Petrohrad hladko zdolal Podoľsk, domáce tímy vedú

Slovan privítal na svojom ľade víťaza Gagarinovho pohára
Alexander Dergačiov (v strede) zo SKA Petrohrad počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) proti HC Slovan Bratislava. Bratislava, 17. september 2015. Foto: SITA/Marko Erd

MOSKVA 23. februára (WebNoviny.sk) – Favorizované domáce tímy uspeli aj vo štvrtkových druhých zápasoch štvrťfinálových sérií play-off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2016/2017.

CSKA Moskva, Dinamo Moskva, Lokomotiv Jaroslavľ a SKA Petrohrad po štvrtku vedú zhodne 2:0 na zápasy. Najdlhšie trval duel na štadióne CSKA, o víťazstve domácich 2:1 po predĺžení rozhodol v 72. min duelu Sergej Andronov.

Predlžovalo sa aj v dueli moskovského Dinama s Torpedom Nižnij Novgorod, hrdinom sa stal v 62. min Andrej Kutejkin. Stretnutia Lokomotiv Jaroslavľ – Dinamo Minsk a SKA Petrohrad – Viťaz Podoľsk ovládli domáce mužstvá rovnakým pomerom 7:2.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2016/2017:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA – štvrťfinále – druhé zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá)

Lokomotiv Jaroslavľ – Dinamo Minsk 7:2 (1:0, 4:0, 2:2) – stav série 2:0

Góly: 41. a 43. Loktionov, 8. S. Kronwall, 27. Ilienko, 34. Nakládal, 35. Averin, 40. Lugin – 44. Korobov, 53. Ellison

SKA Petrohrad – Viťaz Podoľsk 7:2 (2:0, 3:1, 2:1) – stav série 2:0

Góly: 6. a 28. Ketov, 18. Dadonov, 34. Daciuk, 37. Koskiranta, 47. Hersley, 55. Kovaľčuk – 39. Švec-Rogovoj, 54. Jeřábek

Dinamo Moskva – Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0) – stav série 2:0

Góly: 14. A. Fiodorov, 17. Hietanen, 62. Kutejkin – 22. Mozer, 52. A. Frolov

CSKA Moskva – Jokerit Helsinki 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0) – stav série 2:0

Góly: 26. Mamin, 72. Andronov – 44. Huhtala