Meniny má: Beáta

Autor: SITA, 6. októbra 2014 12:32, aktualizované: 7. októbra 2014 10:13
Jonathan Sigalet, Johan Backlund Brankár Slovana Johan Backlund a obranca 'belasých' Jonathan Sigalet. Foto: metallurg.ru
PETROHRAD 6. októbra (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovana Bratislava utŕžili v pondelkovom súboji Kontinentálneho hokejovej ligy na ľade lídra celej súťaže najvyššiu prehru v tejto sezóne.

O výsledku stretnutia rozhodla už druhá tretina, po ktorej viedli domáci 4:1. Hetrikom sa v drese Petrohradu prezentoval Artemij Panarin a jeden z adeptov na zisk Gagarinovho pohára nakoniec porazil "belasých" 7:2.

Odporúčame aj:

Slovanisti zostali v tabuľke Západnej konferencii na 7. mieste s 18 bodmi. Petrohradu patrí líderská pozícia s 13 víťazstvami zo 14 zápasov. Najbližšie sa zverenci fínskeho trénera Petriho Matikainena predstavia v stredu 8. októbra na ľade Dinama Riga.

VÝSLEDOK:

SKA Petrohrad - HC Slovan Bratislava 7:2 (1:0, 3:1: 3:1)

16:37 - 1:0 A. Panarin (V. Šipačov, J. Dadonov) - presilová hra
22:01 - 2:0 T. Maartensson (R. Červenka, P. Thoresen)
23:35 - 2:1 M. Vondrka (M. Štajnoch)
27:20 - 3:1 A. Panarin (A. Kuteikin, J. Dadonov)
28:37 - 4:1 A. Kadeikin (A. Jermakov)
46:00 - 5:1 R. Červenka - gól z trestného strieľania v oslabení
48:57 - 6:1 A. Panarin (J. Dadonov)
49:13 - 7:1 R. Červenka (P. Thoresen, T. Maartensson)
59:24 - 7:2 A. Šťastný (I. Baranka, M. Bližňák)

Vylúčenia:
09:25 Jimmie Ericsson (SKA) - 2 min. (hákovanie)
12:56 Viktor Tichonov (SKA) - 2 min. (hrubost)
12:56 Ján Brejčák (Slovan) - 2 min. (hrubosť)
15:04 Ján Brejčák (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
38:17 Tony Maartensson (SKA) - 2 min. (držanie)
41:35 Ivan Baranka (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
45:12 Viktor Tichonov (SKA) - 2 min. (podrazenie)
46:00 Kurtis Foster (Slovan) - (hákovanie) - rozhodcovia nariadili trestné strieľanie
51:17 Iľja Kovaľčuk (SKA) - 2 min. (seknutie)
55:33 Kurtis Foster (Slovan) - 2 min. (krosček)

strely na bránu: 27:34, vylúčenia: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodcovia: Gamalej, Gašilov - Golovľov, Lazarev, 11 589 divákov

SKA: Ivannikov - Riasenskij, Chafizulin, Alexandrov, Kutejkin, Chudinov, Jermakov – Tichonov, J. Ericsson, Kovaľčuk - Dadonov, Šipačov, Panarin - Thoresen, Maartensson, Červenka - Ponikarovskij, Ketov, Kadejkin
Slovan: Janus (29. Backlund) - Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, J. Brejčák, Starosta, Foster - L. Nagy, Murley, Vondrka - Netík, Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, L. Hudáček - Bližňák, A. Šťastný, Lunter

Zápas v Ľadovom paláci sa hral vo svižnom tempe. Slovan v prvej tretine prestrieľal v pokusoch na bránku domácich 13:10, ale jediný gól dosiahol v 17. min po presilovkovej kombinácii domáci Panarin - 1:0.

Na druhej strane si nádejné strely Tičara, Bartoviča, resp. Nagya miesto v sieti nenašli. Z druhej tretiny ubehli dve minúty a jedna sekunda, keď Slovan inkasoval druhý raz a pomerne nešťastne. Po strele Maartenssona brankár Janus nevedel, kde má puk, a keď ho chcel obranca Starosta skryť pod jeho telom, gólman hostí si ho nechtiac zrazil za svoj chrbát - 2:0.

Odpoveď slovanistov bola tentoraz rýchla. Od gólu ubehlo len 24 sekúnd, keď Vondrka tečoval strelu Štajnocha za Ivannikova - 2:1. V 28. min mal Surový ideálnu príležitosť na vyrovnanie, ale neuspel a z pritútoku Dadonov zvýšil na 3:1. O vyše minútu neskôr bolo už 4:1. Gól strelil Kadejkin a vyhnal Janusa z bránky.

Na strane Slovana síce pribúdali ďalšie šance, ale góly nie. Tie strieľali v tretej tretine opäť domáci hokejista a po dvoch zásahoch Červenku a jednom Panarina stanovili skóre na 7:1. Kozmetickú úpravu konečného výsledku stanovil 36 sekúnd pred koncom Šťastný.

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):
Petri Matikainen (tréner Slovana Bratislava): "Zápas sme začali trošku nervózne, no prežili sme úvod bez inkasovania gólu. Ďalšie minúty prvej tretiny sme hrali veľmi dobre, vytvorili si dostatok gólových príležitostí, stretnutie bolo vyrovnané. V druhej tretine sme dobre kontrolovali hru v útočnom pásme, bohužiaľ, spravili sme zopár chýb, ktoré veľmi efektívne hrajúce SKA využilo - z každej šance dali gól. Nie sme spokojní ako sme odohrali tretiu tretinu. Chceli sme byť aktívni, ale urobili sme chyby, z čoho pramenili ďalšie inkasované góly. Vysoko sme prehrali, no v hre vidím viacero pozitív, na ktorých musíme stavať v nasledujúcich stretnutiach."