď v utorok pred domácimi divákmi zdolali majstrovské Košice tesne 3:2. "Corgoni" viedli v úvode druhej tretiny už 2:0 po presných zásahoch Petrov Ordzovenského a Königa, no úradujúci šampión dokázal ešte do konca prostrednej časti hry vyrovnať.

Najprv v jej polovici znížil zblízka Richard Lelkeš a v 39. min sa presadil Marek Bartánus. Hrdinom domáceho tímu sa stal v 48. min Tibor Kutálek, keď si z ľavej strany pekne nakorčuľoval na prihrávku Petra Stloukala a poslal puk do odkrytej košickej bránky.

Žilina nepretrhla šnúru prehier

Hokejisti Žiliny majú aj po ďalšom zápase v kolónke víťazstiev nulu, v utorok v rámci 3. kola prehrali na ľade Martina 1:2 po predĺžení.

Hostia boli veľmi blízko k zisku troch bodov po presnom zásahu Tomáša Bulíka zo záveru druhej tretiny, proti bol Michal Murček, ktorý vyrovnal 55 sekúnd pred záverečnou sirénou. V predĺžení napokon rozhodol o víťazstve domácich Miloslav Jáchym, ktorý takmer od modrej čiary prepálil brankára Tomáša Tomeka.

Skalica na domácom ľade podľahla Popradu

Skalici nevychádza úvod novej sezóny podľa predstáv, v utorok prehrala aj vo štvrtom dueli, hoci získali prvý bod. Hráči HK 36 podľahli na domácom ľade Popradu 3:4 po predĺžení.

Hostia, ktorí viedli 1:0 aj 3:2, boli blízko k plnému bodovému zisku, no desať sekúnd pred koncom inkasovali z hokejky Pavla Brendla. V tretej minúte predĺženia sa však postaral o víťazstvo hostí Štefan Fabian v početnej výhode.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 3. kolo - utorok:

Dukla Trenčín - HKM Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 29. Ölvecký (Vozdecký, V. Nemec), 35. Melichárek (Michal Hlinka) - 32. J. Jurík (Brabenec, Klhůfek), 49. Puliš (Juraško, Semorad), rozhodujúci sam. nájazd Obdržálek
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: J. Gašparovič (Trenčín) 10 min osobný trest, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin - Holienka, Smrek, 2318 divákov

Trenčín: Chábera - P. Mikuš, Richard Pavlikovský, Hatala, M. Zaťko, Holenda, Drgoň, Trefný, Nechala - Melichárek, R. Dlouhý, J. Gašparovič - Vozdecký, V. Nemec, Ölvecký - Michal Hlinka, Róbert Petrovický, Koyš - M. Jakúbek, J. Zlocha, D. Hudec
Zvolen: S. Baroš - Juraško, Howden, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Bagin, Habšuda, F. Fekiač - Puliš, Brabenec, Semorad - Škvaridlo, Klíma, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 24. Majdan (Sandgren, Sonne), 34. Majdan (Handzuš, D. Pašek) - 45. J. Ručkay (Holovič)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Kacej, Synek, 1973 divákov

Banská Bystrica: Corbeil - Ďatelinka, Sandgren, V. Čížek, Šmach, Rosandič, Gründling, J. Homer, Petran - Majdan, Galamboš, Sonne - D. Pašek, Handzuš, Lunter - Hudec, Kytnár, Handlovský - Lamper, Zigo, Matoušek
Piešťany: Košarišťan - Gachulinec, R. Filip, Kotaška, Brňák, Gipters, S. Hudec, Krot, Hluch - Belluš, P. Stantien, S. Petráš - M. Filo, Holovič, J. Ručkay - Balej, Brancis, K. Kučera - Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák

HK Nitra - HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 2. Ordzovenský (Stümpel, Pupák), 23. P. König (Stümpel), 48. Kutálek (Stloukal, M. Slovák) - 30. Lelkeš (Macejko, Češík), 39. M. Bartánus (Štrbák)
Vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák - Šefčík, Výleta, 2460 divákov

Nitra: Valent - Ordzovenský, P. König, Podhradský, Mezei, Milo, Milam, M. Novák - L. Novák, Stümpel, Pupák - M. Slovák, Stloukal, Kutálek - Macík, J. Štefanka, Bajtek - E. Piačka, Bene, S. Buček - S. Saliji
Košice: Riečický - Macejko, Cebák, E. Šedivý, Philipp, Štrbák, B. Pavúk, M. Chovan, Hričina - Sojčík, Češík, Lelkeš - M. Bartánus, Suja, Bicek - Lapšanský, P. Bartoš, Hrnka - Jenčík, Boltun, Šoltés

MHC Martin - MsHK Doxxbet Žilina 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 60. Murček (T. Varga, Bačik), 64. Jáchym (T. Varga) - 40. Bulík (Richard Huna, Róbert Huna)
Vylúčení: 5:3, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Orolin, Tvrdoň, 1800 divákov

Martin: Dzubina - L. Matejka, Tabaček, M. Dvořák, Jáchym, Bačik, Rusina, Trávniček, M. Vyskoč - Surovka, R. Špirko, T. Varga - Jurášek, Murček, Pokrivčák - Jokeľ, Dírer, Kokavec - R. Varga, Kabáč, Rzavský
Žilina: T. Tomek - Kurali, Grman, Hochel, Makovský, Niník, M. Leško, Schroner, Mendrej - D. Rehák, Richard Huna, Róbert Huna - R. Konečný, Bulík, Stupka - Drábek, Ježek, Drevenák - A. Lipovský, E. Švec, J. Kubiš

HK 36 Skalica - HK Poprad 3:4 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 25. Mickievics (K. Jass), 26. Lantoš (Studenič, Jaborník), 60. Brendl (Studenič, Komínek) - 16. Hvila (Bartečko, R. Suchý), 34. O. Rusnák, 42. Síkela (Kroták, Fabian), 63. Fabian (R. Suchý, Bartečko)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: K. Jass (Skalica) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík - Junek, Návratek, 1065 divákov

Skalica: Romančík - Opalek, Jan Novák, Ďurák, Polata, Barák, Jaborník, Zukal, P. Horváth - Mickievics, R. Školiak, K. Jass - M. Sloboda, I. Rachůnek, Komínek - Lantoš, Brendl, Studenič - Brodek, Kovalovský, M. Trenčan
Poprad: M. Kostúr - Ťavoda, R. Suchý, Fabian, Dinda, Kasík, Malina, Pitka, Gaborčík - Hvila, L. Paukovček, Bartečko - Síkela, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, R. Rapáč, T. Török - Štrauch, Bajarus, Števuliak

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po utorkových zápasoch 3. kola

HK Orange 20 1 1 0 0 0 0 0 4:1 3

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.