Jokerit Helsinki
'Žolíci' v stredu vyhrali na ľade Atlantu Mytišči 4:3 po predĺžení. Foto: facebook.com/helsinginjokerit

MOSKVA 27. novembra (WEBNOVINY) – Hráči tímu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) SKA Petrohrad si poradili vo štvrtok na domácom ľade s rivalmi z Metallurgu Novokuzneck presvedčivo 6:2. Domáci po nerozhodnej prvej tretine získali triumf v prostrednej časti hry, v ktorej strelili štyri góly.

Fínsky zástupca nadnárodnej súťaže Jokerit Helsinki vyhral doma nad Novosibirskom 3:1. Fíni rozhodli o osude stretnutia v poslednej päťminútovke, v ktorej stanovili dva razy skórovali. Trikrát v domácom stretnutí viedol Severstaľ Čerepovec nad Novgorodom, hostia však napokon zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch.

Obrazom: „Belasí“ prehrali s Viťazom

Kríza Slovana Bratislava naďalej trvá. „Belasí“ prehrali doma s Viťazom Podoľsk 0:2. Zápas v Slovnaft aréne sledovala na tribúnach historicky najnižšia návšteva na domácom súboji Slovana v KHL. VIAC O ZÁPASE SA DOČÍTATE V TOMTO ČLÁNKU.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí KHL:
Slovan Bratislava – Viťaz Podoľsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 29. Cyganov (Kempe, Horák), 60. Afinogenov (Kempe)

Lada Togliatti – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Góly: 13. A. Streľcov (V. Streľcov), 40. V. Streľcov (Romanov) – 21. Moziakin (Jan Kovář), 33. Platonov, 39. Moziakin (Lee), 60. Brent (Platonov, Jakuceňa)

Severstaľ Čerepovec – Torpedo Nižnij Novgorod 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 2. Stoľarov (Pyett), 28. Truňov (Shefer), 55. Truňov (Kvapil) – 12. Koňkov (Grigorev, Kňazev), 39. Wolski, 60. Salminen (Wolski, Galuzin), rozhodujúci sam. nájazd: Kazionov

SKA Petrohrad – Metallurg Novokuzneck 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)

Góly: 4. Thoresen (Kovaľčuk, J. Ericsson), 22. Kovaľčuk (Šipačov), 24. Kadejkin (Thoresen, Jermakov), 24. Kovaľčuk (Šipačov, Thoresen), 27. Šipačov, 55. Kadejkin (Rukavišnikov, Ponikarovskij) – 17. Gavriličev (Mitriakov, Kosurov), 58. Skladničenko (Kamalov, Plotnikov)

Jokerit Helsinki – Sibir Novosibirsk 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 35. Hagman (Rita, Korpikari), 55. S. Moses (Koukal, Omark), 57. Wirtanen – 31. Enlund (Koskiranta, Kugryšev)

Medveščak Záhreb – Lokomotiv Jaroslavľ 3:4 po predĺžení (2:0, 1:1, 0:2 – 0:1)

Góly: 13. Leino (B. Thomas, M. Anderson), 20. B. Thomas (Flood), 39. Leino (Flood, M. Anderson) – 37. A. Vasiliev (J. Novotný, Platt), 49. Gračiov (Korškov, S. Kronwall), 40. Holös (Averin, Plotnikov), 62. Jakovlev (J. Novotný)