Meniny má: Melánia

Autor: SITA, Webnoviny.sk, 1. septembra 2015 17:42, aktualizované: 1. septembra 2015 19:52
'Belasí' v utorňajšom zápase KHL inkasovali dva góly v priebehu minúty, podarilo sa im síce vyrovnať, ale Sibir rozhodol v oslabení o svojom triumfe.
Slovan z 0:2 vyrovnal na 2:2, ale nakoniec prehral Obranca Sibiru Novosibirsk Maxim Ignatovič sa snaží vypichnúť puk útočníkovi Slovana Bratislava Marekovi Viedenskému počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 1. septembra 2015. Foto: SITA/Robert Tappert
BRATISLAVA 1. septembra (WEBNOVINY) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) so Sibirom Novosibirsk 2:3.

Po bezgólovej úvodnej dvadsaťminútovke hostia strelili dva góly v rozpätí 60 sekúnd, do streleckej listiny sa zapísali Šalunov a Šumakov. Za domácich skorigoval A. Šťastný a vyrovnal Kašpar. Rozhodnutie zariadil v 56. minúte Šalunov.

Obrazom: "Belasí" podľahli Sibiru Novosibirsk 2:3

Pre "belasých" bol tento duel štvrtým v tomto ročníku KHL. Sezónu začali dvoma prehrami - Admiralu Vladivostok podľahli1:3 a Amuru Chabarovsk 0:1. Ich prvý triumf v sezóne nad Metallurgom Novokuzneck (6:0) bol rekordný a videlo ho historicky najmenej divákov.

Odporúčame:

Úvodná päťzápasová domáca séria "belasých" vyvrcholí 6. septembra súbojom proti Medveščaku Záhreb.

Výsledok:

HC Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

25:11 - 0:1 M. Šalunov (S. Gimajev)
26:11 - 0:2 S. Šumakov (K. Okulov)
31:07 - 1:2 A. Štastný (Ž. Jeglič)
37:56 - 2:2 L. Kašpar (V. Nedorost)
55:13 - 2:3 M. Šalunov (C. Ridderwall) - gól v oslabení

Vylúčenia:
14:22 K. Alexejev (Sibir) - 2 min. (hákovanie)
38:10 Ž. Jeglič (Slovan) - 2 min. (držanie)
38:10 A. Salák (Sibir) - 2 min. (zdržiavanie hry)
40:00 M. Ignatovič (Sibir) - 2 min. (hrubosť)
40:00 V. Mihálik (Slovan) - 2 min. (hrubosť)
42:09 T. Surový (Slovan) - 2 min. (hrubosť)
42:09 V. Menšikov (Sibir) - 2 min. (hrubosť)
54:22 I. Verešagin (Sibir) - 2 min. (podrazenie)

strely na bránku: 33:26, vylúčenia: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodcovia: Dejev, Naumov - Zacharenkov, Sadovnikov, 7547 divákov

Slovan: Garnett - Sersen, Barker, Starosta, Švarný, J. Valach, V. Mihálik, L. Kozák - Kašpar, V. Nedorost, Surový - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - D. Skokan, Protaseňa, Bartovič - Skalický, Viedenský, Lušňák
Sibir: Salák - Ibragimov, Vereščagin, Roth, Alexejev, Gimajev, Naumov, Meňšikov, Ignatovič - Moňa, Ullström, Kopejkin - Šumakov, Okulov, Ridderwall - Vorošilo, Fefelov, Sannikov - Šalunov, Gubin, Žafiarov

Úvodná tretina síce priniesla niekoľko šancí na oboch stranách, ale brankári Garnett a Salák si udržali konto. Domáci Slovan mal niekoľko príležitostí počas vylúčenia Alexejeva, no skóre sa nemenilo.

V úvode druhej časti nepremenil veľkú šancu slovinský útočník Tičar, ktorý netrafil odkrytú bránku Saláka. Na opačnej strane potom prišiel trest v podobe dvoch gólov v rozpätí 60 sekúnd. Najprv Šalunov pomedzi Garnettove betóny poslal svoj tím do vedenia - 0:1 a vzápätí Šumakov za gólmana Slovana zasunul od zadného mantinelu odrazenú strelu Okulova - 0:2.

Bratislavské tribúny potešili "belasí" v 32. minúte - Jeglič získal puk v útočnom pásme, našiel voľného A. Šťastného a ten prestrelil Saláka - 1:2. Vyrovnanie zariadila česká ofenzívna dvojica Slovana, keď neúspešný pokus V. Nedorosta poslal za chrbát súperovho brankára Kašpar - 2:2.

V prvej polovici tretieho dejstva mali viac z hry hostia, ale Garnett nepustil za seba pokusy Okulova, Kopejkina či Meňšikova. V 56. minúte počas presilovky Slovana prenikli do útočného pásma dvaja útočníci hostí a Šalunov po peknej kombinácii s Ridderwallom strelil tretí gól tímu z Novosibirska - 2:3.

Miloš Říha (tréner Slovana): "Dobíjať bránku súpera v štvrtom súboji doma je veľmi ťažké a dnes to bolo vidieť na našom pohybe. Som sklamaný z disciplíny, pretože sme neplnili úlohy, ktoré sme si povedali. Prepadali sme v útočnom aj obrannom pásme. Nikto to nevzal na seba. Pripadalo mi to, ako keby si chlapci len prišli zahrať hokej."

Andrej Skabelka (tréner Sibiru Novosibirsk): "Bol to pre nás štvrtý duel u súperov, chlapci to zvládli celkom dobre. Dnešný duel sme odohrali dobre, aj keď sme Slovanu dovolili vrátiť sa do stretnutia."