Milan Jurčina
Milan Jurčina. Foto: SITA/Marián Peiger

MOSKVA 4. októbra (SITA) – Slovenský hokejový obranca Milan Jurčina sa dvakrát strelecky presadil v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), v ktorom však jeho Medveščak Záhreb nestačil na vlastnom ľade na Salavat Julajev Ufa.

Jurčina otvoril v 4. minúte skóre zápasu a takisto ho aj uzavrel v 59. minúte, keď už len znížil nepriaznivý stav na konečných 2:3 pre hosťujúce mužstvo.

Sériu domácich vystúpení zakončil HC Slovan Bratislava prehrou 2:5 s Metallurgom Magnitogorsk. Doma sa slovanisti najbližšie predstavia až 17. októbra proti Jugre Chanty-Mansijsk.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Jokerit Helsinki – CSKA Moskva 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 36. Wirtanen – 2. Korotkov, 42. Platt, 60. Hjalmarsson

HC Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Novokuzneck 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 24. a rozhodujúci sam. nájazd Gusev, 54. Bortnikov – 26. Postnikov, 40. Stoa

Avtomobilist Jekaterinburg – Sibir Novosibirsk 2:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 8. a 18. Golyšev – 36. Vincour, 50. Viktor Bobrov, rozhodujúci sam. nájazd Šalunov

Admiral Vladivostok – Amur Chabarovsk 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 13. a 59. K. Makarov

Medveščak Záhreb – Salavat Julajev Ufa 2:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 4. a 59. JURČINA – 33. I. Višnevskij, 50. Hartikainen, 52. D. Makarov

HC Slovan Bratislava – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Góly: 45. Bartovič, 50. Tičar – 16. Platonov, 32. Tereščenko, 56. Filippi, 59. Osala, 60. Timkin