Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oto

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Skupina Vidiek má nový album, jeho názov vznikol na Pohode

Autor: Webnoviny.sk, 2. októbra 2015 14:12
Názov nového albumu skupiny Vidiek je slovnou hračkou, jeho krstným otcom bude šéfkuchár Jaroslav Žídek.
Vidiek Skupina Vidiek vydáva nový album a vyráža na turné. Foto: Vidiek
BRATISLAVA 2. októbra (WebNoviny.sk) - Skupina Vidiek vydáva v októbri po dlhých dvanástich rokoch úplne nový album Vidiek s oblohou. Jeho názov je slovnou hračkou, pretože nemá nič spoločné s astronómiou. Obloha nie je v tomto prípade nad našimi hlavami, ale čisto gastronomicky - na tanieri.


Album pokrstí šéfkuchár Jaroslav Žídek

Hlavným chodom je skupina Vidiek a oblohou sú mnohí hostia, známi speváci alebo hudobníci, ktorí prispeli svojím umením pri nahrávaní tejto novinky. Medzi najznámejších patria Katarína Knechtová, Franta Černý z Čechomoru, Puding Pani Elvisovej alebo Mišo Kaščák. Novú "gastronomickú" pochúťku pokrstí 9. októbra šéfkuchár Jaroslav Žídek.

Spevák skupiny Vidiek Jano Kuric prezradil, ako názov Vidiek s oblohou vznikol: "Hrali sme s Vidiekom na festivale Pohoda a trápilo nás, čím koncert osviežime. Nový album sa ešte len pripravoval, preto sme nové pesničky nemohli zaradiť do programu. Tak sme sa rozhodli, že pripravíme raritné spojenia a na Pohode sme hrali svoje aj cudzie pesničky s Hexom, Pudingom Pani Elvisovej, 20 člennou dychovou hudbou Vištučanka a takmer kompletným Bez Ladu a Skladu. Vtedy sa nám prvýkrát zapáčilo pomenovať náš koncert 'Vidiek s oblohou'. Keď sme sa vrátili domov a do štúdia, uvedomili sme si, že názov sa vlastne výborne hodí aj pre náš nový album. Tak sme ho tak nazvali a v dobrom za to môže Pohoda."


Vidiek vyráža na turné

Na albume je jedenásť nových, doteraz nevydaných skladieb a sú doplnené "raritkami" z Pohody. Skupina Vidiek ich predstaví na blížiacom sa turné. "Je to vlastne séria dvojkoncertov, na ktorých najprv zahrá fenomenálny Čechomor, potom nastúpi Vidiek v unikátnom spoločnom programe so slovensko - moldavským Pacora Triom, ku koncu sa pridá Franta Černý a v spoločnom finále sa na pódiu stretneme všetci. A ak nezabudneme texty alebo akordy, tak to bude stáť za to," priblížil Kuric.

Slovenská časť turné sa začne 14. októbra v košickom Diamond People Clube, nasledovať budú koncerty v Ministry of Fun v Banskej Bystrici (15. októbra), v Piano Clube v Trenčíne (21. októbra) a v bratislavskom Babylone (22. októbra). Druhá časť turné sa uskutoční na Britských ostrovoch, a to 29. októbra v Dubline, 30. októbra v Londýne a 31. októbra v Manchestri, pričom v Dubline vystúpia iba Vidiek s Pacora Triom.

Video: Ochutnávka spoločného vystúpenia skupiny Vidiek s Pacora Triom:


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy