Meniny má: Diana

Autor: SITA, 2. februára 2016 13:09, aktualizované: 2. februára 2016 14:05
Hokejisti Slovana Bratislava si na svoje konto pripísali ďalšie dôležité víťazstvo a opäť sú bližšie k play-off KHL.
Andrej Šťastný Útočník Slovana Bratislava Andrej Šťastný v súboji s obrancom zápasu Admiralu Vladivostok Nikitom Lisovom pred brankárom Ivanom Nalimovom počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 26. august 2015. Foto: SITA/Robert Tappert
VLADIVOSTOK 2. februára (WebNoviny.sk) - Hráči Slovana Bratislava uspeli vo svojom utorkovom vystúpení v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade Admiralu Vladivostok, keď triumfovali 3:1 a získali dôležité tri body. O ďalší krok sa tak slovenský tím priblížil k vytúženému postupu do play-off. Pre Slovan je to jedenásty triumf z ostatných štrnástich duelov.

"Belasí" v utorok prehrávali od 3. minúty gólom domáceho Alexeja Ugarova, ale o päť minút neskôr bolo všetko inak. Andrej Šťastný vyrovnal na 1:1 a o ďalších 26 sekúnd Michel Miklík upravil na 2:1 pred Slovan. To bolo na dlhé minúty z pohľadu skóre všetko, obaja brankári predviedli niekoľko pekných zákrokov. Definitívnu bodku za duelom dal v 51. minúte svojím druhým presným zásahom v stretnutí Michel Miklík, gól dosiahol tri sekundy po skončení päťminútovej presilovky.

"Dnes sme neodohrali taký dobrý zápas ako v nedeľu v Novosibirsku. Splnili sme však všetky taktické pokyny, ktoré sme si určili pred stretnutím. Hráči zvládli zápas výborne v koncovke. Vyhrali sme zaslúžene, k čomu prispel dobrým výkonom aj brankár Michael Garnett," zhodnotil zápas pre oficiálny web "belasých" tréner Miloš Říha.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 23 zápasoch 85 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí naďalej 8. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví vo štvrtok 4. februára o 10.30 h SEČ na ľade tímu Amur Chabarovsk.

Istotu play-off má už jedenásť tímov. Na súboje o Gagarinov pohár sa už môže pripravovať sedem tímov zo Západnej a kvarteto z Východnej konferencie. Dovedna už sedem klubov - štyri zo západnej časti a tri z východnej - nemá ani matematickú možnosť postupu. Jednoznačným lídrom ligy je tím CSKA Moskva pred Lokomotivom Jaroslavľ.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - utorok:

Amur Chabarovsk - Medveščak Záhreb 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Góly: 10. Železnov, 25. Gračiov, 56. Vladislav Ušenin - 1. Bjorkstrand, 12. a 50. Glumac, 28. Giliatti, 33. Smoleňák, 58. E. Hedberg

Admiral Vladivostok - HC Slovan Bratislava 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Ugarov (Bartulis) - 8. A. Šťastný (Tičar, Jeglič), 8. Miklík (Surový), 51. Miklík (Bartovič, Švarný)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Gorškov 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou - V. Nedorost a A. Šťastný (obaja 10 min za nešp. správanie), presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš (Lot.), Sidorenko - Goľak, Nesterov (všetci Rus.), 5309 divákov

Vladivostok: Nalimov - Kinrade, Bartulis, Zemčonok, Lisov, Kosmačov, Mnacian - Fisenko, Lugin, Alexandrov - K. Makarov, Podšenďalov, A. Kuznecov - But, Voronin, Sajustov - M. Mamin, Ugarov, Gorškov - Jakovlev
Slovan: Garnett - Barker, Kundrátek, Rosandič, Švarný, Sersen, V. Mihálik - L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Miklík, T. Surový, Bartovič - Skalický, Lušňák, L. Nagy - Šiška, D. Skokan