Meniny má: Melánia

Košice sa odlepili z dna tabuľky, v Žiline iba 703 divákov

Autor: SITA, 27. septembra 2015 20:31, aktualizované: 27. septembra 2015 20:33
V nedeľu boli v Tipsport lige na programe zápasy 7. kola a vo všetkých uspeli domáce tímy.
HKm Zvolen Útočník Zvolena Pavel Klhůfek v súboji so Žilinčanom Michalom Grmanom počas zápasu 7. kola Tipsport ligy, v ktorom 'vlci' zvíťazili tesne 2:1. Žilina, 27. september 2015. Foto: SITA/Martin Hodoň
KOŠICE 27. september 2015 (WebNoviny.sk) - Premiérový trojbodový zásah majstrovských Košíc v novej sezóne, čisté konto brankára "baranov" Corbeila, piaty triumf Nitranov v rade, hetrik Marcel Holoviča a iba 703 divákov v Žiline, aj to priniesli nedeľňajšie zápasy 7. kolo Tipsport ligy.

"Oceliari" sa odlepili z dna tabuľky

Košičania v nedeľu porazili Poprad 5:1 a prvým víťazstvom v riadnom hracom čase sa odpútali z dna ligovej tabuľky. Skóre duelu otvoril v 27. minúte mladík Šoltés a na 2:0 upravil ešte v druhej tretine Suja. Tretí gól Košíc pridal E. Šedivý a štvrtý Jenčík. Za hostí síce skorigoval v presilovke R. Rapáč, no konečnú podobu výsledku dal v poslednej minúte duelu Lelkeš.

Nitra sa vezie na víťaznej vlne - nezaváhala už v piatom zápase za sebou. Zverenci trénera Antonína Stavjaňu tentokrát pred vlastnými fanúšikmi zdolali lídra súťaže Duklu Trenčín 3:1. Po bezgólových dvoch tretinách otvoril skóre duelu v 46. minúte Bene a o 32 sekúnd neskôr zvýšil obranca Milam na 2:0. Vzápätí síce skorigoval hosťujúci Koyš, ale 67 sekúnd pred treťou sirénou upravil na konečných 3:1 pre Nitru útočník S. Saliji.

Hokejisti Banskej Bystrice ani raz neinkasovali a v domácom prostredí zdolali Skalicu 3:0. Dva góly víťazného mužstva zaznamenal útočník Tomáš Zigo, jeden presný zásah pridal Lukáš Handlovský. "Barani" sa v tabuľke dostali už na 2. miesto za vedúci Trenčín, Skalica klesla na poslednú 10. pozíciu.

HK Orange 20 4 1 0 0 0 0 3 6:13 3

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Zvolen neuspel v Žilline, Holovič sa blysol hetrikom

Žilinčania sa doma vytiahli na favorita z čela tabuľky, keď zdolali Zvolen 2:1. Rozhodnutie v stretnutí, ktorému sa prizeralo podľa oficiálnych informácií iba 703 divákov, privodil gólom zo 47. minúty skúsený útočník Tomáš Bulík. Je to len druhé žilinské víťazstvo v tejto sezóne, prvé dosiahli hokejisti spod Dubňa pred troma dňami tiež na domácom ľade proti výberu reprezentácie do 20 rokov (2:0).

Favorizovaní Zvolenčania viedli po I. tretine 1:0, keď sa v 10. min presadil Pavel Klhůfek. Odvtedy však žilinský brankár Tomáš Tomek zatial roletu a už nepustil za svoj chrbát ani jeden puk. Tak ako Žilina vyhrala druhý zápas v sezóne, Zvolen druhýkrát prehral a prišiel o sériu piatich víťazstiev. V tabuľke sa pred neho na druhé miesto dostane regionálny sused Banská Bystrica.

Piešťany si poradili v domácom prostredí s Martinom 5:2. "Havrani" si už v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok a až do konca duelu sa im ho podarilo nielen udržať, ale aj navŕšiť. Hetrikom sa v domácom tíme prezentoval Marcel Holovič. V ligovej tabuľke patrí Piešťanom 6. miesto, Martin figuruje na 7. mieste.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 7. kolo - nedeľa:

HC Košice - HK Poprad 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Góly: 27. Šoltés (Bortňák), 34. Suja (M. Bartánus), 50. E. Šedivý, 51. Jenčík (T. Hrnka, Philipp), 60. Lelkeš (Češík) - 55. R. Rapáč (R. Suchý, Bartečko)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, M. Novák - M. Korba, Rovenský, 3137 divákov

Košice: M. Melicherčík - E. Šedivý, Philipp, M. Dudáš, T. Slovák, Štrbák, Cebák, M. Macejko - M. Bartánus, Suja, Bicek - Lapšanský, Češík, R. Lelkeš - Jenčík, P. Bartoš, T. Hrnka - Bortňák, Boltun, Šoltés - T. Hričina
Poprad: R. Svoboda - Gaborčík, R. Suchý, Kasík, Malina, Ťavoda, Dinda, Pitka - Hvila, L. Paukovček, Bartečko - Rudolf Huna, O. Rusnák, Bajaruns - B. Rapáč, Síkela, R. Rapáč - Števuliak, Štrauch, T. Török

HK Nitra - Dukla Trenčín 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Góly: 46. Bene (M. Novák, E. Piačka), 46. Milam (J. Štefanka, Macík), 59. S. Saliji (J Štefanka, Bajtek) - 47. Koyš (V. Nemec, Vozdecký)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Orolin - Kacej, Smrek, 3032 divákov

Nitra: Valent - Podhradský, Mezei, Ordzovenský, P. König, Milo, Milam, M. Novák - M. Slovák, Stloukal, S. Saliji - L. Novák, Stümpel, Kutálek - Macík, J. Štefanka, Bajtek - E. Piačka, Bene, S. Buček - Pupák
Trenčín: Chábera - Holenda, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Drgoň, Hatala, M. Zaťko, Ryzák, Trefný - Melichárek, R. Dlouhý, J. Gašparovič - Vozdecký, V. Nemec, Koyš - Michal Hlinka, Róbert Petrovický, D. Hudec - M. Jakúbek, J. Zlocha, Švec

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK 36 Skalica 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 13. Zigo (Petran, Matoušek), 50. Handlovský (Majdan, Sandgren), 60. Zigo (Lamper)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, Jobbágy, 1809 divákov

Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, V. Čížek, Šmach, M. Rosandič, Gründling, Petran - Majdan, Galamboš, Handlovský - D. Pašek, Handzuš, Lunter - M. Hudec, Kytnár, Sonne - Lamper, Zigo, Matoušek - Didiomete
Skalica: P. Ševela - Ďurák, Jaborník, Opalek, Jan Novák, Barák, Zukal, Kukliš - Brodek, R. Školiak, Komínek - M. Sloboda, Brendl, Korytko - K. Jass, Studenič, Mickievics - Kovalovský, Lantoš, M. Trenčan

MsHK DOXXbet Žilina - HKM Zvolen 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 26. Makovský (D. Brejčák, Stupka), 47. Bulík (Kurali) - 10. Klhůfek (B. Mráz, J. Jurík).
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. rozhodovali: J. Konc - Junek, Šefčík, 703 divákov

Žilina: T. Tomek - Kurali, M. Grman, Bajaník, Makovský, D. Brejčák, M. Leško, Krčula, Niník - Bulík, Róbert Huna, Richard Huna - J. Kubiš, Valášek, Stupka - Schroner, Ježek, Drábek - D. Rehák, E. Švec, A. Lipovský
Zvolen: S. Baroš - Juraško, Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, L. Pokovič, Howden, F. Fekiač - Puliš, Brabenec, Semorad - Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

ŠHK 37 Piešťany - MHC Martin 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Góly: 5. R. Filip (Šimíček, S. Petráš), 15. J. Ručkay (M. Filo, Hluch), 36. Holovič (J. Ručkay), 40. Holovič (Brňák, J. Ručkay), 59. Holovič (J. Ručkay, M. Filo) - 23. Dírer (Rzavský, Rusina), 46. Tibor Varga (R. Špirko, J. Tabaček)
Vylúčení: 12:6 po 2 min, navyše: P. Rybár (Piešťany) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bednár, Gavalier, 1030 divákov

Piešťany: P. Rybár - Gachulinec, R. Filip, Hluch, Brňák, Gipters, S. Hudec, F. Hudec, Krotov - Šimíček, Belluš, S. Petráš - M. Filo, Holovič, J. Ručkay - Balej, Brancis, K. Kučera - Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák
Martin: Dzubina - L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Bačik, Jáchym, Trávniček, Vyskoč - Pokrivčák, R. Špirko, Tibor Varga - Surovka, Murček, M. Kokavec - Rzavský, Dírer, Rusina - Jurati, Jurášek, Kabáč