Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb
Zľava: Hráč Záhrebu Saša Martinovič a hráč Slovana Václav Nedorost počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb. Bratislava, 24. september 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ZÁHREB 4. januára (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava prehrali v jedinom nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v Záhrebe s domácim Medveščakom tesne 4:5 napriek tomu, že po presných zásahoch Žigu Jegliča, Andreja Šťastného a dvoch Matta Murleyho vyhrávali už o štyri góly. V 26. minúte vystriedal Marka Owuyu v bránke chorvátskeho tímu Cal Heeter a odvtedy dávali góly už len domáci. Postupne sa presadili Bill Thomas, Mike Glumac, Andrew Murray, Edwin Hedberg a na konečných 5:4 stanovil v 51. minúte Pascal Pelletier.

„Dnes to bola pre nás nočná mora. Tridsať minút sme hrali dobre, nepustili domácich do šancí, dodržiavali systém hry v obrannom pásme a strelili štyri góly. Neviem si vysvetliť, čo sa stalo. Prestali sme hrať, dostali dva rýchle góly a odovzdali všetky zbrane do rúk Záhrebu. Hodnotí sa mi to ťažko, všetkých nás to nesmierne mrzí, dnes sme mali získať všetky body. Na pohode nám nepridávajú ani zranenia bekov, dnes nedohrali tiež útočníci Nedorost, Tičar a Vondrka. Musíme však bojovať ďalej a snažiť sa vyhrať v nasledujúcich stretnutiach,“ zhodnotil zápas pre oficiálnu stránku Slovana tréner Petri Matikainen

Pre „belasých“ to bolo prvé stretnutie v roku 2015. Ako informuje oficiálna stránka klubu, osemdňovú zápasovú pauzu vyplnili Bratislavčania tréningom a aj novoročným voľnom. Chorvátsky tím si krátku prestávku v KHL spestril účasťou na Spenglerovom pohári. V Davose sa mu príliš nedarilo, postupne podľahol výberu Kanady (1:3), Salavatu Julajev Ufa (0:3) a tiež domácim (0:1).

Slovan a Medveščak sa už v tejto sezóne stretli päťkrát a v nedeľu je to ich posledný vzájomný duel v základnej časti. Hráči Záhrebu dokázali dvakrát zvíťaziť v Slovnaft Aréne (4:1, 2:1 po sam. nájazdoch) a raz sa tešili z triumfu pred vlastnými fanúšikmi (1:0). Slovan (5:2) a jedenkrát aj na chorvátskom ľade (3:1).

„Belasí“ najbližšie nastúpia vo štvrtok 8. januára v Minsku na ľade domáceho Dinama.

VÝSLEDOK:
Medveščak Záhreb – HC Slovan Bratislava 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)

13:59 – 0:1 Ž. Jeglič (R. Tičar)

15:53 – 0:2 A. Šťastný (T. Surový)

23:43 – 0:3 M. Murley (M. Vondrka, C. Barker) – presilová hra

25:54 – 0:4 M. Murley (M. Štajnoch, C. Barker)

29:18 – 1:4 B. Thomas (P. Bjorkstrand)

29:41 – 2:4 M. Glumac (N. Perkovich, M. Carle)

36:28 – 3:4 A. Murray (M. Glumac)

45:14 – 4:4 E. Hedberg (B. Thomas, P. Bjorkstrand)

50:06 – 5:4 P. Pelletier (M. St.Pierre)

Vylúčenia:

10:50 Mathieu Carle (Medveščak) – 2 min. (seknutie)

11:39 Rok Tičar (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

18:13 Mark Flood (Medveščak) – 2 min. (seknutie)

23:14 Kurtis McLean (Medveščak) – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 36:29, vylúčenia: 3:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Bulanov, Safiullov – Parfjonov, Sysujev, 5754 divákov

Medveščak: Owuya (26. Heeter) – Flood, Morrisonn, Martinovič, Mathieu Carle, Hutchinson, Popovic, Kinrade – Leino, St. Pierre, Pelletier – Glumac, Andrew Murray, Perkovich – Bjorkstrand, B. Thomas, E. Hedberg – Segal, McLean, Beaudoin

Slovan: Janus – Sersen, Luža, C. Barker, Štajnoch, L. Kozák, Starosta – Jeglič, Tičar, Netík – L. Nagy, V. Nedorost, Bartovič – Vondrka, Murley, L. Hudáček – A. Šťastný, Surový, Ölvecký