Meniny má: Diana

Autor: SITA, Webnoviny.sk, 12. novembra 2014 19:01, aktualizované: 12. novembra 2014 22:38
HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb Obranca Slovana Bratislava Patrik Luža v súboji s hráčmi Medveščaku Záhreb Natthanom Perkovichom a Mikeom Glumacom pred brankárom 'belasých' Johanom Backlundom počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 12. novembra. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 12. novembra (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali tretí duel po sebe v Kontinentálnej lige, keď v stredu na vlastnom ľade neuspeli s Medveščakom Záhreb 1:2 po samostatných nájazdoch.

Slovenský účastník KHL síce vďaka trestnému strieľaniu Roka Tičara ukončil po 113 minútach a 9 sekundách neprestrieľnosť brankárov Medveščaku vo vzájomných zápasoch, ale napokon rozhodol v rozstrele samostatných nájazdoch o bode navyše pre chorvátske mužstvo Pascal Pelletier.

Slovanu po prehre patrí v tabuľke Západnej konferencie KHL 10. miesto, na postupové priečky do play-off mu chýbajú štyri body.

Ostatné výsledky stredajších zápasov KHL nájdete -----> V TOMTO ČLÁNKU.

Obrazom: "Belasí" prehrali s Medveščakom Záhreb

Tréner Petri Matikainen poslal v stredu do bránky Johana Backlunda a do zostavy zaradil aj novú posilu Štefana Ružičku, ktorý hral v elitnom útoku s centrom Tomášom Surovým a najlepším kanonierom "belasých" Ladislavom Nagyom. Do zostavy sa nedostali Tomáš Rachůnek či Libor Hudáček a chýbali aj obrancovia Tomáš Starosta a Kurtis Foster.

Odporúčame aj:

Slovan získal kanoniera, chce aj kapitána reprezentácie

Situácia v Slovane nie je ružová, hráčom meškajú výplaty

Oba tímy sa stretli v tejto sezóne už piatykrát, posledný tretíkrát v Slovnaft Arene. "Belasí" v predchádzajúcich zápasoch doma raz vyhrali a jedenkrát prehrali (5:2, 1:4) a rovnakú bilanciu majú aj na ľade chorvátskeho tímu (3:1 0:1).

Na Bratislavčanov teraz čaká ďalší výjazd, v nedeľu 16. novembra nastúpia v Helsinkách proti Jokeritu, potom absolvujú súboje s Atlantom Mytišči a v Rige s Dinamom. Doma sa najbližšie predstavia 25. novembra proti Lokomotivu Jaroslavľ.

VÝSLEDOK:

HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

05:38 - 0:1 P. Pelletier (M. Katič) - presilová hra

53:06 - 1:1 R. Tičar - trestné strieľanie

v čase 59:35 nepremenil Rok Tičar trestné strieľanie

Samostatné nájazdy:
1. séria: L. Nagy (nedal) - B. Thomas (nedal)
2. séria: T Netík (nedal) - P. Pelletier (gól)
3. séria: R. Tičar (nedal)

Vylúčenia:

03:50 Tomáš Netík (Slovan) - 2 min. (podrazenie)
09:03 Pascal Pelletier (Medveščak) - 2 min. (podrazenie)
11:29 Milan Bartovič (Slovan) - 2 min. (nedovolené bránenie)
18:33 Andrew Murray (Medveščak) - 2 min. (nedovolené bránenie)

19:09 Martin Štajnoch (Slovan) - 5 min. + DKZ (narazenie zozadu)

25:37 Andrej Šťastný (Slovan) - 2 min. (hrubosť)
25:37 Matt Anderson (Medveščak) - 2 min. (hrubosť)
30:31 Andrew Hutchinson (Medveščak) - 2 min. (krosček)
33:27 Michal Sersen (Slovan) - 2 min. (faul lakťom)
41:08 Nathan Perkovich (Medveščak) - 2 min. (krosček)
53:06 Mark Flood (Medveščak) - (hákovanie) - rozhodcovia nariadili trestné strieľanie
56:16 Pascal Pelletier (Medveščak) - 2 min. (hákovanie)
59:35 Shaone Morrisonn (Medveščak) - (úmyselné posunutie bránky) - rozhodcovia nariadili trestné strieľanie
60:09 Jonathan Sigalet (Slovan) - 2 min. (nedovolené bránenie)

strely na bránu: 33:27, vylúčenia: 5:6 na 2 min., navyše: 20. Štajnoch (Slovan) - 5 min. + DKZ (narazenie zozadu), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Beľajev, Kulakov - Aľošin, Sazonov, 8728 divákov

Slovan: Backlund - Štajnoch, Sigalet, Sersen, Baranka, J. Brejčák, V. Mihálik - L. Nagy, Surový, Š. Ružička - Netík, V. Nedorost, Vondrka - Jeglič, Tičar, Bartovič - A. Šťastný, Bližňák, Lunter
Medveščak: Owuya - Flood, Martinovič, M. Carle, Morrisonn, Hutchinson, Kinrade - Palushaj, M. Anderson, Thomas - Segal, J. Wright, Bjorkstrand - Glumac, Andrew Murray, Perkovich - Katič, St. Pierre, Pelletier

I. tretina

V šiestej minúte sa hostia ujali vedenia, nekrytý Pelletier dostal počas presilovky prihrávku pred bránku a na dvakrát poslal puk do siete - 0:1. Slovan sa nedokázal presadiť cez pozorne brániacich hráčov Medveščaku, ktorí výborne pokrývali najmä modrú čiaru.

Bojovalo sa predovšetkým o stredné pásmo a šancí bolo minimum. Slovan vážnejšie ohrozil Owuyu až po aktivite štvrtého útoku v závere prvej časti hry, strely však lietali okolo bránky hostí. V poslednej minúte úvodnej dvadsaťminútovky išiel predčasne pod sprchy Štajnoch po zrážke s Mathieuom Carlem v rohu za bránkou Medveščaku.

II. tretina

Po prestávke unikol v oslabení Netík, ale jeho pokus o bekhendový blafák skončil v Owuyovej lapačke. Slovan prežil dlhé oslabenie, jeho výkon išiel nahor a vyrovnať mohli Ružička i Lunter. Na opačnej strane zlikvidoval Backlund tutovky Martinoviča i Andersona. Záver druhej časti hry patril aj vďaka presilovke chorvátskemu tímu, ale Backlund bol oporou Slovana.

III. tretina

V tretej dvadsaťminútovke sa domáci snažili niečo urobiť s výsledkom, proti pozornej defenzíve Medveščaku však boli bezzubí. Pozor si musel dávať aj Backlund, keďže Záhrebčania neustále hrozili z rýchlych brejkov.

V 54. minúte premenil po faule na Milana Bartoviča nariadené trestné strieľanie Rok Tičar a vyrovnal. Slovan mal potom viacero dobrých možností na strhnutie výsledku na svoju stranu - 1:1

V čase 59:35 min nariadili arbitri za úmyselné posunutie bránky súpera trestné strieľanie, Tičar však trafil len betóny Owuyu.

Predĺženie a sam. nájazdy

V predĺžení prežili Bratislavčania oslabenie po vylúčení Sigaleta a o výsledku rozhodli samostatné nájazdy, víťazný gól si pripísal Pascal Pelletier - 1:2.

HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb Útočník Medveščaku Záhreb James Wright v súboji s obrancom Slovana Bratislava Jonathanom Sigaletom pred brankárom 'belasých' Johanom Backlundom počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 12. novembra. Foto: SITA/Ján Slovák

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Prvú tretinu zápasu sme prespali v mysliach i fyzicky. Nehrali sme od začiatku dobre. Našťastie sme dostali iba jeden gól. Od druhej tretiny sme sa prebrali, začali hrať oveľa lepšie, utvárali sme si šance. Dnes som spokojný s polovicou zápasu, myslím druhú. Viac sme sa tlačili k bránke, utvárali príležitosti. Aj jeden bod je dobrý, ale potrebujeme ich viac, ak chceme zostať v hre o play-off. Bol to náročný zápas. Presilovky boli z našej strany zlé, ani jedna formácia v nich nič nespravila. Musíme na tom veľmi popracovať."

Douglas Shedden (tréner Medveščaku): "Máme radosť z víťazstva i zo štýlu, ktorým sme hrali. Dnes nás podržal brankár, vlastne obaja gólmani mali skvelé zákroky. V závere sme čelili dvom trestným strieľaniam, z jedného sme mohli inkasovať rozhodujúci gól a stálo by nás dobre rozohraný zápas. Bol to akoby duel o play-off, som spokojný s víťazstvom."

Rok Tičar (útočník Slovana): "Opäť sme nedokázali dať gól, aj keď sme mali dostatok šancí. Snažíme sa strieľať, nedávame góly. Musíme sa viac tlačiť do bránky, bojovať o každý puk pred ňou. V tomto biznise je vždy tlak a toto obdobie nie je výnimkou. Stále sme ako jedna rodina, tím pracuje a čoskoro sa podľa mňa môže karta obrátiť."

Štefan Ružička (útočník Slovana): "Bolo to celkom dobré, cítil som sa dobre fyzicky i psychicky. Pred zápasom som bol trocha nervózny, lebo som dva týždne nehral žiaden duel. Chalani mi na ľade pomohli, len škoda, že sme nevyhrali stretnutie a nezobrali tri body. Aj jeden bod stačí. Už som mal v kariére krízu, že som nedal gól sedemnásť zápasov. Verím, že sa to už nestane. Každý hráč si musí čo najrýchlejšie zvyknúť na systém a zapadnúť do tímu."

Tomáš Surový (útočník Slovana): "Dnes sme nerobili chyby ako v predchádzajúcich zápasoch doma. Keď však prídu šance, musíme dať góly, aby sme získali body. Bez nich to nejde, lebo sme momentálne na priečkach mimo play-off. Jedine body nás vrátia do boja o vyraďovaciu časť."

Ladislav Nagy (útočník Slovana): "Každý zápas sa nedá vyhrať, ale ak chceme bojovať o play-off, musíme víťaziť oveľa častejšie. Nie je nič stratené, pred sebou máme ešte veľa zápasov. Trápime sa doma, vonku sa nám hrá lepšie, sme uvoľnenejší. Doma musíme tvoriť - a to nám nejde."

HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb Obranca Slovana Bratislava Michal Sersen v súboji s útočníkom Medveščaku Záhreb Pascalom Pelletierom počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 12. novembra. Foto: SITA/Ján Slovák