HC Slovan Bratislava
Bitka počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava a Admiral Vladivostok. Bratislava, 8. január 2017. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – Hráči HC Slovan Bratislava zvíťazili 3:2 nad hokejistami Admiralu Vladivostok v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). „Belasí“ z ostatných siedmich zápasov vyhrali päť a stále živia šancu na postup do play-off.

Zverenci trénera Miloša Říhu viedli zásahom Andreja Šťastného z 3. min, no hostia v druhej časti otočili na 1:2 zásluhou Jamesa Wrighta a Pavla Makarenka. Za Slovan ešte pred druhou sirénou vyrovnal Jeff Taffe a ten istý hráč v poslednej minúte zápasu rozhodol aj o troch bodoch pre domácich.

Slovan má po 47 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 61 bodov (skóre 108:135) a na postupové priečky do play-off má aktuálne odstup 8 bodov. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v stredu 11. januára o 19.00 h opäť pred vlastnými fanúšikmi proti Avtomobilistu Jekaterinburg.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – nedeľa:

HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 3. A. Šťastný (T. Surový), 35. Taffe (Cheechoo), 60. Taffe (Chipchura) – 26. Wright (Tkačov, Sabolič), 30. Makarenko (Blum, Sigariov)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons, Olenin – Zacharenkov, Sadovnikov, 8681 divákov

Slovan: Brust – Sersen, Kundrátek, Plastino, Švarný, Starosta, Marek Ďaloga, Bačík – Cheechoo, Taffe, M. Sukeľ – Halama, Jeglič, V. Nedorost – A. Šťastný, T. Surový, Chipchura – Michal Hlinka, Lušňák, Skalický

Vladivostok: Serebriakov – Bartulis, Blum, Morrisonn, Volčenkov, Zemčonok, Gavrilenko, Kudašov, Iljin – Tkačov, Wright, Sabolič – Jakovlev, Alexandrov, Sigariov – Kazakov, Makarenko, Žafiarov – Sajustov, Gorškov, M. Plotnikov

Domácim hokejistom vyšiel úvod podľa predstáv – už v 3. min pokus T. Surového vyrazil brankár Serebriakov iba k A. Šťastnému a ten poľahky otvoril skóre duelu – 1:0. O štyri minúty neskôr mohol rovnaký hráč pridať druhý gól svojho tímu, ale po prihrávke od T. Surového mu puk skĺzol po čepeli hokejky. Aj tretiu šancu Slovana malo spomenuté duo – tentokrát pálil T. Surový a Serebriakov bol pripravený.

V druhej časti sa domácim vypomstilo, že v prvej nedali viac ako jeden gól. Admiral totiž v 26. min vyrovnal zásluhou legionára Wrighta, ktorý zužitkoval prihrávku od Tkačova – 1:1. Slovan pretým nevyužil presilovku a po ďalšej opäť inkasoval – pokus Makarenka sa pomaly dokĺzal za bránkovú čiaru, čo potvrdil aj videorozhodca – 1:2. Bratislavské tribúny rozjasal v 35. min Američan Taffe, ktorý v úniku s Cheechoom vyrovnal na 2:2.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa obaja súperi snažili o strelenie rozhodujúceho gólu, dosiahol ho 38 sekúnd pred záverečnou sirénou Taffe, ktorý tečoval strelu Chipchuru – 3:2

Miloš Říha (tréner Slovana): „Dve tretiny bol súper lepší a hral s väčším nasadením. Po druhej časti sme sa s chlapcami porozprávali a zrazu veľmi chceli vyhrať. Veľmi sa teším z troch bodov. Patria najmä divákom. V minulom zápase sa ich nedočkali, ale teraz áno.“

Alexander Andrijevskij (tréner Admiralu): „Body potrebujú obe mužstvá, o napätie bolo postarané. Nevyšla nám tretia tretina a to rozhodlo, že odchádzame bez bodu.“

Matúš Sukeľ (útočník Slovana, debut v KHL): „Myslím si, že na prvý zápas v KHL to bolo dobré. Na ľade som sa cítil fajn, dobre sa mi aj korčuľovalo. Naša päťka aj celý tím sme predviedli solídny výkon.“

Andrej Šťastný (útočník Slovana, autor prvého gólu): „Tréner nám vravel, že máme strieľať na bránku a dorážať. Dali sme z toho dva góly, musíme teda len plniť pokyny kouča. Škoda inkasovaných gólov, zbytočne sme súpera dostali na koňa. Zvládli sme to však a brankár Barry Brust nás podržal.“