Jan laco
Ján Laco v drese Barysu Astana síce kryl až 45 striel, ale to nestačilo ani na zisk čo i len bodu. Foto: hcbarys.kz

MOSKVA 26. decembra (WEBNOVINY) – Dvanásť gólov za dve tretiny a napokon rozhodnutie v samostatných nájazdoch so šťastnou koncovkou pre domácich hokejistov videli diváci v Arene Metallurg v piatkovom súboji KHL Magnitogorsk – Astana. Domáci obhajca Gagarinovho pohára zvíťazil v atraktívnom strenutí 7:6 po nájazdoch vďaka zásahu Američana Tima Stapletona, ktorý prekonal slovenského brankára Jána Laca v bránke Barysu.

V druhom piatkovom zápase KHL Jekaterinburg nedovolil na domácom ľade lídrovi Východnej konferencie z Kazane streliť ani jeden gól. Domáci zvíťazili 3:0 aj vďaka dvom zásahom Antona Lazareva a shutoutu Jakuba Kovářa.

Vedúci tím celej súťaže CSKA Moskva uspel v súboji s Omskom na domácom ľade 3:1. Hráči CSKA už majú 95 bodov. Nižnij Novgorod zdolal Dinamo Moskva 2:1 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil bývalý hráč NHL Wojtek Wolski.

Domáci po prvej tretine prehrávali 1:4, ale v druhej časti aj vďaka dvom gólom Stapletona vyrovnali na 5:5 a kedže v tretej tretine a predĺžení gól nepadol, rozhodla lotéria samostatných nájazdov. Laco ešte predtým čelil 45 pokusom z domácich hokejok a dostal šesť gólov. Ďalšie dva puky prešli za jeho chrbát v nájazdoch.

Výsledky piatkových zápasov KHL:
Magnitogorsk – Astana 7:6 po sam. nájazdoch (1:4, 5:2, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 18. Moziakin (Lee), 27. Jan Kovář (Moziakin), 30. Bereglazov (Moziakin, Kaletnik), 33. Stapleton (Lee, Zaripov), 40. Moziakin (Zaripov), 40. Stapleton (Brent, Platonov), rozhodujúci nájazd Stapleton – 5. Dallman (Bochenski, Lundin), 11. Boyd (Dawes, Dallman), 11. Savčenko (Antropov), 13. Bochenski (Dawes), 21. Dawes (Bochenski), 36. Bochenski (Dawes)

Jekaterinburg – Kazaň 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 21. Lazarev, 50. Gusev (Metľuk), 60. Lazarev (Rybakov, Lepistö)

CSKA Moskva – Omsk 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Góly: 16. Zajcev (A. Radulov), 17. Igor Makarov (Bondarev), 38. Grigorenko – 8. Alexandr Popov (Perežogin)

Nižnij Novgorod – Dinamo Moskva 2:1

(0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 36. Salminen (Immonen. Mozer), rozhodujúci nájazd Wolski – 58. F. Novák (Žerdev, Volkov)