HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki
Brankár Jokeritu Helsinki Henrik Karlsson vyráža puk po strele jedného z hráčov Slovana Bratislava počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 12. október 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 7. januára (WEBNOVINY) – Tím Barys Astana bez zraneného slovenského brankára Jána Laca uspel v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Ufy 3:1. Mužstvo z Kazachstanu inkasovalo iba raz, šancu chytať dostal Pavel Poluektov a na striedačke sedel Dmitrij Malygin.

Favorizovaný tím CSKA Moskva zvíťazil nad Podoľskom 3:2 až po predĺžení, rozhodol v 63. minúte Stefan Da Costa. Vo večernom stredajšom súboji zvíťazil lotyšský tím Dinamo Riga nad fínskym Jokeritom Helsinki 3:2. Za domácich hral slovenský obranca Milan Jurčina, ktorý nebodoval.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Salavat Julajev Ufa – Barys Astana 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 33. D. Siomin (Višnevskij, Kirill Koľcov) – 34. Starčenko (Antropov), 42. Dawes (Bochenski, Boyd), 60. Dallman

Torpedo Nižnij Novgorod – Severstaľ Čerepovec 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 7. Kvapil (Truňov), 21. Arzamascev (Šinin), 43. Mons (Kagarlickij, Zemčenko), 60. Berdnikov (Pyett, Monachov)

CSKA Moskva – Víťaz Podoľsk 3:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 – 1:0)

Góly: 39. Žafiarov (Korotkov), 56. I. Grigorenko (A. Radulov, Prochorkin), 63. S. Da Costa (A. Radulov, Zajcev) – 55. Vyglazov (Semionov, Šitikov), 56. Soloduchin (Koroľov, Selezňov)

Ak Bars Kazaň – Neftechimik Nižnekamsk 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 3. Kirill Petrov (V. Denisov, Rylov) 28. Brookbank (Varnakov, Azevedo), 47. Azevedo (Svitov, Varnakov) – 7. Sexton (Eronen, J. Grigorenko), 18. Anderson (Sexton)

HK Soči – Lokomotiv Jaroslavľ 2:4 (1:4, 1:0, 0:0)

Góly: 20. Lapenkov (Emmerton, Petersson), 41. Ryan Whitney (Petersson, Ščastlivyj) – 1. Holos (Averin, Plotnikov), 4. Loktionov (Kontiola, Thornberg), 13. Apalkov (Plotnikov, Averin), 19. Koňkov (J. Novotný)

Dinamo Riga – Jokerit Helsinki 3:2 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 6. Cibulskis (M. Redlihs), 39. Bukarts (Cipulis, Videll), 44. Bukarts (Videll, M. Redlihs) – 21. Huhtala (N. Hagman), 41. N. Hagman (N. Kapanen, Gunderson)

Avtomobilist Jekaterinburg – Lada Togliatti 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 1. Lazarev (Brulé, Palushaj), 24. A. Loginov (Brulé, Lazarev), 63. Nesterov (A. Loginov) – 24. Romanov (Nikitenko, Mastriukov), 29. Šenfeľd (D. Vorobiov, Zaťovič)