Slovan
Sprava: Václav Nedorost z HC Slovan, Ilya Ezhov a Dmitrii Kostromitin z Lady Togliatti počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy medzi HC Slovan Bratislava a Lada Togliatti. Bratislava, 21. október 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 21. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava potvrdili stredajší triumf nad favorizovanou Kazaňou v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v piatok v domácom prostredí zdolali Ladu Togliatti 3:2.

Zverenci trénera Miloša Říhu hrali v úvodnej tretine zle a výsledkom boli dva góly za Barrym Brustom z hokejok Maxima Rybina a Vasilija Streľcova, navyše Nikita Filatov trafil žŕdku. V druhej časti mal Slovan výraznú prevahu a korunoval ju dvoma presilovkovými gólmi obrancu Nicka Plastina. Domácich poslal prvýkrát do vedenia Kyle Chipchura rovnako v početnej výhode a snaha hostí o vyrovnanie už v závere nepriniesla úspech.

Slovan má po 22 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 29 bodov (skóre 53:67) a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledné 13. miesto. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v utorok 25. októbra na ľade favorizovaného tímu SKA Petrohrad.

HC Slovan Bratislava – Lada Togliatti 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Plastino (V. Nedorost), 28. Plastino (Jeglič, Marek Ďaloga), 47. Chipchura (Taffe, Cheechoo) – 8. Rybin (Zernov, Achmetov), 15. V. Streľcov (A. Streľcov, Bočarov)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Starosta (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev (Rus.), Sidorenko (Biel.) – Sivov, Šeľanin (obaja Rus.), 9729 divákov

Slovan: Brust – Kundrátek, Starosta, A. Meszároš, Marek Ďaloga, Plastino, Švarný, Rosandič – Jeglič, Taffe, V. Nedorost – Cheechoo, Chipchura, Michal Hlinka – Valský, Zigo, Petráš – Skalický, Lušňák, Šiška

Togliatti: Ježov – Koriagin, Sotnieks, Boľšakov, Maleňkich, Aronson, Kostromitin, od 21. min Gurkin – Bumagin, Ivanov, Filatov – Šenfeľd, V. Komarov, Belousov – Rybin, Zernov, Achmetov – A. Streľcov, V. Streľcov, Bočarov

Miloš Říha (tréner Slovana): „Atmosféra je neskutočná, a preto sa nám doma hrá ťažko. Súperi sa však dokážu vyhecovať. Mnoho protivníkov hrá na iných štadiónoch odlišne ako u nás. Zasa sme zaspali začiatok a dostali blbé góly. Museli sme trochu zasiahnuť do zostavy a podarilo sa nám to otočiť. Som rád, že sme to dokázali.“

Artis Abols (tréner Lady Togliatti): „Je veľmi ťažké hodnotiť tento duel. Slováci majú radi hokej, v KHL som ešte toľko novinárov nevidel. Atmosféra je veľmi príjemná, no je nepríjemné tu prehrávať. Slovan bol dnes lepší, ale aj my sme mali dobré chvíle. V závere sme mali šancu aspoň vyrovnať, no nepodarilo sa nám to. Chýbajú nám hráči, ktorí by dokázali rozhodovať.“

Václav Nedorost (útočník Slovana): „Nezačali sme zle, ale urobili sme hrúbku a po inkasovanom góle sme trochu ‚padli‘. Prvá tretina bola hrozná. Od druhej akoby nastúpil iný tím, vynútili sme si presilovky a konečne nám to tam padlo.“

Slovan si v úvode utvoril niekoľko sľubných príležitostí. Prišla však 8. min, v ktorej Rybin „vycvičil“ domáceho obrancu Švarného a pomedzi betóny Brusta otvoril skóre duelu – 0:1.

O sedem minút neskôr chyba defenzívy Slovana priniesla druhý gól pre Ladu Togliatti: A. Streľcov našiel pred bránkou svoje dvojča V. Streľcova a ten nedôrazne tiesnený Švarným usmernil puk za Brusta (0:2). Pre domácich to mohlo byť pred prvou sirénou ešte horšie, ale Filatov v posledných sekundách trafil žŕdku.

Do druhej časti nastúpil Slovan ako vymenený. Aktívnou hrou si vybojoval presilovku a už po troch sekundách ju využil delovkou obranca Plastino. O pár minút neskôr putovali na trestnú lavicu hneď dvaja hosťujúci hráči a niekoľko sekúnd pred koncom presilovky opäť Plastino presným projektilom vyrovnal na 2:2.

V dobrej hre pokračoval Slovan aj v úvode III. tretiny a v 47. min vylúčenie Gurkina využil už po šestnástich sekundách Chipchura – 3:2. Neskôr pri jednom z dvoch trestov pre Starostu predviedol Brust vynikajúci zákrok po vlastnej chybe v rozohrávke. Hostia sa potom až do konca snažili o vyrovnanie, no presilovka v kombinácii s hrou bez brankára im nepriniesla úspech.