Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Speváčku Vandu prevalcovala pozitívna energia

Autor: SITA, 17. februára 2016 12:07
V Latinskej Amerike žije Vanda od konca októbra. Za ten čas stihla precestovať Mexiko, až zakotvila v argentínskom Santa Fe, kde sa popri koncertoch venuje i svojej ďalšej tvorbe.
Vanda Vanda mala pred týždňom svoj prvý koncert v Argentíne a bola prevalcovaná pozitívnou energiou. Foto: facebook.com/music.vanda
BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) - Slovenská speváčka a skladateľka Vanda pred pár dňami absolvovala svoj prvý koncert v Argentíne a z reakcií na svoje vystúpenie bola vraj doslova unesená.


Rada spolupracuje s lokálnymi hudobníkmi

"Pred týždňom som mala v Argentíne môj prvý koncert a bola som prevalcovaná pozitívnou energiou. Odozva bola super. Práve riešime ďalšie termíny a popritom s chalanmi skúšame," povedala speváčka, ktorá podľa vlastných slov vždy rada spolupracuje s lokálnymi hudobníkmi.

"Mám na to viacero dôvodov - po prvé, neovládam žiaden hudobný nástroj na takej úrovni, aby som sa doprevádzala naživo sama, po druhé vždy prinesú niečo nové a zaujímavé do mojej tvorby. Moje skladby vnímam ako veľmi ohybné čo sa týka aranžmánov, takže sa s nimi rada touto formou hrám a nechávam hudobníkov, aby vždy prišli s niečím novým. A tretí dôvod - je to oveľa väčšia sranda ako hrať sama," priznala mladá interpretka.
Už niekoľko mesiacov skladá veci na nový album

V Latinskej Amerike žije Vanda od konca októbra. Za ten čas stihla precestovať Mexiko, až zakotvila v argentínskom Santa Fe, kde sa popri koncertoch venuje i svojej ďalšej tvorbe. "Odkedy som v Amerike, mala som česť hrať naozaj s výbornými hudobníkmi, ako v Mexiku, tak aj v Argentíne a som za to veľmi vďačná. V Mexiku som koncertovala v zostave klávesy, gitara a spev a v Argentíne sme pridali ešte bicie," priblížila speváčka, ktorej sa vraj s tamojšími muzikantmi pracuje veľmi dobre.

"Sú tu ľudia nesmierne priateľskí, príjemní, nadaní, ktorí hrajú s radosťou z hudby, čo je pre mňa veľmi dôležité. A keď vidím, že ich moja hudba baví, tak je to pre mňa krásne a povzbudivé," poznamenala sympatická brunetka, ktorá už pripravuje materiál na svoj ďalší album.

"Už niekoľko mesiacov skladám veci na nový album, ktorý sa chystám vydať v priebehu budúceho roka. Bude to niečo naozaj veľké, s krásnou myšlienkou a vizuálom. Zatiaľ prezradím len toľko, že album bude takmer celý v španielčine a bude oslavou pozitívnych ľudských hodnôt. Hudba aj vizuál budú tentoraz omnoho odvážnejšie, no na druhej strane to bude umelecky usadenejšie a na rozdiel od Introspective na ňom nebude toľko akustických skladieb. Inšpirujem sa hlavne témami ako odvaha, dobro, láska, vďačnosť a výdrž... Zatiaľ som stále v procese skladania, hoci sa už neviem dočkať štúdia," dodala.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety