RIGA 1. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava nedali už v druhom dueli po sebe gól a v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej ligy (KHL) prehrali na ľade Dinama Riga vysoko 0:6. Zverenci trénera Petriho Matikainena podobne ako v piatok v Helsinkách s Jokeritom inkasovali hneď v úvode, už v 24. sekunde sa presadil Bukarts.

Po druhom góle z hokejky Saulietisa v prečíslení nahradil Backlunda v bránke Slovana mladík Godla. Ani bronzový medailista z nedávneho juniorského svetového šampionátu si dlho neudržal čisté konto, v závere úvodnej dvadsaťminútovky ho prekonal Videll.

„Belasým“ sa nepodarilo skórovať ani v druhej časti hry, keď Kudrna nevyužil trestné strieľanie. Zato domáci sa zapísali do streleckej listiny dvakrát. V 28. minúte najprv Darziňš upravil zblízka na 4:0 a o tri minúty neskôr zužitkoval početnú výhodu delovkou spomedzi kruhov K. Redlihs. Slovanistom nevyšiel štart do záverečnej tretiny, keď v 42. minúte osamotený Indrašis pred bránkou zvýšil už na 6:0.

Obrazom: „Belasí“ vyhrali začiatkom októbra nad Rigou 5:1

Tieto dva tímy už v tejto sezóne KHL odohrali tri vzájomné zápasy a dvakrát sa z triumfu tešili „belasí.“ V Slovnaft Arene zvíťazili 5:1 a v lotyšskej metropole 4:1. Ďalší duel v Rige rozhodli až samostatné nájazdy, v nich mali viac šťastia hráči domáceho tímu.

Pre Slovan bol duel v Lotyšsku tretím z dlhej sedemzápasovej série na klziskách súperov, ktorú začali senzačným víťazstvom v Petrohrade (2:1 po sam. nájazdoch) a v piatok podľahli „žolíkom“ (0:4). Bratislavčania sú v tabuľke Západnej konferencie poslední, na konte majú 59 bodov. Dinamo v doterajšom priebehu sezóny nazbieralo 71 bodov a momentálne mu patrí ôsma priečka zaručujúca postup do bojov o Gagarinov pohár.

Výsledok:
Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

00:24 – 1:0 R. Bukarts (M. Redlihs)

09:22 – 2:0 K. Saulietis (A. Jerovejevs)

19:27 – 3:0 L. Videll (R. Bukarts)

* v čase 24:46 Andrej Kudrna nepremenil trestné strieľanie

27:35 – 4:0 L. Darziňs (K. Wilson)

30:51 – 5:0 K. Redlihs (R. Bukarts, M. Redlihs) – presilová hra

41:22 – 6:0 M. Indrašis (L. Darziňs)

Vylúčenia:

11:52 Brock Trotter (Dinamo) – 2 min. (hákovanie)

20:00 Andrej Šťastný (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

20:00 Andris Džeriňš (Dinamo) – 2 min. (hrubosť)

22:22 Vladimír Mihálik (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

24:46 Charles Genoway (Dinamo) – (hákovanie) – rozhodcovia nariadili trestné strieľanie

25:22 Ján Brejčák (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

29:36 Mário Lunter (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

31:29 Brock Trotter (Dinamo) – 2 min. (hrubosť)

38:39 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (seknutie)

38:39 Mikelis Redlihs (Dinamo) – 2 min. (seknutie)

45:34 Tomáš Starosta (Slovan) – 2 min. (seknutie)

57:36 Matt Murley (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 30:22, vylúčenia: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Drejev – Majtak, Pronskich (všetci Rus.), 6270 divákov

Dinamo: Sedláček – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Grinbergs – M. Redlihs, Videll, Bukarts – Darziňš, K. Wilson, Indrašis – Skvorcovs, Džeriňš, Meija – Cipulis, Saulietis, Trotter

Slovan: Backlund (10. Godla) – Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, J. Brejčák, L. Kozák, Mihálik – L. Hudáček, Murley, L. Nagy – Netík, Surový, Jeglič – Kudrna, P. White, Ölvecký – Lunter, A. Štastný, Tičar

Viac k osobe Andrej ŠťastnýJán BrejčákMartin ŠtajnochTomáš StarostaVladimír Mihálik