Hokejisti Slovana v generálke na KHL podľahli Vítkoviciam

Hokejisti Slovana doma nestačili na Vítkovice
Brankár Slovana Johan Backlund (vľavo) počas prípravného hokejového zápasu medzi HC Slovan Bratislava - HC Vítkovice Steel. Bratislava, 28. august 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli v generálke na nový ročník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď vo štvrtkovom prípravnom stretnutí v Slovnaft aréne prehrali s českými Vítkovicami 1:2 po predĺžení.

Slovanisti začali svižne a už v 3. min sa dostali do vedenia zásluhou Michala Vondrku. Diváci potom dlho gól nevideli, napokon sa dočkali v závere druhej dvadsaťminútovky. Domáci nevyužili šancu na skórovanie a na druhej strane sa dokázal presadiť slovenský obranca hostí Richard Stehlík.

Obrazom: Hokejisti Slovana doma nestačili na Vítkovice

V poslednej tretine gól nepadol a nasledovalo predĺženie. V jeho úvode rozhodol o víťazstve Vítkovíc po chybe brankára Backlunda Jiří Burger.

Slovan Bratislava odohrá úvodný zápas novej sezóny KHL 4. septembra proti chorvátskemu Medveščaku Záhreb.

HC Slovan Bratislava – HC Vítkovice Steel (ČR) 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 3. Vondrka – 37. Stehlík (Strapáč), 61. Burger (E. Němec)