HC Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck
Brankár Metallurgu Novokuzneck Rafael Chakimov vyráža puk po strele jedného zo Slovanistov počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 1. december 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 1. februára (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový obranca Peter Podhradský gólom prispel k víťazstvu Lady Togliatti v nedeľňajšom domácom dueli Kontinentálnej ligy nad Neftechimikom Nižnekamsk 6:2. Skúsený 35-ročný bek sa presadil v 34. min v presilovej hre, keď upravil na 5:1. Lada spočiatku zaostávala 0:1, no v druhej tretine predviedla gólovú smršť v podobe piatich presných zásahov.

Hráči Metallurgu Magnitogorsk uspeli vo svojom treťom stretnutí po sebe, v nedeľu zvíťazili doma nad Traktorom Čeľabinsk 2:0. Gólový účet stretnutia otvoril v 35. minúte Lee, poistku pridal v 53. minúte Jakuceňa. Úradujúci šampión KHL najbližšie doma hostí lídra celej súťaže CSKA Moskva, ktorý takisto ťahá šnúru troch výhier. V nedeľu uspel v Ufe (2:1).

V súboji dvoch najslabších tímov zvíťazil Metallurg Novokuzneck na ľade Amuru Chabarovsk presvedčivo 3:0. Hostia každú tretinu vyhrali 1:0, do streleckej listiny sa postupne zapísali Maľcev, Plotnikov a Komaristyj. V 49. minúte nepremenil hosťujúci Galimov trestné strieľanie.

Výsledky nedeľňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Dinamo Riga – Slovan Bratislava 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly: 1. Bukarts (M. Redlihs, Videll), 10. Saulietis (Jerofejevs), 20. Videll (Bukarts), 28. Darziňš (Indrašis, K. Wilson), 31. K. Redlihs (Bukarts, M. Redlihs), 42. Indrašis (Darziňš)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Drejev – Majtak, Pronskich (všetci Rus.), 6270 divákov

Riga: Sedláček – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Grinbergs – M. Redlihs, Videll, Bukarts – Darziňš, K. Wilson, Indrašis – Skvorcovs, Džeriňš, Meija – Cipulis, Saulietis, Trotter

Slovan: Backlund (10. Godla) – Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, J. Brejčák, L. Kozák, Mihálik – L. Hudáček, Murley, L. Nagy – Netík, Surový, Jeglič – Kudrna, P. White, Ölvecký – Lunter, A. Štastný, Tičar

HK Soči – Lokomotiv Jaroslavľ 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 27. Anisin (Ščastlivyj), 35. Ľudučin (Ryan Whitney, Ščitov), 42. Krikunov (Ščitov, A. Kosticyn), 46. A. Krutov (Ľudučin) – 6. Platt (Thörnberg, Kapustin)

Jokerit Helsinki – Atlant Mytišči 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 11. Sallinen (Gunderson, Väänänen), 60. Koukal (Kapanen)

Ak Bars Kazaň – Dinamo Minsk 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 8. Azevedo (Möller, Denisov), 27. Obuchov – 38. Ellison (Linglet, Szczechura)

Dinamo Moskva – Viťaz Podoľsk 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 19. Koriagin, 36. Daugavinš (Robinson, Žerdev), 43. Kokarev (Soin) – 15. Kempe (Kousal), 28. Cyganov

SKA Petrohrad – Medveščak Záhreb 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)

Góly: 4. Dadonov (Kovaľčuk, Šipačov), 14. J. Ericsson (Panarin, Červenka), 15. Chudinov (Burdasov, Judin), 54. Dadonov (Panarin, Šipačov), 59. Panarin – 31. Segal (Hutchinson), 43. Thomas (Kinrade)

Lada Togliatti – Neftechimik Nižnekamsk 6:2 (0:1, 5:0, 1:1)

Góly: 23. Zaťovič (Šarov), 27. Shenfeld (Nikitenko), 31. Belousov (Ogurcov), 32. Šulakov (Vorobjov), 34. PODHRADSKÝ (Nikitenko, Shenfeld), 48. Belousov (Shenfeld, Nikitenko) – 1. Grigorenko, 47. Rybin (Nikulin, Žukov)

Avtomobilist Jekaterinburg – Jugra Chanty-Mansijsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 33. Nesterov (Gusev), 59. Megalinskij (Nesterov, Garejev)

Metallurg Magnitogorsk – Traktor Čeľabinsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 35. Lee, 53. Jakuceňa (Juňkov)

Salavat Julajev Ufa – CSKA Moskva 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 28. Višnevskij (Zubarev, D. Makarov) – 27. Muršak (Žarkov), 31. A. Radulov (S. da Costa)

Avangard Omsk – Severstaľ Čerepovec 2:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)

Góly: 48. Alexander Popov (S. Kalinin, Kulik), 44. Kulik (Perežogin, Alexander Popov) – 7. Nikoncev (Berdnikov, Chochlov), 31. Černov (Bučnevič), 61. Kagarlickij (Černov)

Amur Chabarovsk – Metallurg Novokuzneck 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 8. Maľcev (Kamalov), 35. Plotnikov (Fairchild), 47. Komaristyj (N. Popov)

Admiral Vladivostok – Sibir Novosibirsk 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 25. Wandell (Bergfors, J. Kolář), 27. K. Sokolov (K. Makarov) – 28. V. Belov (Sannikov, Ullström)