Meniny má: Melánia

Autor: SITA, 8. januára 2015 13:08, aktualizované: 8. januára 2015 20:52
Do bránky Slovana Bratislava sa vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy po zranení vrátil brankár Johan Backlund. "Belasí" v Minsku prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch.
Milan Bartovič Hráč Dinama Minsk Lukáš Krajíček v súboji s kapitánom Slovana Bratislava Milanom Bartovičom počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 29. september 2014. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák
MINSK 8. januára (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Dinama Minsk 2:3 po samostatných nájazdoch.

Ostatné výsledky štvrtkových zápasov KHL nájdete ----> V TOMTO ČLÁNKU

Bod pre Slovan zabezpečil Jeglič

Bieloruské mužstvo poslal do vedenia v 6. minúte Charles Linglet, na jeho presný zásah odpovedal v druhej tretine Ladislav Nagy. V poslednej minúte druhého dejstva prinavrátil Dinamu vedenie Ryan Vesce, Slovan však opäť dokázal na nepriaznivý vývoj zareagovať. V 57. minúte vyrovnal slovinský legionár Žiga Jeglič. Oba góly "belasí" inkasovali v početnej nevýhode. V riadnom hracom čase ani predĺžení už rozhodnutie nepadlo. Víťazný samostatný nájazd premenil Andrei Stepanov.

"Diváci dnes videli zaujímavý zápas. Domáci majú skvelý tím a silu ukázali najmä vo svojich presilovkách. Aj napriek nepriaznivému stavu v závere stretnutia mužstvo neustále bojovalo, ukázalo veľkú vôlu po víťazstve, vytvorilo si tlak, niekoľko šancí a strelilo gól. Som tiež spokojný s predvedenou hrou v rovnovážnom počte, v ktorej sme boli aktívnejší. Bohužiaľ sme zápas nedokázali rozhodnúť v predĺžení, ani v nájazdoch, chceli sme viac, no máme aspoň bod," zhodnotil zápas pre oficiálnu stránku "belasých" tréner Petri Matikainen.

Odporúčame aj:

Brankár LeNeveu sa v Slovane neohrial, po mesiaci odchádza

Slovan prišiel o Nedorosta, čaká ho operácia

Slovan predĺžil čiernu sériu

Pre "belasých" to bolo prvé stretnutie na trojzápasovom tripe a nerevanšovali sa za blamáž zo Záhrebu, kde vyhrávali 4:0, ale nakoniec nezískali ani bod. Do zostavy sa vrátil brankár Johan Backlund a pripísal 35 úspešných zákrokov. Pre zranenie Václava Nedorosta musel tréner Matikainen urobiť aj zmeny v útočných formáciách. Obranné formácie ostali oproti duelu na ľade Medveščaku nezmenené.

Bratislavčania prehrou v Minsku predĺžili čiernu sériu, keď prehrali už piaty zápas za sebou. Postupne podľahli Lade Togliatii (2:3 po sam. nájazdoch), Nižnekamsku (4:6), Petrohradu (1:6) a neuspeli ani v spomínanom Záhrebe (4:5). V tabuľke Západnej konferencie KHL sú na 13. priečke, na konte majú 53 bodov a na postupovú ôsmu priečku zaručujúcu postup do play-off majú sedembodové manko.

Séria Slovana u súperov bude pokračovať v nedeľu na ľade Lokomotivu Jaroslavľ a v pondelok nastúpia proti Viťazu Podoľsk.

Výsledok:

Dinamo Minsk - HC Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

05:35 - 1:0 Ch. Linglet (R. Vesce) - presilová hra

21:23 - 1:1 L. Nagy (C. Barker, M. Murley)

39:49 - 2:1 R. Vesce (N. Bailen, M. Ellison) - presilová hra

56:49 - 2:2 Ž. Jeglič (T. Netík)

Samostatné nájazdy:
1. séria: Ž. Jeglič (gól) - R. Vesce (gól)
2. séria: T. Netík (nedal) - A. Stepanov (gól)
3. séria: L. Nagy (nedal)

Vylúčenia:
04:09 Tomáš Netík (Slovan) - 2 min. (vyhodenie puku)
06:48 Ladislav Nagy (Slovan) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
19:17 Lukáš Krajíček (Dinamo) - 2 min. (hákovanie)
23:24 (Slovan) - 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)
26:45 Jevgenij Lisovec (Dinamo) - 2 min. (hákovanie)
38:46 Ladislav Nagy (Slovan) - 2 min. (seknutie)
42:53 Jevgenij Nogačov (Dinamo) - 2 min. (vyhodenie puku)

strely na bránu: 37:47,vylúčenia: 3:4 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Komarov, Naumov - Golovľov, Menšich, 15 086 divákov

Dinamo: Haugen - Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Šinkevič, Lisovec - Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj - Vesce, Ellison, Linglet - Materuchin, Meleško, Drozd - Razvadovskij, Kitarov, Stepanov
Slovan: Backlund - Luža, Sersen, Štajnoch, C. Barker, L. Kozák, Starosta - Bartovič, Surový, L. Nagy - Netík, Tičar, Jeglič - L. Hudáček, Murley, Vondrka - Kudrna, A. Šťastný, Ölvecký - P. White