Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Komajota vydá album Druhé Slnko, bude obsahovať známe piesne

Autor: SITA, 28. septembra 2015 14:16
Štvrtá štúdiovka formácie by sa mala dostať na trh v decembri a o jej booklet sa postarala Mária Čorejová.

Komajota Slovenská kapela Komajota chce vydať album v decembri. Foto: Archívne, facebook.com/komajota
BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) - Slovenská kapela Komajota vydá album Druhé Slnko. Novinka by mala vyjsť začiatkom decembra a bude obsahovať aj už známe skladby Dve muchy, Most, Január, Do tla, Everybody dies alone, Schody, Krížové pravidlo či Dym, ktoré skupina doteraz ponúkla ako single.

"Posledných päť rokov si od nás ľudia pýtajú cédečko na koncertoch, to je pravda. Dlho sme prepracovávali náš prístup, neboli sme si istí, či je to dobrá forma a či vôbec má zmysel dávať skladby na album. Išli sme digitálnou cestou a každú pesničku sme predstavili aj s videoklipom. Trvalo to posledných päť rokov. Vždy si myslím, že keď je niečo vo virtuálnej realite, že sa to nachádza medzi nulkami a jednotkami, na nejakom fiktívnom serveri niekde, neviem kde, že to jednoducho zo dňa na deň skončí. Druhé Slnko je jeden z mála momentov, keď môžeš držať hudbu v rukách," uviedol líder kapely Martin Husovský.

Video: Komajota - Do tla


O booklet albumu sa postarala Mária Čorejová. Z pôvodných troch návrhov sa hudobníci jednohlasne rozhodli pre kresbu so vzducholoďou. "Najviac k nám prehovárala kvázi katastrofická, ale nádej dávajúca situácia. Celý systém hudobného priemyslu, ktorý sa u nás ani nemal šancu rozvinúť tak ako vo väčších krajinách, už dávno stroskotal. Trosky už ani netlejú, sú skôr zarastené trávou. Internet všetko zjednodušil a zredukoval do takej miery, že je na kapele, ako si odkomunikuje svoje aktivity a ľudia, ktorí chcú, tí ju podporia. Sme už dávno za bodom riešenia ako, teraz nastupujú na rad praktické skúšky," povedal bubeník Stano Čorej.

Kapela Komajota vznikla v roku 2005 v zložení Martin Husovský (klávesy, spev), Michal Kráľ (basgitara) a Stanislav Čorej (bicie). Formácia vydala prvý album s názvom Časopriestor v roku 2007. O rok neskôr sa na trh dostal druhý počin Bludisko a v roku 2010 vydali štúdiovku Kolobeh. Medzi najznámejšie piesne kapely patria napríklad Ráno v novinách, Mesto v nás, Sedem nocí či Cez škáry.Informácie pochádzajú od PR manažéra kapely Eda Kopčeka a z archívu agentúry SITA.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy