Slovan - Torpedo
Útočník Slovana Bratislava Rok Tičar sa snaží prekonať brankára Torpeda Nižnij Novogorod Ivana Kasutina počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 14. september 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Torpedom Nižnij Novgorod 2:3 po samostatných nájazdoch.

Bratislavčania po návrate z Ruska podali bojovný výkon, hostia víťazstvo strhli na svoju stranu zásluhou Jarkka Immonena. V domácom drese sa presadil aj Ladislav Nagy, ktorý strelil už svoj šiesty gól v tejto sezóne, na konte má aj jednu asistenciu.

„Belasí“ nad Torpedom počas svojho účinkovania v KHL na domácom ľade ešte nezvíťazili. Vo svojej premiérovej sezóne v nadnárodnej súťaži prehrali 1:4 a vlani 0:3.

Obrazom: Slovan prehral po nájazdoch s Torpedom Nižnij Novgorod

V obrane Slovana chýbala aj naďalej dvojica Martin Štajnoch, Kurtis Foster, ktorí absolvovali s mužstvom po zraneniach len dva spoločné tréningy a stále sa dostávajú do optimálnej formy.

Do zostavy sa v nedeľu vrátil Mário Bližňák. Uzdravený útočník nahradil Patricka Whitea a nastupoval vo štvrtej formácii s krídlami Petrom Ölveckým a Žigom Jegličom. Prvýkrát v sezóne dal tréner Rostislav Čada v bránke prednosť Jaroslavovi Janusovi pred Švédom Johanom Backlundom.

Bratislavčania majú na konte desať bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 3. priečka. Ďalšie stretnutie z tejto štvorzápasovej domácej série odohrajú už v utorok, kedy privítajú Severstaľ Čerepovec

VÝSLEDOK:
HC Slovan Bratislava – Torpedo Nižnij Novgorod 2:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

02:40 – 1:0 M. Bartovič (I. Baranka, M. Sersen)

15:03 – 1:1 S. Salminen (J. Immonen) – presilová hra

17:35 – 1:2 J. Immonen (S. Bernackij, A. Potapov)

35:20 – 2:2 L. Nagy (M. Sersen) – presilová hra

Samostatné nájazdy:

1. séria: M. Murley (nedal) – Den. Kazionov (gól)

2. séria: T. Netík (gól) – J. Immonen (gól)

3. séria: M. Vondrka (nedal)

Vylúčenia:

08:48 Denis Kazionov (Torpedo) – 2 min. (krosček)

14:17 Rok Tičar (Slovan) – 2 min. (seknutie)

19:19 Sergej Bernackij (Torpedo) – 2 min. (hrubosť)

19:19 Tomáš Netík (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

27:30 Michail Grigoriev (Torpedo) – 2 min. (seknutie)

29:51 Rok Tičar (Slovan) – 2 min. (seknutie)

33:35 Anton Babčuk (Torpedo) – 2 min. (zdržiavanie hry)

34:36 Michail Grigoriev (Torpedo) – 2 min. (seknutie)

41:28 Tomáš Surový (Slovan) – 2 min. (seknutie)

47:39 Vadim Chomickij (Torpedo) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

57:16 Denis Kazionov (Torpedo) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

64:26 Ladislav Nagy (Slovan) – 2 min. (seknutie)

strely na bránu: 35:33, vylúčenia: 5:7 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Bulanov, Sergejev – Balodiš, Birin, 10 055 divákov (vypredané)

Slovan: Janus – Baranka, Sersen, Sigalet, Starosta, Mihálik, J. Brejčák, Luža – Vondrka, V. Nedorost, L. Nagy – L. Hudáček, Surový, Netík – Bartovič, Tičar, Murley – Ölvecký, Bližňák, Jeglič

Torpedo: Kasutin – Hietanen, Bernackij, Grigoriev, Valentenko, Babčuk, Chomickij, Žarkov, Aľajev – Denis Kazionov, Galuzin, Krasnoslobodcev – Wolski, Immonen, Salminen – V. Kuľomin, Dmitrij Kazionov, Drugov – Dvurečenskij, Potapov, Nokelainen

Slovan hnaný plnou Slovnaft Arenou začal aktívne a už v 3. min otvoril skóre ľahkou strelou švihom z ľavého kruhu na vhadzovanie Bartovič, ktorého pokus brankár Kasutin trocha podcenil – 1:0. Hostia hrozili z rýchlych brejkov, domácim dával o sebe vedieť najmä útok Wolski, Immonen, Salminen.

Slovan bol strelecky aktívnejší, v polovici prvej tretiny nedokázal využiť výhodu presilovej hry. Nižnij Novgorod dokázal vyrovnať v početnej výhode, šancu osamoteného Immonena ešte Janus zlikvidoval, ale puk ležiaci pred bránkoviskom dokázal dostať pod hornú žŕdku tiesnený Salminen – 1:1

Torpedo po góle ožilo, v 18. min našiel po chybe pri rozohrávke Slovana Wolski spoza bránky Immonena, ktorý druhýkrát prekonal Janusa – 1:2

V 23. min zlikvidoval Janus skvelým zákrokom tutovku Immonena. Na opačnej strane vychytal Kasutin po brejku Tičara. Oba tímy sa dostávali do šancí, na ľade bolo množstvo vzruchu.

V presilovke o dvoch hráčov v 36. min trafil presne Ladislav Nagy spomedzi kruhov a vyrovnal –2:2

Slovan sa dostal do pohody a mohol sa dostať v pokračujúcej presilovke do vedenia. V závere druhej časti hry sa dostal do brejku Libor Hudáček, jeho pokus o blafák zlikvidoval pozorný brankár Torpeda.

Hosťujúci hráči boli nebezpeční aj v tretej tretine, Slovan nielenže dobre bránil, ale podnikal aj nebezpečné protiútoky. V 47. min trafil ľavú žŕdku Peter Ölvecký, od ktorej sa puk odrazil do Kasutina, brankár Torpeda však napokon zachránil tesne pred čiarou.

Hráči si dôsledne plnili defenzívne úlohy, žiaden z tímov nechcel spraviť zbytočnú chybu. Torpedo z veľkého tlaku nič nevyťažil, v závere sa nepresadil ani Slovan v presilovke a súboj sa musel predlžovať.

Predĺženie a sam. nájazdy

V nadstavenom čase putoval 35 sekúnd pred jeho vypršaním na trestnú lavicu Nagy, trojica brániacich hráčov v modrom sa však dokázala ubrániť a rozhodnúť museli až samostatné nájazdy. V rozstrele rozhodol Jarkko Immonen – 2:3

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Dnes to bolo bojovné stretnutie. Mali sme slabšiu chvíľku v prvej tretine, kde sme inkasovali dva góly. Aj začiatok druhej tretiny sme mali preto nevýrazný. Hlavne fyzickou prácou a bojovnosťou sme sa vrátili do zápasu a chvíľami sme boli lepší ako súper. Trafili sme štyrikrát žŕdku, čo je dôvod, prečo sme dnes nevyhrali. Bohužiaľ, v nájazdoch nám chýbal pre trest náš strelec Laco Nagy.“

Peteris Skudra (tréner N. Novgorodu): „Bol to zaujímavý zápas, priniesol všetky prvky moderného hokeja – rýchlosť i tvrdosť. Slovan veľmi dobre začal, desať minút nás tlačil. Potom sme vyrovnali hru, vytvorili si šance, dali dva góly. Stále sa trápime v koncovke. V druhej tretine sme mali veľa vylúčených. V nájazdoch sa ukázalo majstrovstvo našich hráčov.“

Milan Bartovič (kapitán Slovana): „Vedeli sme, že na nás čaká ťažký zápas. Novgorod má každý rok dobrý tím hrajúci fyzicky, čo sa potvrdilo. Za nami je vyrovnaný zápas, prehrali sme na trestné, máme bod. Mrzí ma druhý gól, mali sme čistý puk na hokejke, sami sme si to tam zamotali a padol pre nich dôležitý zásah. Dnes sme mali šance aj na vyšší bodový zisk.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): „Každý zápas je iný, všetky sú náročné. Musíme hrať celých šesťdesiat minút, dnes sme hrali podľa mňa iba štyridsať. Keď sme vyrovnali, boli sme na koni, mohli sme dať na 3:2, keď išiel Libor Hudáček sám. Nepodarilo sa a potom sme už nedokázali súpera zlomiť. V prvej tretine som sa necítil dobre, od druhej to bolo lepšie. Našej päťke sa zatiaľ darí, čo ma teší.“

Viac k osobe Ladislav NagyLibor HudáčekMário BližňákMartin ŠtajnochPeter ÖlveckýRok TičarRostislav ČadaTomáš NetíkTomáš Surový