Slovan - Ufa
Zľava: Filip Novák zo Slovana, Linus Omark zo Salavatu Julajev a Barry Brust zo Slovana počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa. Bratislava, 2. október 2015. Foto: SITA/Marko Erd

UFA 7. októbra (WebNoviny.sk) – Slovan Bratislava začal svoj výjazd za súpermi v rámci Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) tesnou prehrou. Zverenci trénera Miloša Říhu podľahlii v stredajšom stretnutí na ľade tímu Salavat Julajev Ufa 2:3.

Domáci rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej tretine, keď za necelé dve minúty skórovali trikrát a „vyhnali“ Michaela Garnetta z bránky slovenského mužstva. Slovanisti prehrávali v 11. minúte 0:3, o tri minúty neskôr znížil Marek Viedenský.

V druhej tretine padol jediný gól, o kontaktný presný zásah sa postaral Milan Bartovič v 25. minúte. Snaha Bratislavčanov o vyrovnanie neviedla k úspechu, v zostávajúcej vyše polhodine hry sa strelci na jednej či druhej strane už nepresadili, a tak sa hráči Ufy mohli tešiť z tesnej výhry.

„Belasí“ majú z osemnástich tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte 20 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí 12. miesto. Najbližšie sa predstavia v piatok 9. októbra na ľade Metallurgu Magnitogorsk (16.00 h), čo bude ich druhé vystúpenie v rámci štvorzápasovej šnúry u súperov. Doma nastúpia až 17. októbra proti Jugre Chanty-Mansijsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – streda:
Salavat Julajev Ufa – HC Slovan Bratislava 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)

Góly: 10. I. Grigorenko (Engqvist, Omark), 11. Gončarov, 11. Lepistö (Engqvist) – 14. Viedenský (Miklík, V. Nedorost), 25. Bartovič (Sersen, Mihálik)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Ravodin – Novikov, Šichanov (všetci Rus.), 5503 divákov

Ufa: Svedberg – Loginov, Lepistö, Višnevskij, Gončarov, Bodrov, Kirill Koľcov, Derľuk, Culygin – I. Grigorenko, Engqvist, Omark – Hartikainen, D. Makarov, Lisin – Lazarev, Soin, Ankudinov – Chlystov, Prochorkin, Chripunov

Slovan: Garnett (11. Brust) – Barker, F. Novák, Mihálik, Sersen, Starosta, Švarný, Luža – Miklík, Viedenský, V. Nedorost – Bartovič, Surový, L. Nagy – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Lušňák, Skalický, Puliš