Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Edita

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Igor Nemeček ustúpil hráčom, útokov na svoju osobu má dosť

Autor: SITA, 16. septembra 2015 14:47, aktualizované: 16. septembra 2015 16:37
Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja sa vyjadril k situácii v slovenskom hokeji. Všetkým priaznivcom a reprezentantom sa podľa svojich slov môže kedykoľvek pozrieť do očí.
Igor Nemeček Predseda Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček považuje za vrchol urážky a svinstva, že negatívna atmosféra sa preniesla aj na nového reprezentačného kouča Zdena Cígera. Foto: SITA/Robert Tappert
BRATISLAVA 16. septembra (WebNoviny.sk) - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) na svojom stredajšom zasadnutí odsúhlasil stanovisko, na ktorého základe na najbližšiu Radu SZĽH predloží návrh na zmenu stanov tejto organizácie v súvislosti s voľbou orgánov i prezidenta.

Rada SZĽH sa uskutoční v júni 2016.

Odporúčame:

Nemeček je stále pod paľbou, hokejové hviezdy nechcú ustúpiť

Cíger nemá realizačný tím, prioritou bola situácia s hráčmi
Cíger sa stretne s Handzušom

"Návrh bude orientovaný tak, aby nového prezidenta volili výlučne členovia zväzu a kluby," uviedol v stredu popoludní súčasný prezident SZĽH Igor Nemeček. Podľa šéfa slovenského hokeja chce VV SZĽH presadiť zmenu stanov aj v prípade, ak by neprešiel pripravovaný zákon o športe. "Ak tie stanovy budú schválené, bude zvolaný mimoriadny kongres," dodal Nemeček, ktorý ďalej uviedol, že VV SZĽH odprezentuje pripravované nové projekty v najbližšom období.

V súvislosti s možným mimoriadnym kongresom SZĽH Nemeček nechcel špecifikovať, či by na ňom opäť kandidoval na pozíciu zväzového prezidenta. Podľa Nemečka sú stále k dispozícii ďalšie miesta vo VV SZĽH. "V prípade záujmu z druhej strany sú tie miesta otvorené. Môžeme kooptovať nových členov a Rada SZĽH ich potom len formálne potvrdí," informoval.

Už vo štvrtok čaká reprezentačného trénera Zdena Cígera stretnutie s útočníkom Michalom Handzušom, ktorý patrí medzi lídrov hráčskej iniciatívy stojacej proti súčasnému vedeniu SZĽH. "Mali by sme sa stretnúť s Mišom Handzušom. Budem rád, ak nájdeme nejakú spoločnú reč, už sme jednu pozitívnu debatu mali," informoval v stredu Cíger.


Pod tlakom je podľa Nemečka celý šport

Prezident SZĽH pripojil aj svoj osobný názor v súvislosti so súčasnou situáciou v slovenskom hokeji. "Pre slovenský hokej pracujem 17 rokov a vždy som pre tento šport i reprezentáciu odvádzal maximum. Nemám sa za čo hanbiť. Všetkým priaznivcom a reprezentantom sa kedykoľvek môžem pozrieť priamo do očí. Už dlhšiu dobu som ja, moja rodina, spolupracovníci i tréner reprezentácie či generálny manažér pod paľbou útokov a toto je už veľa, už to nemôžem akceptovať. Pod tlakom je celý šport. Za vrchol urážky a svinstva považujem, že negatívna atmosféra sa preniesla aj na nového reprezentačného kouča Zdena Cígera či manažéra Róberta Švehlu. Je mi ľúto, že to zašlo až tak ďaleko," povedal Nemeček a doplnil: "Uvedomujem si, že nie som a ani nebudem populárny sympaťák, alebo hokejový boh ako naši reprezentanti. Nemal som a nikdy nebudem mať takú ambíciu. Vždy som vnímal, že v našom hokeji sú primárne kamarátske vzťahy. Nie vždy panovala vo všetkom zhoda, ale taký je šport."

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy