Ladislav nagy
Ladislav Nagy strelil najkrajší gól týždňa KHL. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

CHANTY-MANSIJSK 20. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v Chanty-Mansijsku 4:3 po samostatných nájazdoch.

Zverenci trénera Petriho Matikainena pritom prehrávali na konci druhej tretiny 1:3. Za tohto stavu ešte v 38. minúte znížil slovinský útočník Žiga Jeglič a zápas poslal do predĺženia Vladimír Mihálik.

V nadstavenom čase gól nepadol a v prvej sérii nájazdov rozhodol o dvoch bodoch pre „belasých“ Ladislav Nagy. Spomenutý útočník, ktorý je najlepším hráčom Slovana v tejto sezóne, mal prsty vo všetkých troch góloch svojho tímu: v 6. min otvoril skóre a neskôr pridal dve asistencie.

Pre „belasých“ bol súboj s Jugrou tretím z päťzápasovej série na klziskách súperov a víťazstvom prerušili „čiernu sériu“, pretože v predchádzajúcich štyroch dueloch nebodovali. Postupne prehrali v Minsku (1:4), doma nestačili na „žolíkov“ (2:4) a neúspešní boli aj v Záhrebe (0:1) i Čeľabinsku (2:3).

Bratislavčanom patrí momentálne 11. miesto v Západnej konferencii, na poslednú postupovú pozíciu do play-off majú trojbodové manko. Najbližšie sa predstavia v stredu od 17:00 SELČ v Nižnekamsku a tento trip zakončia o ďalšie dva dni neskôr v Togliatti.

VÝSLEDOK:
Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan Bratislava 3:4 po sam . nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

05:43 0:1 L. Nagy (Ž. Jeglič, T. Starosta)

06:30 – 1:1 B. Maxwell (L. Kašpar)

09:01 – 2:1 A. Pepelajev (B. Maxwell, I. Magodin) – presilová hra

36:25 – 3:1 N. Gusev (P. Larsen, A. Čibisov) – presilová hra

37:18 – 3:2 Ž. Jeglič (L. Nagy)

46:43 – 3:3 V. Mihálik (L. Nagy)

Samostatné nájazdy:

1. séria: L. Nagy (gól) – L. Kašpar (nedal)

2. séria: T. Netík (nedal) – A. Sergejev (nedal)

3. séria: Ž. Jeglič (nedal) – N. Gusev (nedal)

Vylúčenia:

01:45 Igor Bortnikov (Jugra) – 2 min. (podrazenie)

07:31 Mário Lunter (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

11:26 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

12:22 Ladislav Nagy (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

26:07 Ivan Baranka (Slovan) – 2 min. (vrazenie na mantinel)

34:37 Tomáš Surový (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

40:46 Danil Romancev (Jugra) – 2 min. (podrazenie)

44:04 Mário Lunter (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

49:57 Denis Gorbunov (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 20:23, vylúčenia: 3:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Beľajev, Gamalej – Strelcov, Tarasov

Jugra: Birjukov – Larsen, Mamkin, Sergejev, Želdakov, Stalnov, Sokolov, Pepelajev, Putilov – Kašpar, Maxwell, Gorbunov – Magogin, Buľanskij, Gusev – Čibisov, Romancev, Bortnikov – Korenev, Jacenko, Točickij

Slovan: Backlund – Štajnoch, Sigalet, Sersen, Baranka, Foster, Starosta, V. Mihálik – Netík, Surový, Bartovič – Vondrka, V. Nedorost, L. Hudáček – L. Nagy, Tičar, Jeglič – Kudrna, Bližňák, Lunter

Hlasy (zdroj: hcslovan.sk):

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Odohrali sme ďalší náročný duel. Mali sme trošku horší štart, v prvých dvoch tretinách sme spravili dosť chýb, bolo ich viac ako v predošlých zápasoch. V druhej prestávke sme hráčom povedali, že musíme hrať oveľa jednoduchšie. Tretia tretina bola najlepšia, chlapci hrali podľa pokynov, podarilo sa nám vyrovnať. Boli sme aktívni, zápas sa nám v riadnom hracom čase nepodarilo rozhodnúť. Nájazdy sú už lotéria, no som veľmi rád, že sa nám ich podarilo zvládnuť. Výhra a zisk dvoch bodov do tabuľky sú veľmi dôležité.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana a autor rozhodujúceho nájazdu): „Dnes sme sa dosť trápili, nehrali sme dobre a tak zostáva veriť, že táto výhra nás nakopne do ďalších zápasov. Osobne som rád, že našu päťku bolo vidieť a dala viac gólov. Dnes musíme byť vďační aj za tie dva body, pretože po hernej stránke to naozaj nebolo dobré. Musíme ešte viac makať a verím, že sa to v najbližších zápasoch otočí. Situáciu pri mojom prvom góle na tréningoch teraz často nacvičujeme. Máme sa tlačiť pred bránku a snažiť sa tečovať puky, ktoré nám obrancovia pred brankára nahadzujú. Je úplne jedno, kto dá tie góly, teraz je nesmierne dôležité, aby sme začali znovu vyhrávať a udržali sa na priečkach, z ktorých sa postupuje do play-off. Z tohto pohľadu budú veľmi dôležité práve zápasy, ktoré nás čakajú do konca októbra.“

Viac k osobe Ivan BarankaLadislav NagyMartin ŠtajnochTomáš SurovýVladimír MihálikŽiga Jeglič