Slovan z 0:2 vyrovnal na 2:2, ale nakoniec prehral
Obranca Sibiru Novosibirsk Maxim Ignatovič sa snaží vypichnúť puk útočníkovi Slovana Bratislava Marekovi Viedenskému počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 1. septembra 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 1. septembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) so Sibirom Novosibirsk 2:3.

Po bezgólovej úvodnej dvadsaťminútovke hostia strelili dva góly v rozpätí 60 sekúnd, do streleckej listiny sa zapísali Šalunov a Šumakov. Za domácich skorigoval A. Šťastný a vyrovnal Kašpar. Rozhodnutie zariadil v 56. minúte Šalunov.

Obrazom: „Belasí“ podľahli Sibiru Novosibirsk 2:3

Pre „belasých“ bol tento duel štvrtým v tomto ročníku KHL. Sezónu začali dvoma prehrami – Admiralu Vladivostok podľahli1:3 a Amuru Chabarovsk 0:1. Ich prvý triumf v sezóne nad Metallurgom Novokuzneck (6:0) bol rekordný a videlo ho historicky najmenej divákov.

Úvodná päťzápasová domáca séria „belasých“ vyvrcholí 6. septembra súbojom proti Medveščaku Záhreb.

Výsledok:
HC Slovan Bratislava – Sibir Novosibirsk 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

25:11 – 0:1 M. Šalunov (S. Gimajev)

26:11 – 0:2 S. Šumakov (K. Okulov)

31:07 – 1:2 A. Štastný (Ž. Jeglič)

37:56 – 2:2 L. Kašpar (V. Nedorost)

55:13 – 2:3 M. Šalunov (C. Ridderwall) – gól v oslabení

Vylúčenia:

14:22 K. Alexejev (Sibir) – 2 min. (hákovanie)

38:10 Ž. Jeglič (Slovan) – 2 min. (držanie)

38:10 A. Salák (Sibir) – 2 min. (zdržiavanie hry)

40:00 M. Ignatovič (Sibir) – 2 min. (hrubosť)

40:00 V. Mihálik (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

42:09 T. Surový (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

42:09 V. Menšikov (Sibir) – 2 min. (hrubosť)

54:22 I. Verešagin (Sibir) – 2 min. (podrazenie)

strely na bránku: 33:26, vylúčenia: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodcovia: Dejev, Naumov – Zacharenkov, Sadovnikov, 7547 divákov

Slovan: Garnett – Sersen, Barker, Starosta, Švarný, J. Valach, V. Mihálik, L. Kozák – Kašpar, V. Nedorost, Surový – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – D. Skokan, Protaseňa, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

Sibir: Salák – Ibragimov, Vereščagin, Roth, Alexejev, Gimajev, Naumov, Meňšikov, Ignatovič – Moňa, Ullström, Kopejkin – Šumakov, Okulov, Ridderwall – Vorošilo, Fefelov, Sannikov – Šalunov, Gubin, Žafiarov

Úvodná tretina síce priniesla niekoľko šancí na oboch stranách, ale brankári Garnett a Salák si udržali konto. Domáci Slovan mal niekoľko príležitostí počas vylúčenia Alexejeva, no skóre sa nemenilo.

V úvode druhej časti nepremenil veľkú šancu slovinský útočník Tičar, ktorý netrafil odkrytú bránku Saláka. Na opačnej strane potom prišiel trest v podobe dvoch gólov v rozpätí 60 sekúnd. Najprv Šalunov pomedzi Garnettove betóny poslal svoj tím do vedenia – 0:1 a vzápätí Šumakov za gólmana Slovana zasunul od zadného mantinelu odrazenú strelu Okulova – 0:2.

Bratislavské tribúny potešili „belasí“ v 32. minúte – Jeglič získal puk v útočnom pásme, našiel voľného A. Šťastného a ten prestrelil Saláka – 1:2. Vyrovnanie zariadila česká ofenzívna dvojica Slovana, keď neúspešný pokus V. Nedorosta poslal za chrbát súperovho brankára Kašpar – 2:2.

V prvej polovici tretieho dejstva mali viac z hry hostia, ale Garnett nepustil za seba pokusy Okulova, Kopejkina či Meňšikova. V 56. minúte počas presilovky Slovana prenikli do útočného pásma dvaja útočníci hostí a Šalunov po peknej kombinácii s Ridderwallom strelil tretí gól tímu z Novosibirska – 2:3.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Dobíjať bránku súpera v štvrtom súboji doma je veľmi ťažké a dnes to bolo vidieť na našom pohybe. Som sklamaný z disciplíny, pretože sme neplnili úlohy, ktoré sme si povedali. Prepadali sme v útočnom aj obrannom pásme. Nikto to nevzal na seba. Pripadalo mi to, ako keby si chlapci len prišli zahrať hokej.“

Andrej Skabelka (tréner Sibiru Novosibirsk): „Bol to pre nás štvrtý duel u súperov, chlapci to zvládli celkom dobre. Dnešný duel sme odohrali dobre, aj keď sme Slovanu dovolili vrátiť sa do stretnutia.“