Laco chytil 45 striel súpera, Jokerit vyhral prestrelku

Jan laco
Ján Laco v drese Barysu Astana síce kryl až 45 striel, ale to nestačilo ani na zisk čo i len bodu. Foto: hcbarys.kz

MOSKVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Pokračujúca strelecká nemohúcnosť sa podpísala pod štvrtú prehru Chabarovska v sérii v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Amur v stredajšom domácom dueli podľahol Omsku vysoko 0:4, a to ešte hosťujúci Sergej Kalinin v druhej tretine nepremenil trestné strieľanie. V drese domácich vyšla naprázdno slovenská trojica Rastislav Špirko, Michel Miklík, Marcel Haščák. Chabarovsk dal v uplynulých štyroch dueloch vrátane stredajšieho iba tri góly a inkasoval ich až trinásť.

Admiral Vladivostok slovenského trénera Dušana Gregora si v stredu poradil s Barysom Astana tesne 3:2. Gólman hostí Ján Laco síce kryl až 45 striel, ale to nestačilo ani na zisk čo i len bodu.

Dinamo Riga získalo na ľade tímu Traktor Čeľabinsk bod, keď duel doviedlo až do samostatných nájazdov, no v nich domácim podľahlo po tuhom boji. Rozhodnutie zariadil v desiatej sérii Kyle Wilson. Slovák Marcel Hossa v záverečnej „lotérii“ uspel v tretej sérii a nepochodil vo ôsmej.

Favorizované mužstvo SKA Petrohrad viedlo v Chanty-Mansijsku po I. tretine už 4:0, no domáci bojovali až do konca napokon prehrali najtesnejším rozdielom 3:4.

Neuveriteľnú gólovú prestrelku v Nižnekamsku vyhral fínsky Jokerit Helsinki 7:5. V repríze otváracieho duelu sezóny sa rozhodlo o víťazovi až v nájazdoch, triumf Metallurgu Magnitogorsk nad domácim Dinamom Moskva zariadil Lee.

Výsledky – streda:
Admiral Vladivostok – Barys Astana 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 2. a 12. Gynge, 31. Gorošanskij – 8. Dawes, 25. Rachmanov

Amur Chabarovsk – Avangard Omsk 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Góly: 6. a 33. S. Širokov, 23. Mozer, 38. Lemťugov

Metallurg Novokuzneck – Salavat Julajev Ufa 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 31. Kosourov, 36. a 53. A. Galimov – 23. Pihlström, 50. Kirill Koľcov

Traktor Čeľabinsk – Dinamo Riga 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 32. Quint, rozhodujúci sam. nájazd K. Wilson – 10. Cipulis

Jugra Chanty-Mansijsk – SKA Petrohrad 3:4 (0:4, 2:0, 1:0)

Góly: 25. Jacenko, 32. Rajala, 47. Sitnikov – 4. a 13. Kovaľčuk, 7. Panarin, 8. Thoresen

Lokomotiv Jaroslavľ – Avtomobilist Jekaterinburg 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 55. Jakovlev, 60. Averin

Neftechimik Nižnekamsk – Jokerit Helsinki 5:7 (1:4, 3:1, 1:2)

Góly: 10. a 31. Sexton, 24. Berezin, 25. Klimenko, 48. Polygalov – 1., 5. a 14. Hagman, 17. Todd, 35. Moses, 42. Aaltonen, 60. Sallinen

Dinamo Moskva – Metallurg Magnitogorsk 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)