Košice sa odlepili z dna tabuľky, v Žiline iba 703 divákov

HKm Zvolen
Útočník Zvolena Pavel Klhůfek v súboji so Žilinčanom Michalom Grmanom počas zápasu 7. kola Tipsport ligy, v ktorom 'vlci' zvíťazili tesne 2:1. Žilina, 27. september 2015. Foto: SITA/Martin Hodoň

KOŠICE 27. september 2015 (WebNoviny.sk) – Premiérový trojbodový zásah majstrovských Košíc v novej sezóne, čisté konto brankára „baranov“ Corbeila, piaty triumf Nitranov v rade, hetrik Marcel Holoviča a iba 703 divákov v Žiline, aj to priniesli nedeľňajšie zápasy 7. kolo Tipsport ligy.

„Oceliari“ sa odlepili z dna tabuľky

Košičania v nedeľu porazili Poprad 5:1 a prvým víťazstvom v riadnom hracom čase sa odpútali z dna ligovej tabuľky. Skóre duelu otvoril v 27. minúte mladík Šoltés a na 2:0 upravil ešte v druhej tretine Suja. Tretí gól Košíc pridal E. Šedivý a štvrtý Jenčík. Za hostí síce skorigoval v presilovke R. Rapáč, no konečnú podobu výsledku dal v poslednej minúte duelu Lelkeš.

Nitra sa vezie na víťaznej vlne – nezaváhala už v piatom zápase za sebou. Zverenci trénera Antonína Stavjaňu tentokrát pred vlastnými fanúšikmi zdolali lídra súťaže Duklu Trenčín 3:1. Po bezgólových dvoch tretinách otvoril skóre duelu v 46. minúte Bene a o 32 sekúnd neskôr zvýšil obranca Milam na 2:0. Vzápätí síce skorigoval hosťujúci Koyš, ale 67 sekúnd pred treťou sirénou upravil na konečných 3:1 pre Nitru útočník S. Saliji.

Hokejisti Banskej Bystrice ani raz neinkasovali a v domácom prostredí zdolali Skalicu 3:0. Dva góly víťazného mužstva zaznamenal útočník Tomáš Zigo, jeden presný zásah pridal Lukáš Handlovský. „Barani“ sa v tabuľke dostali už na 2. miesto za vedúci Trenčín, Skalica klesla na poslednú 10. pozíciu.

HK Orange 20 4 1 0 0 0 0 3 6:13 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Zvolen neuspel v Žilline, Holovič sa blysol hetrikom

Žilinčania sa doma vytiahli na favorita z čela tabuľky, keď zdolali Zvolen 2:1. Rozhodnutie v stretnutí, ktorému sa prizeralo podľa oficiálnych informácií iba 703 divákov, privodil gólom zo 47. minúty skúsený útočník Tomáš Bulík. Je to len druhé žilinské víťazstvo v tejto sezóne, prvé dosiahli hokejisti spod Dubňa pred troma dňami tiež na domácom ľade proti výberu reprezentácie do 20 rokov (2:0).

Favorizovaní Zvolenčania viedli po I. tretine 1:0, keď sa v 10. min presadil Pavel Klhůfek. Odvtedy však žilinský brankár Tomáš Tomek zatial roletu a už nepustil za svoj chrbát ani jeden puk. Tak ako Žilina vyhrala druhý zápas v sezóne, Zvolen druhýkrát prehral a prišiel o sériu piatich víťazstiev. V tabuľke sa pred neho na druhé miesto dostane regionálny sused Banská Bystrica.

Piešťany si poradili v domácom prostredí s Martinom 5:2. „Havrani“ si už v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok a až do konca duelu sa im ho podarilo nielen udržať, ale aj navŕšiť. Hetrikom sa v domácom tíme prezentoval Marcel Holovič. V ligovej tabuľke patrí Piešťanom 6. miesto, Martin figuruje na 7. mieste.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 7. kolo – nedeľa:

HC Košice – HK Poprad 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly: 27. Šoltés (Bortňák), 34. Suja (M. Bartánus), 50. E. Šedivý, 51. Jenčík (T. Hrnka, Philipp), 60. Lelkeš (Češík) – 55. R. Rapáč (R. Suchý, Bartečko)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, M. Novák – M. Korba, Rovenský, 3137 divákov

Košice: M. Melicherčík – E. Šedivý, Philipp, M. Dudáš, T. Slovák, Štrbák, Cebák, M. Macejko – M. Bartánus, Suja, Bicek – Lapšanský, Češík, R. Lelkeš – Jenčík, P. Bartoš, T. Hrnka – Bortňák, Boltun, Šoltés – T. Hričina

Poprad: R. Svoboda – Gaborčík, R. Suchý, Kasík, Malina, Ťavoda, Dinda, Pitka – Hvila, L. Paukovček, Bartečko – Rudolf Huna, O. Rusnák, Bajaruns – B. Rapáč, Síkela, R. Rapáč – Števuliak, Štrauch, T. Török

HK Nitra – Dukla Trenčín 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Góly: 46. Bene (M. Novák, E. Piačka), 46. Milam (J. Štefanka, Macík), 59. S. Saliji (J Štefanka, Bajtek) – 47. Koyš (V. Nemec, Vozdecký)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Orolin – Kacej, Smrek, 3032 divákov

Nitra: Valent – Podhradský, Mezei, Ordzovenský, P. König, Milo, Milam, M. Novák – M. Slovák, Stloukal, S. Saliji – L. Novák, Stümpel, Kutálek – Macík, J. Štefanka, Bajtek – E. Piačka, Bene, S. Buček – Pupák

Trenčín: Chábera – Holenda, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Drgoň, Hatala, M. Zaťko, Ryzák, Trefný – Melichárek, R. Dlouhý, J. Gašparovič – Vozdecký, V. Nemec, Koyš – Michal Hlinka, Róbert Petrovický, D. Hudec – M. Jakúbek, J. Zlocha, Švec

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK 36 Skalica 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 13. Zigo (Petran, Matoušek), 50. Handlovský (Majdan, Sandgren), 60. Zigo (Lamper)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Gajan, Jobbágy, 1809 divákov

Banská Bystrica: Corbeil – I. Ďatelinka, Sandgren, V. Čížek, Šmach, M. Rosandič, Gründling, Petran – Majdan, Galamboš, Handlovský – D. Pašek, Handzuš, Lunter – M. Hudec, Kytnár, Sonne – Lamper, Zigo, Matoušek – Didiomete

Skalica: P. Ševela – Ďurák, Jaborník, Opalek, Jan Novák, Barák, Zukal, Kukliš – Brodek, R. Školiak, Komínek – M. Sloboda, Brendl, Korytko – K. Jass, Studenič, Mickievics – Kovalovský, Lantoš, M. Trenčan

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 26. Makovský (D. Brejčák, Stupka), 47. Bulík (Kurali) – 10. Klhůfek (B. Mráz, J. Jurík).

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. rozhodovali: J. Konc – Junek, Šefčík, 703 divákov

Žilina: T. Tomek – Kurali, M. Grman, Bajaník, Makovský, D. Brejčák, M. Leško, Krčula, Niník – Bulík, Róbert Huna, Richard Huna – J. Kubiš, Valášek, Stupka – Schroner, Ježek, Drábek – D. Rehák, E. Švec, A. Lipovský

Zvolen: S. Baroš – Juraško, Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, L. Pokovič, Howden, F. Fekiač – Puliš, Brabenec, Semorad – Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek – J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek – Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

ŠHK 37 Piešťany – MHC Martin 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 5. R. Filip (Šimíček, S. Petráš), 15. J. Ručkay (M. Filo, Hluch), 36. Holovič (J. Ručkay), 40. Holovič (Brňák, J. Ručkay), 59. Holovič (J. Ručkay, M. Filo) – 23. Dírer (Rzavský, Rusina), 46. Tibor Varga (R. Špirko, J. Tabaček)

Vylúčení: 12:6 po 2 min, navyše: P. Rybár (Piešťany) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bednár, Gavalier, 1030 divákov

Piešťany: P. Rybár – Gachulinec, R. Filip, Hluch, Brňák, Gipters, S. Hudec, F. Hudec, Krotov – Šimíček, Belluš, S. Petráš – M. Filo, Holovič, J. Ručkay – Balej, Brancis, K. Kučera – Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák

Martin: Dzubina – L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Bačik, Jáchym, Trávniček, Vyskoč – Pokrivčák, R. Špirko, Tibor Varga – Surovka, Murček, M. Kokavec – Rzavský, Dírer, Rusina – Jurati, Jurášek, Kabáč

Viac k osobe Ján NovákMichal HlinkaRichard HunaRóbert HunaRóbert PetrovickýRudolf HunaTomáš Bulík