Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Drahomíra, Mário

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Igor Nemeček ustúpil hráčom, útokov na svoju osobu má dosť

Autor: SITA, 16. septembra 2015 14:47, aktualizované: 16. septembra 2015 16:37
Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja sa vyjadril k situácii v slovenskom hokeji. Všetkým priaznivcom a reprezentantom sa podľa svojich slov môže kedykoľvek pozrieť do očí.
Igor Nemeček Predseda Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček považuje za vrchol urážky a svinstva, že negatívna atmosféra sa preniesla aj na nového reprezentačného kouča Zdena Cígera. Foto: SITA/Robert Tappert
BRATISLAVA 16. septembra (WebNoviny.sk) - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) na svojom stredajšom zasadnutí odsúhlasil stanovisko, na ktorého základe na najbližšiu Radu SZĽH predloží návrh na zmenu stanov tejto organizácie v súvislosti s voľbou orgánov i prezidenta.

Rada SZĽH sa uskutoční v júni 2016.

Odporúčame:

Nemeček je stále pod paľbou, hokejové hviezdy nechcú ustúpiť

Cíger nemá realizačný tím, prioritou bola situácia s hráčmi
Cíger sa stretne s Handzušom

"Návrh bude orientovaný tak, aby nového prezidenta volili výlučne členovia zväzu a kluby," uviedol v stredu popoludní súčasný prezident SZĽH Igor Nemeček. Podľa šéfa slovenského hokeja chce VV SZĽH presadiť zmenu stanov aj v prípade, ak by neprešiel pripravovaný zákon o športe. "Ak tie stanovy budú schválené, bude zvolaný mimoriadny kongres," dodal Nemeček, ktorý ďalej uviedol, že VV SZĽH odprezentuje pripravované nové projekty v najbližšom období.

V súvislosti s možným mimoriadnym kongresom SZĽH Nemeček nechcel špecifikovať, či by na ňom opäť kandidoval na pozíciu zväzového prezidenta. Podľa Nemečka sú stále k dispozícii ďalšie miesta vo VV SZĽH. "V prípade záujmu z druhej strany sú tie miesta otvorené. Môžeme kooptovať nových členov a Rada SZĽH ich potom len formálne potvrdí," informoval.

Už vo štvrtok čaká reprezentačného trénera Zdena Cígera stretnutie s útočníkom Michalom Handzušom, ktorý patrí medzi lídrov hráčskej iniciatívy stojacej proti súčasnému vedeniu SZĽH. "Mali by sme sa stretnúť s Mišom Handzušom. Budem rád, ak nájdeme nejakú spoločnú reč, už sme jednu pozitívnu debatu mali," informoval v stredu Cíger.


Pod tlakom je podľa Nemečka celý šport

Prezident SZĽH pripojil aj svoj osobný názor v súvislosti so súčasnou situáciou v slovenskom hokeji. "Pre slovenský hokej pracujem 17 rokov a vždy som pre tento šport i reprezentáciu odvádzal maximum. Nemám sa za čo hanbiť. Všetkým priaznivcom a reprezentantom sa kedykoľvek môžem pozrieť priamo do očí. Už dlhšiu dobu som ja, moja rodina, spolupracovníci i tréner reprezentácie či generálny manažér pod paľbou útokov a toto je už veľa, už to nemôžem akceptovať. Pod tlakom je celý šport. Za vrchol urážky a svinstva považujem, že negatívna atmosféra sa preniesla aj na nového reprezentačného kouča Zdena Cígera či manažéra Róberta Švehlu. Je mi ľúto, že to zašlo až tak ďaleko," povedal Nemeček a doplnil: "Uvedomujem si, že nie som a ani nebudem populárny sympaťák, alebo hokejový boh ako naši reprezentanti. Nemal som a nikdy nebudem mať takú ambíciu. Vždy som vnímal, že v našom hokeji sú primárne kamarátske vzťahy. Nie vždy panovala vo všetkom zhoda, ale taký je šport."

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety