HC Slovan Bratislava - Lada Togliatti
Hráči Lady Togliatti Andrej Nikitenko a Stanislav Romanov sledujú útočníka Slovana Bratislava Matta Murleyho za bránkou Iľju Ježova počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 22. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

TOGLIATTI 11. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľnom stretnutí Kontinentálnej ligy v Togliatti na ľade miestnej Lady tesne 1:2, keď dvakrát inkasovali v presilovej hre súpera.

Na úvodný presný zásah Alexandra Boľšakova z úplného konca prvej tretiny odpovedal už v sedemnástej sekunde druhej krídelník prvého útoku Michel Miklík, ale gól Vasilija Streľcova v 27. minúte sa neskôr ukázal ako víťazný.

„Belasí“ majú po dvadsiatich zápasoch v KHL 2015/2016 na konte 23 bodov a patrí im 13. priečka v tabuľke Západnej konferencie. V utorok 13. októbra sa predstavia v Kazani.

Kontinentálna hokejová liga – nedeľa:
Lada Togliatti – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 20. Boľšakov, 27. V. Streľcov (Flood, Bumagin) – 21. Miklík (Barker, L. Kašpar)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše Romanov, Boľšakov – Tičar, A. Šťastný všetci 5 min za bitku, presilovky: 2:0 oslabenia: 0:0

Lada: Masalskis – Vorobiov, Romanov, Flood, Boľšakov, Viklund, Volgin, Gurkin – Šenfeľd, Krysanov, Belousov – Bumagin, Zaťovič, Gurianov – A. Streľcov, V. Streľcov, Bočarov – Valujskij, V. Komarov, Mastriukov

Slovan: Brust – F. Novák, Barker, Sersen, Mihálik, Švarný, Starosta, Luža – Miklík, V. Nedorost, L. Kašpar – L. Nagy, T. Surový, Bartovič – A. Šťastný, Tičar, Jeglič – Lušňák, Viedenský, Skalický

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):

Miloš Říha (tréner Slovana): „Dnes sme znehodnotili to, čo sme dokázali v zápase s Magnitogorskom. Nastúpili sme ako favorit, no vôbec sme nesplnili túto rolu. Bolo to z našej strany laxné, nebolo to vôbec také, ako sme si predstavovali. Takéto mužstvo by sme mali zdolávať. Niektorí hráči by sa nad sebou mali veľmi vážne zamyslieť, či ešte spĺňajú kritéria tejto súťaže.“