Meniny má: Olívia, Tadeáš

Autor: SITA, 31. januára 2016 15:26
Zverenci Čecha Miloša Říhu zotrvali na poslednej postupovej ôsmej pozícii tabuľkového poradia Západnej konferencie KHL.

Slovan z 0:2 vyrovnal na 2:2, ale nakoniec prehral Foto: ilustračné, SITA/Robert Tappert

NOVOSIBIRSK 31. januára (WebNoviny.sk) - HC Slovan Bratislava prehral v nedeľnom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade ruského Sibiru Novosibirsk tesne 2:3. Rozhodujúci zásah strelil päť minút pred koncom riadneho hracieho času v oslabení dvojgólový hrdina domácich Maxim Šalunov.

Hostia na začiatku druhej tretiny priebežne otočili na 2:1 zásluhou Lukáša Kašpara a Andreja Šťastného, ale v zostávajúcom priebehu dvakrát inkasovali. Zverenci Čecha Miloša Říhu zotrvali na poslednej postupovej ôsmej pozícii tabuľkového poradia Západnej konferencie KHL. Najbližšie sa "belasí" predstavia v utorok 2. februára od 10.30 h SEČ na klzisku Admiralu Vladivostok.

Sibir Novosibirsk - HC Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
6. Ullström (Mišarin), 33. Šalunov (Ignatovič), 55. Šalunov (Sannikov) - 22. L. Kašpar (Barker), 23. A. Šťastný (T. Surový)
Vylúčení: 10:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Buturlin, Oskirko - Litvinov, Misiur (všetci Rus.), 7400 divákov

Novosibirsk: Salák - Alexejev, Mišarin, Meszároš, Menšikov, Ignatovič, Verešagin, Beľakov, Naumov - Sannikov, Šalunov, Šumakov - Butuzov, Ullström, Vorošilo - Okulov, Fefelov, Jakovlev - Kopejkin, Gubin, Žafiarov
Slovan: Brust - Barker, Kundrátek, Starosta, Švarný, V. Mihálik, Sersen, Rosandič - L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Miklík, T. Surový, Bartovič - Skalický, Lušňák, L. Nagy - Šiška

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):
Miloš Říha (tréner Slovana): "Videli sme atraktívny zápas vo výbornej atmosfére. Myslím si, že sme boli v hre päť na päť lepším tímom, žiaľ, nepremenili sme vyložené šance, ktoré sme si vypracovali. Naopak, po hrúbke vo vlastnej presilovke sme inkasovali rozhodujúci gól."