Slovan privítal na svojom ľade víťaza Gagarinovho pohára
Alexander Dergačiov (v strede) zo SKA Petrohrad počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) proti HC Slovan Bratislava. Bratislava, 17. september 2015. Foto: SITA/Marko Erd

MOSKVA 29. septembra (WebNoviny.sk) – Obhajca Gagarinovho pohára SKA Petrohrad nestačil v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na lotyšské Dinamo Riga a v domácom prostredí prehral 1:4.

Hráči SKA prehrávali po 23 minútach 0:3 a na tento stav dokázali zareagovať iba jedným gólom. Hostia z Rigy ešte prikrášlili výsledok presným zásahom v poslednej minúte zápasu.

Slovenský brankár Ján Laco nechytal v zápase svojho kazašského tímu Barys Astana na ľade Severstaľu Čerepovec. Hosťujúci tím začal dobre, keď po prvej tretine vyhrával 2:0, ale nakoniec zvíťazili domáci 5:4 po predĺžení.

Súhrn výsledkov utorkových duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Amur Chabarovsk – Ak Bars Kazaň 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Rozhodujúci sam. nájazd Litovčenko

Admiral Vladivostok – Lada Togliatti 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 24. K. Makarov

Metallurg Novokuzneck – Lokomotiv Jaroslavľ 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Góly: 11. Kuklev – 21. a 25. Averin, 3. Korškov, 40. E. Galimov

Sibir Novosibirsk – HK Soči 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 6. Šumakov, 47. Ridderwall, rozhodujúci sam. nájazd Ullström – 42. Wärn, 56. Petersson

Jugra Chanty-Mansijsk – Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 12. Buľanskij, 35. Bortnikov, 57. Sitnikov – 27. Potapov, 57. Daugaviňš

Avtomobilist Jekaterinburg – Dinamo Minsk 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Góly: 9. Golyšev – 5. N. Komarov, 43. Bailen, 50. M. Ellison, 60. Šinkevič

CSKA Moskva – Avangard Omsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 30. Platt, 52. Telegin

SKA Petrohrad – Dinamo Riga 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 37. Čudinov – 14. a 19. Indrašis, 23. Darziňš, 60. Skvorcovs

Severstaľ Čerepovec – Barys Astana 5:4 po predĺžení (0:2, 3:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 25. a 64. Skorochodov, 24. P. Černov, 40. Vovčenko, 46. Kovyršin – 13. Bochenski, 18. N. Dawes, 23. D. Boyd, 48. Savčenko