Slovan kazan
Sprava: Stnislav Galimov z Ak Bars Kazaň, Kyle Chipchura z HC Slovan Bratislava a Mikhail Sidorov z Ak Bars Kazaň počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Ak Bars Kazaň. Bratislava, 19. október 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 19. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava po dvoch prehrách za sebou si v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) pripísali víťazstvo, v stredu večer v domácom prostredí zdolali suverénneho lídra Východnej konferencie tím Ak Bars Kazaň 2:1 po predĺžení.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa po bezgólovej prvej tretine ujali vedenia v 29. min. Domáci sa síce snažili ubrániť najtesnejší náskok, no v 52. min Barryho Brusta prekonal Michail Varnakov a duel dospel do predĺženia. V ňom pár sekúnd pred koncom rozhodol Václav Nedorost. Slovan má po 21 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 26 bodov (skóre 50:65) a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledné 13. miesto. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v piatok 21. októbra o 19.00 h pred vlastnými fanúšikmi proti tímu Lada Togliatti.

HC Slovan Bratislava – Ak Bars Kazaň 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 29. Chipchura (Valský, A. Meszároš), 65. V. Nedorost (Jeglič) – 52. Varnakov (Sidorov,Žukov)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Cheechoo – Svitov (obaja 10 min za nešp. správanie), presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Sidorenko (Biel.) – Aľošin, Nesterov (obaja Rus.), 8187 divákov

Slovan: Brust – Kundrátek, Starosta, A. Meszároš, Marek Ďaloga, Plastino, Švarný – Jeglič, Taffe, V. Nedorost – Cheechoo, Chipchura, Michal Hlinka – Valský, Zigo, Petráš – Vopelka, Lušňák, Šiška

Kazaň: Galimov – Elliott, Zacharčuk, Musin, Jordán, Ohtamaa, Abrosimov, Sidorov – Lukojanov, Svitov, Azevedo – Obuchov, Malychin, Varnakov – Čibisov, Tkačov, Lazarev – Žukov, A. Popov, Glinkin – od 21. min Gluchov

Miloš Říha (tréner Slovana): „Chválim tím za taktický výkon. Dve tretiny sme súpera nepustili do šancí a prečíslení. Získali sme vedenie, no potom sme trochu začali panikáriť. Vôľa celého mužstva nám napokon zabezpečila druhý bod.“

Zinetula Biľaletdinov (tréner Kazane): „Veľká škoda, že sa tento duel skončil takto. V prvých dvoch tretinách sme nehrali tak, ako sme chceli. To sa zmenilo v tretej časti, no dali sme len jeden gól. Stále máme čo zlepšovať.“

Marek Ďaloga (obranca Slovana): „Je dobré, že sme rozhodli už v predĺžení, pretože súper má silných hráčov na nájazdy a tam je to vabank. Myslím si, že sme hrali dobre a predvádzali sme to, čo od nás tréner chcel. Darilo sa nám to plniť. Mali sme dosť striel, proti sebe silného súpera a dali dva góly. Dnes sme dosiahli zaslúžené víťazstvo. Bol to pre mňa špeciálny zápas, veď tam mám mnoho kamarátov a poznám skoro celé mužstvo, ktoré sa od môjho odchodu veľmi nezmenilo.“

V úvode stretnutia bolia aktívnejší hostia a v 6. min získali výhodu presilovej hry, počas ktorej za Brustom zazvonila konštrukcia jeho bránky, skóre sa však nemenilo. Neskôr nevyužil početnú výhodu ani Slovan a gól nepadol ani pri hre štyroch proti štyrom po šarvátke Kundrátka so Svitovom.

Slovan držal „nad vodou“ výborný brankár Brust, ktorý sa vyznamenal v závere prvej časti pri vylúčení Kundrátka

V úvode druhej tretiny neinkasoval ani počas 123-sekundovej presilovky hostí o dvoch korčuliarov. Potom putoval na trestnú lavicu Lazarev a Slovan otvoril skóre – 1:0. Vedenie ligy eviduje ako autora presného zásahu útočníka Chipchuru, o ktorého sa možno „obtrela“ Kundrátkova strela. V závere II. tretiny Brust spoľahlivo zasiahol aj pri pokuse Lazareva.

III. tretina a predĺženie

Slovan sa v tretej časti snažil ubrániť najtesnejší náskok a mal aj šance na zvýšenie, no zahrmelo na opačnej strane. V 52. min Sidorov vysunul Varnakova a ten poľahky obišiel aj prekonal Brusta, ktorý bol ďaleko od bránky a v ľahu sa snažil súperovi puk vypichnúť. Duel dospel až do predĺženia, v ňom o druhom bode pre Slovan rozhodol V. Nedorost.

Ostatné výsledky:
Amur Chabarovsk – Traktor Čeľabinsk 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Góly: 5. Vladislav Ušenin, 7. Li, 27. Jan Kolář, 50. Ramstedt – 12. Pestunov, 17. Vesce

Admiral Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 3. V. Tkačov, 6. Fisenko, 35. Bartulis

Červená hviezda Kchun-lun – Salavat Julajev Ufa 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Góly: 15. a 27. O. Jašin (pri druhom asistencia T. MARCINKO), 36. Rau – 29. Kaprizov, 31. Hartikainen

Jokerit Helsinki – HK Soči 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)

Góly: 11. Mäki, 36. Wirtanen – 30. a 52. Levickij, 62. Tolpeko

Dinamo Riga – Torpedo Nižnij Novgorod 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 31. Pujacs – 41. D. Siomin, rozhodujúci sam. nájazd Žerdev

Dinamo Minsk – Spartak Moskva 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Góly: 60. A. Stepanov – 10. a 48. Glazačev, 29. a 58. Nikoncev, 58. A. Voronin

Medveščak Záhreb – Neftechimik Nižnekamsk 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Góly: 6. a 20. A. Giroux, 9. Lessio, 44. Katič – 55. Sexton