Meniny má: Pavol, Peter, Petra

Autor: SITA, 27. septembra 2015 18:50
V Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) sa v nedeľu hralo sedem zápasov, v dvoch z nich o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy.
Jokerit Helsinki Jokerit prehral na v Moskve 2:5. Foto: facebook.com/helsinginjokerit
MOSKVA 27. septembra (WebNoviny.sk) - Brankár Alexej Murygin utvoril rekord Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v počte minút s čistým kontom, referuje oficiálny web nadnárodnej súťaže.

Dvadsaťosemročný gólman Lokomotivu Jaroslavľ neinkasoval už 266 minút a 10 sekúnd. Rodák z Chabarovska prekonal doterajšie maximum Kanaďana Curtisa Sanforda z ročníka 2013/2014, ktoré malo hodnotu 237:33 min. Murygin dosiahol štvrtý shutout v sérii a celkovo piaty v sezóne.

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Severstal Čerepovec - Jugra Chanty-Mansijsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Mons, 36. Kagarlickij, 51. Blaťák

Spartak Moskva - Dinamo Riga 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 5. I. Radulov, 10. Levickij, 52. D. Korobov - 20. Sestito, 50. M. Redlihs

Amur Chabarovsk - HK Soči 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 28. Litovčenko

Admiral Vladivostok - Lokomotiv Jaroslavľ 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Góly: 10. Galimov, 19. Pašnin, 33. Kartajev

Metallurg Novokuzneck - Ak Bars Kazaň 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 10. Komaristyj, 16. Kazakov, 40. J. Orlov - 19. Musin, 23. Archipov, 30. I. Mirnov, rozhodujúci sam. nájazd: Malychin

Sibir Novosbirsk - Lada Togliatti 5:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 3:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 35. Šumakov, 46. O. Gubin, 54. Ullström, 58. Vincour, rozhodujúci sam. nájazd: Ullström - 12. a 58. Viklund, 21. Bumagin, 53 Gurianov

CSKA Moskva - Jokerit Helsinki 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 2. A. Radulov, 21. a 49. Stoľarov, 36. Mamin, 44. Platt - 45. N. Kapanen, 56. Sallinen