Meniny má: Adriána

Autor: SITA, 27. januára 2016 22:16
Slovenský obranca sa pričinil o víťazstvo tímu Sibir Novosibirsk v domácom prostredí nad Viťazom Podoľsk.

Ján Laco Foto: ilustračné, facebook.com/hcbarys

MOSKVA 27. januára (WebNoviny.sk) - Slovenský obranca Andrej Meszároš jedným presným zásahom, ktorým zároveň v 6. min otvoril gólový účet stredajšieho duelu Kontinentálnej hokejovej ligy, sa pričinil o víťazstvo tímu Sibir Novosibirsk v domácom prostredí nad Viťazom Podoľsk 5:2.

Ďalší Slovák Ján Laco pobudol v bránke Barysu Astana iba do 23. minúty, po treťom inkasovanom góle ho vystriedal Pavel Poluektov. Hráči Barysu však napokon triumfovali nad Traktorom Čeľabinsk 5:4 po samostatných nájazdoch.

Metallurg Novokuzneck - Dinamo Moskva 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 20. Komaristyj - 31. M. Robinson, 36. M. Pestuško, 37. A. Alexejev, 50. A. Fiodorov

Avangard Omsk - Neftechimik Nižnekamsk 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 44. Pianov - 9. Polygalov, 30. Sexton, 50. Ľamin, 52. M. Žukov

Barys Astana - Traktor Čeľabinsk 5:4 po sam. nájazdoch (3:1, 0:3, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 4. Dawes, 13. Starčenko, 19. Savčenko, 51. D. Boyd, rozhodujúci sam. nájazd Lundin - 17. A. Popov, 22. Glinkin, 23. M. Růžička, 23. Jakuceňa
Ján Laco (Barys) odchytal 23 minút, po treťom inkasovanom góle ho vystriedal Pavel Poluektov

Sibir Novosibirsk - Viťaz Podoľsk 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 27. a 53. Šumakov, 6. A. MESZÁROŠ, 31. Butuzov, 52. Gubin - 13. Horák, 37. Makejev

Jugra Chanty-Mansijsk - Metallurg Magnitogorsk 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Góly: 44. a 59. Bortnikov, 39. K. Panov, 47. Lapenkov - 27. a 47. Moziakin

Avtomobilist Jekaterinburg - Salavat Julajev Ufa 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 12. V. Popov, 28. Michnov, 61. Golyšev - 7. Derľuk, 46. I. Grigorenko

Lada Togliatti - HK Soči 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 5. Šenfeld - 22. Skačkov, 32. Denis Kazionov, 44. Ignatuškin

Ak Bars Kazaň - Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 10. Möller, 23. A. Ivanov - 8. Mosaľov, 34. Averin, rozhodujúci sam. nájazd S. Kronwall

Torpedo Nižnij Novgorod - Spartak Moskva 7:2 (5:1, 2:0, 0:1)
Góly: 5. a 32. D. Siomin, 8. a 11. Ashton, 7. Videll, 12. Sergijenko, 34. Kiril Koľcov - 13. Radil, 48. Šmeľov

Severstaľ Čerepovec - Jokerit Helsinki 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Berdnikov - 7. Tim Kennedy, 60. Regin

Dinamo Minsk - SKA Petrohrad 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 4. a 37. Cheechoo, 10. A. Kaľužnyj - 38. N. Gusev, 59. Šipačov

Dinamo Riga - CSKA Moskva 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Góly: 28. Telegin, 30. K. Petrov, 42. I. Makarov, 46. Kugryšev, 52. Stoľarov