Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

Meniny má: Dalibor

Autor: SITA, 7. októbra 2015 18:47
Hokejisti Slovana Bratislava prehrali na ľade Salavatu Julajev Ufa, keď po polovici prvej tretiny zaostávali už o tri góly. V ďalšom priebehu už nepriaznivý stav iba skorigovali.
Slovan - Ufa Slovan nezískal v Ufe ani bod. Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd
UFA 7. októbra (WebNoviny.sk) - Slovan Bratislava začal svoj výjazd za súpermi v rámci Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) tesnou prehrou. Zverenci trénera Miloša Říhu podľahlii v stredajšom stretnutí na ľade tímu Salavat Julajev Ufa 2:3.

Domáci rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej tretine, keď za necelé dve minúty skórovali trikrát a "vyhnali" Michaela Garnetta z bránky slovenského mužstva. Slovanisti prehrávali v 11. minúte 0:3, o tri minúty neskôr znížil Marek Viedenský.

Odporúčame:

V druhej tretine padol jediný gól, o kontaktný presný zásah sa postaral Milan Bartovič v 25. minúte. Snaha Bratislavčanov o vyrovnanie neviedla k úspechu, v zostávajúcej vyše polhodine hry sa strelci na jednej či druhej strane už nepresadili, a tak sa hráči Ufy mohli tešiť z tesnej výhry.

"Belasí" majú z osemnástich tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte 20 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí 12. miesto. Najbližšie sa predstavia v piatok 9. októbra na ľade Metallurgu Magnitogorsk (16.00 h), čo bude ich druhé vystúpenie v rámci štvorzápasovej šnúry u súperov. Doma nastúpia až 17. októbra proti Jugre Chanty-Mansijsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - streda:

Salavat Julajev Ufa - HC Slovan Bratislava 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Góly: 10. I. Grigorenko (Engqvist, Omark), 11. Gončarov, 11. Lepistö (Engqvist) - 14. Viedenský (Miklík, V. Nedorost), 25. Bartovič (Sersen, Mihálik)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Ravodin - Novikov, Šichanov (všetci Rus.), 5503 divákov

Ufa: Svedberg - Loginov, Lepistö, Višnevskij, Gončarov, Bodrov, Kirill Koľcov, Derľuk, Culygin - I. Grigorenko, Engqvist, Omark - Hartikainen, D. Makarov, Lisin - Lazarev, Soin, Ankudinov - Chlystov, Prochorkin, Chripunov
Slovan: Garnett (11. Brust) - Barker, F. Novák, Mihálik, Sersen, Starosta, Švarný, Luža - Miklík, Viedenský, V. Nedorost - Bartovič, Surový, L. Nagy - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Lušňák, Skalický, Puliš

Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?