HC Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk
Obranca Viťaza Podoľsk Jakov Selezňov odtláča Slovanistu Vladimíra Mihálika od brankára Harriho Säteriho počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 27. november 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 27. novembra (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava neuspeli vo štvrtkovom domácom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď s tímom Viťaz Podoľsk prehrali 0:2. Najlepšími hráčmi stretnutia boli brankár Harri Sateri a útočník Ladislav Nagy.Duel sledovalo na tribúnach 7719 divákov, čo je historicky najnižšia návšteva na domácom súboji Slovana v KHL.

Ostatné výsledky štvrtkových zápasov KHL nájdete

—-> V TOMTO ČLÁNKU

Pre „belasých“ bol tento súboj druhým z dôležitej domácej série, ktorú začali prehrou s Lokomotivom Jaroslavľ. Tréner Petri Matikainen oproti tomuto stretnutiu pozmenil zostavu iba minimálne. V bránke bol opäť Johan Backlund, V útoku už chýbal Tomáš Rachůnek, ktorý so Slovanom ukončil spoluprácu.

Obrazom: „Belasí“ prehrali s Viťazom

„Belasí“ mali streleckú prevahu, ale nedokázali prekonať gólmana Sateriho. Hosťom tak stačil na trojbodový zápis presný zásah v početnej výhode v 29. minúte, keď sa do streleckej listiny zapísal Cyganov. V poslednej minúte už len poistil triumf podmoskovského tímu v power-play Afinogenov.

V tejto sezóne majú „belasí“ na svojom konte z 31 duelov dovedna 38 bodov so skóre 66:79, Viťaz nazbieral o desať bodov viac. Po štvrtku figurujú Bratislavčania na predposlednom 13. mieste tabuľky Západnej konferencie. Za 8. priečkou znamenajúcou prienik do play-off zaostáva bratislavský tím o osem bodov.

Slovanu sa v posledných dueloch nedarí, keď v ostatných ôsmich súbojoch strelili len šesť gólov (najviac dva v Mytiščiach pri víťazstve 2:1, pozn.) a získali v nich len šesť bodov. Ich domáca séria v Slovnaft aréne bude pokračovať v sobotu, kedy hostia Atlant Mytišči a ďalšie dva dni neskôr privítajú hráčov Metallurgu Novokuzneck.

VÝSLEDOK:
HC Slovan Bratislava – Viťaz Podoľsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

29:00 – 0:1 D. Cyganov (M. Kempe, R. Horák)

59:21 – 0:2 M. Afinogenov (M. Kempe) – gól do prázdnej bránky

Vylúčenia:

18:51 Dmitrij Šitikov (Viťaz) – 2 min. (seknutie)

20:00 Matt Murley (Slovan) – 2 min. (filmovanie pádu)

20:00 Alexej Semenov (Viťaz) – 2 min. (hákovanie)

28:28 Matt Murley (Slovan) – 2 min. (zovretie puku)

36:43 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (držanie)

41:46 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

53:36 Jakov Selezňov (Viťaz) – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 37:16, vylúčenia: 4:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Gamalej, Gusev – Strelcov, Tarasov, 7719 divákov

Slovan: Backlund – Štajnoch, Sigalet, Sersen, V. Mihálik, J. Brejčák, Baranka, Luža – Surový, Murley, Bartovič – L. Nagy, V. Nedorost, Š. Ružička – Jeglič, Tičar, Vondrka – A. Šťastný, Bližňák, Ölvecký

Viťaz: Sateri – Porseland, Vereščagin, Semionov, Grebeškov, Selezňov, Golovkov, Kudinov, Berďukov – Kempe, Horák, Cyganov – Afinogenov, Kučeriavenko, Šitikov – Koroľov, Kousal, Soloduchin – Ivanov, Jakubov, Vyglazov

V úvodnej päťminútovke mal veľkú šancu Luža, ale puk mu ušiel a mladý bek si ešte musí na prvú strelu v tejto sezóne počkať. Neskôr nepochodil ani domáci kapitán Bartovič po peknej krížnej prihrávke od Murleyho, na opačnej strane neuspel ani Soloduchin.

V 11. minúte neusmernil odrazenú strelu L. Nagya za ležiaceho brankára Sateriho bek V. Mihálik. V 15. minúte gólman Backlund zneškodnil únik Koroľova a skóre sa nezmenilo ani v presilovke Slovana v závere prvej a v úvode druhej tretiny.

Hostí mohol poslať do vedenia Kučeriavenko v 22. minúte, no netrafil odkrytú domácu bránku. Pri vylúčení Murleyho sa dostal do úniku Nagy, jeho pokus však Sateri zneškodnil a „zahrmelo“ na opačnej strane.

S Kempeho strelou si ešte Backlund poradil, no Cyganov už nemal s dorážkou problémy – 0:1. Pred druhou sirénou mohli vyrovnať Vondrka či Surový, ale v oboch prípadoch dobre zakročil Sateri.

Na začiatku tretieho dejstva trafil Nagy po Sersenovom vysunutí žŕdku a v 47. minúte si Bartovič nespracoval puk od aktívneho Murleyho. Po ňom trafil hosťujúceho brankára Vondrka. Hostia v závere pridali poistku z hokejky Afinogenova, ktorý skóroval pri power-play Slovana – 0:2

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Nemôžem na svoj tím povedať negatívnu vec. Takto by sme mali hrať doma. Dobre sme korčuľovali, zrážali sa a utvárali si šance. Jediná vec, ktorá nám dnes chýbala, boli góly. Verím svojmu tímu a že tie góly prídu.“

Oleg Orechovskij (tréner Viťazu Podoľsk): „Zápas mal dobrú úroveň už v prvej tretine, no úvod sme trochu zaspali. V druhej časti nás súper zatlačil a bol aktívnejší. V obrane sme hrali veľmi dôsledne a výborne zachytal náš brankár. Tento triumf nám nesmierne pomohol.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): „Možno som chcel dať gól až priveľmi. Šiel som tam sám na bránku, v inej šanci som trafil žŕdku. Všetci sme veľmi chceli. Útočili sme do plných. Takýto výkon by sme mali predvádzať v každom zápase.“

Michal Vondrka (útočník Slovana): „Neviem, čo sa deje. Laco Nagy tam šiel na bránku a hneď z protiútoku sme dostali gól. Zase sa nám potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Všetko sa otáča proti nám, ale musíme mať hlavy zdvihnuté.“