Tomáš Kundrátek

CHABAROVSK 24. januára (WebNoviny.sk) – Hráči HC Slovan Bratislava zvíťazili 2:1 na ľade Amuru Chabarovsk v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2016/2017 a sú o krok bližšie k splneniu základného sezónneho cieľa – postupu do play-off. „Belasí“ zaznamenali siedmy triumf za sebou, z ostatných desiatich stretnutí majú deväť výhier.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa ujali vedenia už v 7. min, keď teč útočníka Jeffa Taffeho sa napriek zásahu gólmana Juhu Metsolu dostal až do jeho bránky. V druhej tretine boli domáci strelecky aktívnejší, ale Barry Brust svojich spoluhráčov podržal a neinkasoval. Slovanu vyšiel brejk v úvode tretej časti, Lukáš Vopelka zvýšil na 2:0 pre hostí. Za Amur síce v 50. min znížil Oleg Li, ale „belasí“ si už nenechali ujsť víťazstvo v riadnom hracom čase a tri body.

Slovan má po 53 súbojoch v tomto ročníku KHL na svojom konte 78 bodov (skóre: 126:143) a dostal sa priebežne na ôsmu priečku, ktorá po základnej časti zabezpečí prienik do play-off. Najbližšie sa „belasí“ predstavia vo štvrtok 26. januára o 12.30 h SEČ v čínskom Pekingu na ľade klubu Červená hviezda Kchun-lun.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – utorok:

Amur Chabarovsk – HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 50. Li (Vladislav Ušenin, Kamalov) – 7. Taffe (Sersen, Cheechoo), 43. Vopelka (Rosandič, Švarný)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bukin, Olenin – Nesterov, Černyšov (všetci Rus.), 7000 divákov

Chabarovsk: Metsola – Gorochov, Kondratiev, Kolář, Kamalov, Aťušov, Malevič – Byvaľcev, Litovčenko, Zohorna – Kussela, Ramstedt, Kapustin – Vladislav Ušenin, Viačeslav Ušenin, Li – Rudenkov, Krysanov, J. Mazarov

Slovan: Brust – Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, M. Rosandič – Michal Hlinka, Taffe, Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, A. Šťastný – Vopelka, J. Šiška, S. Petráš

Hlasy

– zdroj: oficiálny web Slovana

Miloš Říha (tréner Slovana): „Dnes sme opäť predviedli vysoko taktický a kolektívny výkon podporený brankárom Brustom. Dve tretiny sme súpera k ničomu nepustili, boli sme lepší a nastrelili dve žŕdky. Súper dal v závere kontaktný gól, dostal sa do tlaku, no zvládli sme to a berieme dôležité tri body.“

Lukáš Vopelka (útočník Slovana a autor gólu): „Napriek tomu, že sme v deň zápasu mali dlhý let, v prvej tretine sme boli pánmi na ľade. Potom domáci pridali plyn a mali úseky hry, v ktorých mohli dať gól. Barry nás však v týchto chvíľach zápasu opäť podržal a aj vďaka tomu sme získali tri body.“

Jeff Taffe (útočník Slovana a autor gólu): „Myslím si, že v prvej tretine sme hrali celkom dobre. Vzhľadom na to, aký dlhý let sme mali za sebou, sme sa snažili hrať čo najjednoduchšie. Potom sa výrazne zlepšil aj súper, ale ‚Brusty‘ podal opäť výborný výkon, a to bol jeden z dôvodov, prečo sme tu dnes vyhrali.“