Meniny má: Adriána

Slovan uspel tretíkrát v rade, súperovi strelil päť gólov

Autor: SITA, 12. septembra 2015 18:57, aktualizované: 12. septembra 2015 19:11
Hokejisti Slovana Bratislava si na tripe poradili na ľade Viťaza Podoľsk.

Hokejisti Slovana si poradili s Medveščakom Záhreb Hokejisti Slovana strelili Víťazu Podoľsk päť gólov. Foto: SITA/Marko Erd

MOSKVA 12. septembra (WebNoviny.sk) - Hráči HC Slovan Bratislava zvíťazili v sobotnom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Viťaza Podoľsk pomerne hladko 5:2.

"Belasí" po dvoch tretinách viedli už 4:0 vďaka gólom českého obrancu Filipa Nováka, ktorý nastúpil ešte len na svoje druhé stretnutie v drese Slovana, Milana Bartoviča, Andreja Šťastného a slovinského útočníka Roka Tičara.

Odporúčame:

Domáci v tretej dvadsaťminútovke dokázali iba znížiť zásluhou dvoch zásahov Alexeja Makajeva a v poslednej minúte stanovil triumf Bratislavčanov 5:2 svojím druhým gólom v dueli Bartovič. Slovenské mužstvo pod trénerským vedením Čecha Miloša Říhu si v nadnárodnej súťaži pripísalo tretí úspech po sebe, predtým si poradilo s moskovským Dinamom i chorvátskym Medveščakom Záhreb. Najbližšie sa Slovan predstaví v pondelok 14. augusta na ľade spomenutého Medveščaku.

Viťaz Podoľsk - HC Slovan Bratislava 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
50. Makajev (Eronen, Saprykin), 56. Makajev (Eronen, Afinogenov) - 9. F. Novák (Barker), 25. Bartovič (T. Surový), 29. A. Šťastný (Jeglič), 39. Tičar (Barker, L. Nagy), 60. Bartovič
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odiňš, Bulanov - Gordenko, Tomilov, 3500 divákov

Podoľsk: Säteri (od 41. I. Saprykin) - Eronen, Berďukov, D. Ježov, Golovkov, Kudinov, Kostromitin, Voronkov, Pereťagin - Afinogenov, Kučeriavenko, Makejev - Soloduchin, Kokšarov, Musatov - Kempe, R. Horák, Šitikov - Vyglazov, Palola, Švec - Rogovoj
Slovan: Garnett - Barker, F. Novák, Starosta, Švarný, Sersen, L. Kozák, Luža - Kašpar, V. Nedorost, L. Nagy - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Surový, Viedenský, Bartovič - Skalický, Lušňák, D. Skokan

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):
Miloš Říha (tréner Slovana): "Naše mužstvo ukázalo počas štyridsiatich minút veľmi dobrú tímovú prácu, splnili sme všetko, čo sme si povedali pred zápasom. Vypracovali sme si veľa šancí a štyrikrát sme skórovali. Súperove príležitosti pokryl brankár Michael Garnett. V tretej tretine sme po inkasovanom góle znervózneli, duel sme však dotiahli do víťazného konca, za čo som rád. Musím pochváliť celý kolektív."