Meniny má: Ladislav, Ladislava

Autor: SITA, 28. marca 2016 21:24, aktualizované: 28. marca 2016 21:42
Hokejisti CSKA Moskva postúpili do finále Kontinentálnej hokejovej ligy.
CSKA Moskva Hráči CSKA Moskva vo finále Západnej konferencie KHL zdolali Petrohrad 4:0 na zápasy. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský
MOSKVA 28. marca (WebNoviny.sk) - Hráči CSKA Moskva si zahrajú vo finále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) o Gagarinov pohár. Stoličný tím v pondelkovom štvrtom súboji finálovej série Západnej konferencie KHL zdolal obhajcu trofeje SKA Petrohrad na jeho ľade 2:1 po predĺžení a celú sériu vyhral 4:0 na zápasy.

Súperom CSKA, ktorý v 1. kole play-off vyradil Slovan Bratislava, bude od 7. apríla víťaz série Magnitogorsk - Ufa (aktuálne 2:1 na zápasy).

V pondelkovom súboji viedli hokejisti CSKA gólom Ivana Telegina z 10. min, no v 53. min vyrovnal Anton Belov. V 62. sekunde predĺženia rozhodol o triumfe a postupe hostí Sergej Andronov. Hokejistom CSKA sa podarila odveta za minulosezónne vyradenie práve tímom SKA v konferenčnom finále (Petrohrad otočil z 0:3 na 4:3, pozn.).

"Dosiahli sme úspech, pretože pracujeme ako jeden tím. Pred rokom nám k postupu do finále play-off chýbal jediný krok. Výsledok série 4:0 síce vyzerá jednoznačne, ale tri súboje rozhodoval jediný gól," povedal po zápase ofenzívny líder CSKA Alexander Radulov.

Brankár CSKA Moskva Iľja Sorokin v pondelok prekonal klubový rekord Peterisa Skudru (aktuálne tréner Nižného Novgorodu) bez inkasovaného gólu, za jeho chrbát neprekĺzol puk 175:04 min.

Výsledok pondelkového štvrtého duelu finále Západnej konferencie KHL
- hralo sa na štyri víťazstvá

SKA Petrohrad - CSKA Moskva 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) - konečný výsledok série: 0:4