Meniny má: Adriána

Stredoslovenské derby vyhral Zvolen, Žilina prekvapila Nitru

Autor: SITA, 4. októbra 2015 20:38, aktualizované: 4. októbra 2015 21:06
Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v prestížnom súboji Tipsport ligy v Banskej Bystrici po predĺžení. Žilina prekvapujúco zvíťazila v Nitre.
HC 05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen Ondřej Šmach (vľavo) z HC05 iClinic Banská Bystrica a Martin Ďaloga (vpravo) z HKM Zvolen v zápase 9. kola Tipsport ligy. Banská Bystrica, 4. október 2015. Foto: SITA/Peter Rusko
BRATISLAVA 4. októbra (WebNoviny.sk) - Futbalovým výsledkom 0:1 sa skončil nedeľňajší duel 9. kola hokejovej Tipsport ligy v Piešťanoch, kam zavítal líder z Trenčína.

Obrazom: Zvolen zvíťazil v derby s Banskou Bystricou

O jediný gól duelu sa v 18. minúte postaral Patrik Koyš. Dukla si trojbodovým zásahom upevnila 1. priečku v tabuľke, Piešťanci sú šiesti.

ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 18. Koyš (Michal Hlinka, J. Zlocha)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Návratek, Výleta, 1652 divákov

Piešťany: Košarišťan - Gachulinec, Filip, Svetlík, Brňák, Gipters, S. Hudec, Krotov, Hluch - O. Valo, Belluš, Šimíček - S. Petráš, Holovič, J. Ručkay - F. Hudec, Brancis, Kučera - J. Tibenský, Tomčák, Hrehorčák
Trenčín: Chábera - Holenda, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Drgoň, Hatala, M. Zaťko, Ryzák, T. Nechala - Melichárek, R. Dlouhý, J. Gašparovič - Vozdecký, V. Nemec, Ölvecký - Michal Hlinka, Róbert Petrovický, Koyš - M. Jakúbek, J. Zlocha, D. Hudec

Hokejisti Banskej Bystrice neudržali vedenie 3:1 v tretej tretine šlágra proti Zvolenu a podľahli mu 3:4 po predĺžení. O rozhodujúci presný zásah sa v 47. sekunde predĺženia postaral český útočník Petr Obdržálek. Zvolenčania prerušili sériu dvoch prehier.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 3:4 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Góly: 5. Lamper (Zigo), 45. Majdan, 47. Šmach (Sandgren, Galamboš) - 29. Obdržálek (T. Klíma, Škvaridlo), 48. V. Fekiač (Martin Ďaloga), 54. Howden (Brabenec, B. Mráz), 61. Obdržálek (Brabenec)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše Semorád 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, M. Novák - Korba, Rovenský, 2816 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, V. Čížek, Šmach, M. Rosandič, Gründling, Handlovský, Petran - Majdan, Galamboš, Loskot - O. Mikula, Kytnár, Lunter - M. Hudec, Handzuš, Gillies - Lamper, Zigo, Matoušek
Zvolen: S. Baroš - Juraško, Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, Lubor Pokovič, Howden, F. Fekiač - J. Jurík, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek - J. Žilka, B. Mráz, Klhůfek - Misenev, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Hokejisti Žiliny prekvapujúco zvíťazili v Nitre 2:1. Góly padali až v poslednej tretine. Hostia sa presnými zásahmi Michala Grmana a Róberta Hunu ujali vedenia 2:0, v 59. minúte iba znížil domáci Filip Bajtek. Nitrania v predchádzajúcom kole nestačili na poslednú Skalicu.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 59. Bajtek (J. Štefanka, Ordzovenský) - 48. Grman, 56. Róbert Huna (Švec, Š. Novotný)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Gajan, 2719 divákov

Nitra: M. Valent - Podhradský, Mezei, Ordzovenský, M. Novák, Milo, Milam, L. Novák - Kutálek, Stümpel, M. Slovák - Pupák, Stloukal, S. Saliji - Macík, J. Štefanka, Bajtek - E. Piačka, Bene, S. Buček
Žilina: T. Tomek - Kurali, Grman, Š. Novotný, Makovský, D. Brejčák, M. Leško, Bajaník, Niník - Švec, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, J. Kubiš - Drevenák, Ježek, Drábek - A. Lipovský, Schroner, D. Rehák

Najproduktívnejší hráč tímu Rastislav Špirko bol ústrednou postavou stretnutia Martin - Poprad. Center prvej formácie MHC sa dvoma gólmi a asistenciou rozhodujúcou mierou podpísal pod víťazstvo 3:1. Podtatranci prehrali štvrtý duel v sérii.

MHC Martin - HK Poprad 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 11. Pokrivčák (R. Špirko, J. Dlouhý), 57. R. Špirko (Tibor Varga, J. Tabaček), 60. R. Špirko (L. Matejka, M. Kabáč) - 10. B. Rapáč (O. Rusnák, Rudolf Huna)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše O. Rusnák (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, 1400 divákov

Martin: Dzubina - L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, Vyskoč, T. Rusina - Pokrivčák, R. Špirko, Tibor Varga - Surovka, Murček, M. Kokavec - Jokeľ, M. Dírer, Rufati - Rzavský, Jurášek, M. Kabáč
Poprad: Kostúr - Gáborčík, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda, Kasík, Malina, Ťavoda, Pitka - Hvila, L. Paukovček, R. Rapáč - Rudolf Huna, O. Rusnák, Štrauch - B. Rapáč, Bajaruns, T. Török - Števuliak

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po nedeľných stretnutiach 9. kola:

HK Orange 20 6 1 0 0 0 0 5 7:17 3

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.