Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Prichádza skutočný príbeh z povojnového obdobia 7 dní hříchů

Autor: SITA, 30. októbra 2012 14:53, aktualizované: 30. októbra 2012 14:53
Ondřej Vetchý a Vica Kerekes v historickej romantickej dráme 7 dní hříchůFoto: Continental Film
BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Do slovenských kín v týchto dňoch prichádza film 7 dní hříchů inšpirovaný skutočnými udalosťami povojnového obdobia.

Snímka s rozpočtom 40 miliónov českých korún (v prepočte zhruba 1,6 milióna eur) vznikala takmer štyri roky a premietať ju budú od 1. novembra.

Ešte nikto nestvárnil to, čo sa dialo bezprostredne po oslobodení, hoci tento film je hlavne o láske. Nebude to o zlých Čechoch a dobrých Nemcoch, ale o ľuďoch, ktorí sa dostali do vypätej situácie,“ povedal o filme jeho scenárista Josef Urban.

Pre predstaviteľku hlavnej ženskej postavy Vicu Kerekes bolo nakrúcanie filmu jedným z najkrajších období v živote. „Vďačná som za to, že som si uvedomila, že doba, v ktorej žijem, je strašne krásna a mohla som na vlastnej koži pocítiť, aké to bolo vtedy,“ prezradila na tlačovej konferencii k filmu herečka.

Jej brata a nacistu v jednej osobe si zahral Jarek Hylebrant. „Nechcem, aby to vyznelo ako nejaká póza, ale aj keby som už v živote žiaden film nenatočil, tak som vďačný, že som mohol byť pri tom,“ priznal Hylebrat, ktorý sa v súčasnosti živí ako umelecký manažér v divadle.

Video: Trailer k filmu 7 dní hříchů


Film 7 dní hříchů vznikol v réžii Jiřího Chlumského a v predaji je už aj rovnomenný román z pera scenáristu Josefa Urbana. V ďalších úlohách sa v snímke objavia herci Ondřej Vetchý, Jiří Schmitzer, Fedor Bondarchuk či Anna Šišková. Dej sa odohráva v prostredí Sudet na Šumpersku v máji 1945. Nemecká manželka českého poľovníka Agnesa záhadne utečie a nikto netuší prečo.

Po vojne sa Česi vracajú do vnútrozemia, vznikajú gardy a prichádzajú vojaci. Náhoda spojí Agnesinho manžela a štvanca Jána s jej bratom Jürgenom a spoločne sa ju vyberú hľadať. Tá je však stále na úteku a v súvislosti s desivým svedectvom ju prenasleduje najmocnejší muž okresu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety